• Środki Na Mszyce

Owady takie jak mszyce potrafią skutecznie utrudnić hodowlę roślin w przydomowym ogródku, stanowiąc utrapienie zarówno dla profesjonalnych plantatorów, jak i dla osób prywatnych. Jako że szkodniki te szybko się rozmnażają i rozprzestrzeniają, w walce z nimi trzeba działać szybko i skutecznie. Ważne jest także stosowanie się do zasady rotacyjnego stosowania środków na mszyce, co zapobiegnie wytworzeniu się u tych owadów mechanizmów odpornościowych. Sprawdź, jakie środki na mszyce w ogrodzie kupisz w sklepie internetowym GardenFlora!

  • Parametry

Domowe środki na mszyce

Jeżeli dopiero zauważyłeś pojawienie się mszyc na roślinach w swoim domu lub ogrodzie, możesz wypróbować domowe środki na mszyce, takie jak roztwór wody z octem, wywar z cebuli, wyciąg z pokrzywy, soda oczyszczona czy roztwór wody i mleka albo z szarego mydła. Oprócz takich domowych preparatów można stosować także metody mechaniczne. Najprostszą z nich jest założenie rękawic i ręczne usunięcie owadów. Warto także skorzystać z pomocy naturalnych wrogów mszyc, czyli biedronek lub roślin odstraszających mszyce (lawenda, nasturcja, cząber). Tego typu sposoby mogą być jednak skuteczne przy początkowym zwalczaniu mszyc, nie zawsze jednak zapobiegają ich nawracaniu. Dlatego warto sięgnąć po dobrej jakości ekologiczne i naturalne środki na mszyce o odpowiednio skoncentrowanej dawce.

Naturalne środki na mszyce

Aby poradzić sobie z problemem owadów takich jak mszyce w ogrodzie, na szczęście nie trzeba od razu sięgać po silne preparaty chemiczne. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór naturalnych preparatów na mszyce. Są one w 100% naturalne,wyprodukowane na przykład na bazie naturalnych olejów roślinnych i nie zawierają chemicznych pestycydów. Bardzo skutecznym środkiem ekologicznym jest także owadobójczy wyciąg z czosnku, który zwalcza nie tylko mszyce, ale także przędziorki, wciornastki, miseczniki, wełnowce, mączniki i różnego rodzaju choroby grzybowe. Preparaty te nie wymagają rozcieńczania, są gotowe do użycia w wygodnej formie sprayu lub płynu z rozpylaczem. Dzięki temu produkt można łatwo i szybko rozprowadzić na poszczególnych roślinach zarówno w domu, jak i ogrodzie.

Jakie środki na mszyce wybrać?

Aby wybrać skuteczny środek na mszyce, zapoznaj się z naszą ofertą i dostępnymi produktami. Wybierz formę wygodną do użycia: spray lub płyn z rozpylaczem, którym bez trudu opryskasz zaatakowane części roślin, a szczególnie liście od spodu. Biorąc jednak pod uwagę zalecenia dotyczące stosowania naprzemiennego środków na mszyce, warto wybierać mniejsze pojemności i często zmieniać rodzaj stosowanego preparatu. Dzięki temu możliwe będzie stale efektywne i skuteczne działanie, a owady nie zdążą się uodpornić na jeden rodzaj preparatu. Jeśli zależy ci na proekologicznym podejściu do zwalczania mszyc i innych owadów, wybierz nasze naturalne środki na mszyce w ogrodzie.