• Siatkia Cieniująca

  • Parametry

Siatka cieniująca

Siatki cieniujące to idealne rozwiązanie dla ochrony przed słońcem i wiatrem. Dobrze sprawdzą się zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie czy tarasie. Siatka cieniująca jest wykonana z wytrzymałego i elastycznego tworzywa, odpornego na działanie czynników atmosferycznych. Siatkę można szybko i z łatwością przymocować praktycznie w każdym miejscu.


Siatka cieniująca na ogrodzenie | Funkcje 

Siatka cieniująca to tani produkt, który zamontujesz na każdym ogrodzeniu oraz balustradzie. W zależności od konkretnego modelu może spełniać rozmaite funkcje. Jej głównym zadaniem jest ochrona przed zbyt dużym nasłonecznieniem, które mogłoby mieć destrukcyjny wpływ na rośliny. Funkcja ta jest potęgowana przez stabilizator UV, dostępny w wielu tego typu osłonach. Jeżeli decydujesz się umieścić siatkę na ogrodzeniu lub balkonie, warto by posiadała ona funkcję redukcji hałasu, która skutecznie ograniczy dźwięki dobiegające z ruchliwej ulicy. Grubsze siatki cieniujące na ogrodzenia o gęstym splocie ograniczą widoczność i dadzą oczekiwaną prywatność — zalecane do montażu na balkonach i na innych obiektach prywatnych, do których mogą mieć wgląd osoby postronne. 


Siatka cieniująca | Jak zamontować?

Przed montażem siatki cieniującej, niezwykle ważny jest dobór jej wielkości. W naszym sklepie zgromadziliśmy siatki cieniujące w różnych rozmiarach, dzięki którym cały proces montażu stanie się znacznie szybszy i prostszy w wykonaniu. Siatka cieniująca montowana jest przy użyciu znajdujących się na jej powierzchni oczek montażowych oraz odrębnych łączników — przykładowo klipsów dostępnych w GardenFlora.pl. Jeśli posiadasz wszystkie akcesoria niezbędne do montażu, przyłóż siatkę do profili ogrodzenia, rozciągając ją na całej ich długości. Następnie przez oczka przewlecz opaski lub zaciski i połącz ze sobą ich dwa końce. 


Jak wykorzystać siatki cieniujące? 

Siatka cieniująca ma zastosowanie wszędzie, gdzie chcemy zapewnić sobie prywatność, ochronę przed deszczem i wiatrem, a także zapewnić sobie lub innym bezpieczeństwo. Hodowcy roślin, warzyw oraz owoców mogą skorzystać z siatek w obrębie swoich tuneli. Posiadasz ogród? Świetnie zabezpieczy rośliny przed zniszczeniem. Siatka ogrodzeniowa cieniująca doskonale posłuży także na balkonach i tarasach, gdzie chcemy zyskać prywatność — szczególnie polecana w przypadku sąsiadujących ze sobą mieszkań, do których łatwo sięga wzrok sąsiadów. Warto umieścić ją wokół boisk sportowych, dzięki czemu piłka nie wypadnie za ich obszar. Siatki cieniujące często spotykane są także wokół siłowni zewnętrznych. 


Siatka cieniująca na ogrodzenie — jak wybrać?

Wybór siatki rozpoczynamy od znalezienia produktu o odpowiednim dla nas rozmiarze. Przy każdym z produktów dostępnych w ofercie GardenFlora podane zostały wymiary - z łatwością określisz, czy dany produkt spełnia Twoje wymagania. Możesz także zdecydować się na docięcie siatki, dzięki któremu jesteś w stanie dostosować ją do specyficznych wymiarów ogrodzeń. 


Kolejną istotną cechą siatki jest jej gęstość. Siatki cieniujące na ogrodzenie występują w wersji maskującej i prześwitującej. Opis każdego z rekomendowanych przez nas modeli siatek zawiera informację o stopniu prześwitywania — wpłynie on na to, jak duże zacienienie uzyskasz. Spośród dostępnych wariantów może wybrać także kolor - zielony, brązowy lub grafitowy. 


Sprawdź pełną ofertę siatek cieniujących dostępnych w sklepie internetowym GardenFlora.pl. Oferujemy wysokiej jakości siatki cieniujące na ogrodzenie i balkon w kilku kolorach i wielu wymiarach. Siatki cieniujące są odporne na promieniowanie UV oraz różnego typu uszkodzenia mechaniczne. Wybierz siatkę na ogrodzenie - skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy chętnie doradzą Ci w wyborze produktów i odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Zapraszamy do zakupów. 

Zobacz także: siatki na kreta, siatki ogrodzeniowe, moskitiery