• Trawa Pastewna

  • Parametry

Zakładanie pastwisk i łąk wiąże się z koniecznością doboru odpowiedniej mieszanki nasion, z których wyrośnie wysokowartościowa trawa pastewna. Dzięki prezentowanym produktom renomowanych marek można liczyć na wysokie plony zielonki wykorzystanej do karmienia zwierząt. Doskonałe mieszanki nasion zostały stworzone z myślą o zróżnicowanym gruncie, na którym konieczny jest wysiew traw. W naszej ofercie znajdują się produkty na grunty różnego typu, w tym rolne, suche, czy zalewowe. Można także kierować się ich zastosowaniem. W takiej sytuacji dostępna jest trawa pastwiskowa, która idealnie nadaje się jako pokarm dla krów, czy koni.

Trawa z koniczyną

Nasz asortyment oferuje wysokiej jakości nasiona koniczyny, która jest ważnym elementem w czasie przeprowadzenia płodozmianu. Jej zastosowanie w rolnictwie jest bardzo szerokie. Nadaje się bowiem zarówno na pastwiska i łąki, jak i na zielony nawóz. Liczni rolnicy stosują ją także jako siano. Pasza dla bydła i drobiu na bazie koniczyny stanowi podstawową dietę zwierząt hodowlanych. Proponujemy wypróbować również mieszanki nasion łączące koniczynę z lucerną. Nasiona tej rośliny zostały poddane procesowi otoczkowywania bakteriami Rhizobium w połączeniu z wieloma składnikami odżywczymi, mikroelementami i wapniem, dzięki czemu kiełkowanie rośliny przebiega sprawniej, a sam korzeń palowy rośliny jest głębszy. Wykorzystanie lucerny podczas wysiewu pastwisk i łąk przełoży się na dostarczenie bydłu pokarmu o wysokiej zawartości cennego dla nich białka. Trawa pastewna krzyżówka jest bardzo popularna w wielu gospodarstwach rolnych.

Trawa dla koni

Częścią naszego asortymentu jest także trawa dla koni. Nasiona pakowane w torbach 15, 30 i 45 kg ułatwią podjęcie decyzji w kwestii wyboru mieszanki pod względem powierzchni terenu przeznaczonego pod wysiew. Mieszanki te powstały z wielu gatunków nasion w odpowiednich proporcjach. Przemyślany skład produktu pozwala na uzyskanie bujnego i mocnego poszycia. Smaczna i bogata w składniki odżywcze trawa jest idealnym pożywieniem zapewniającym optymalne pokłady energii dla koni. Atutem tych mieszanek jest ich specjalna kompozycja dopasowana do potrzeb koni. Często bowiem stosuje się do ich wyżywienia trawy przeznaczone dla krów, co jest dużym błędem, gdyż sposób karmienia tych dwóch gatunków różni się od siebie. Nasze mieszanki nasion o niskiej zawartości cukru ułatwią skuteczną i bujną uprawę traw przeznaczonych dla koni.

Oszczędność czasu w trakcie uprawy

Prezentowane nasiona oraz ich mieszanki nadają się do różnego rodzaju gleb. Dzięki temu możesz znaleźć produkt idealny dla swojego terenu przeznaczonego na wysiew. Dystrybuowany przez nas asortyment powstaje w wysoce wyspecjalizowanych zakładach prowadzonych przez firmy o międzynarodowej renomie. Skupiają się one na nieustannym rozwoju i wprowadzaniu innowacji, dzięki którym utrzymują wysokie standardy jakości oferowanych nasion. Przekłada się to na oszczędność czasu. Wystarczy dokonać wysiewu, a następnie pozwolić nasionom wykiełkować i wydać plon. Oferujemy wyłącznie sprawdzoną jakość opartą na wieloletnim doświadczeniu w sprzedaży tych produktów.

Mieszanki poplonowe

Pragniemy zaoferować mieszanki poplonowe, które idealnie nadają się na grunty orne. Pozwalają one na uzyskanie wysokiej jakości sianokiszonki niedługo po wykonanym wysiewie. Można je stosować bezpośrednio na gruncie po przeprowadzonych zbiorach zbóż. Już po kilku tygodniach uzyskuje się masę przeznaczoną do zakiszania, bogatą w białko i cukry.

Wysoka jakość naszych produktów

Polecane przez nas produkty renomowanych firm są inwestycją, która zagwarantuje długotrwałe użytkowanie pastwisk i łąk, jak i bardzo wartościowe plony na przestrzeni lat. Wykarmienie bydła nie będzie już problemem, tak samo jak opieka nad terenami przeznaczonymi pod zasiew. Nasiona znajdujące się w oferowanych przez nas mieszankach są przygotowane zarówno pod konkretny rodzaj gruntu, jak i gatunek bydła, które ma korzystać z pastwiska. Produkty są odpowiednio zapakowane w sposób zapewniający świeżość nasion. Znajdująca się na opakowaniach informacja ułatwia zapoznanie się z produktem, jego zastosowaniem, normą wysiewu, charakterystyką i składem.