• Akcesoria Pszczelarskie

Pszczoły to bardzo pracowite i niesamowicie istotne stworzenia, bez których nie mielibyśmy większości roślin, a co za tym idzie - także pożywienia. Dlatego tworzenie nowych pasiek to ważne i odpowiedzialne zadanie. Co jest potrzebne każdemu pszczelarzowi? Profesjonalne akcesoria pszczelarskie, które pozwolą zadbać o bezpieczeństwo pracy i efektywną hodowlę pszczół. W sklepie GardenFlora znajdziesz szeroki wybór artykułów dla pszczelarzy, które ułatwią i uprzyjemnią pracę przy ulach.

  • Parametry

Jakie akcesoria pszczelarskie oferujemy?

Oferta sklepu internetowego GardenFlora obejmujeakcesoria pszczelarskie, takie jak:  chwytaki do ramek pszczelarskich, druty, sita, zasuwki, odzież pszczelarska, szczotka i wiele więcej. 

Chwytak to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego pszczelarza. Jego zadaniem jest ułatwienie wyciągania ramek z ula. Jego pracę umożliwiają dwie sprężynki umieszczone po jego bokach oraz zaokrąglone końcówki. 

Artykuły pszczelarskie obejmują również drut, który jest przydatny szczególnie wiosną i zimą — to czas, gdy ramki przygotowywane są przez pszczelarzy do kolejnego sezonu. Za jego pomocą węza pszczela wprawiana jest w ramki. Druty zapewniają dużą stabilizację oraz pomagają pszczołom szybciej budować plastry miodu. W GardenFlora przygotowaliśmy druty pszczelarskie ocynkowane o różnej średnicy. 

Wśród najchętniej wybieranych artykułów pszczelarskich znajdują się także sita. Model przez nas przygotowany posiada średnicę 200 mm, a wymiary oczek wynoszą 0,8 x 0,8 mm. Sito posiada regulowane uchwyty i wyprodukowane zostało z wysokiej jakości blachy ocynkowanej. 

Te i inne pszczelarskie artykuły znajdziesz w naszej ofercie w korzystnych cenach. Zachęcamy do sprawdzenia pełnego asortymentu, przygotowanego przez naszych specjalistów. 

Artykuły pszczelarskie | Poznaj odzież dla pszczelarzy 

Sprzęt pszczelarski to nie wszystko — podczas pracy z pszczołami należy być wyposażonym w odpowiednią odzież. Zestaw powinien obejmować bluzę, kapelusz oraz rękawice.

Akcesoria pszczelarskie, które będą niezbędne każdemu pszczelarzowi to przewiewana bluza ze wzmocnioną siatką w jej tylnej części. Posiada wszyte podwójne pierścienie, które są kluczowe w utrzymaniu siatki z dala od twarzy pszczelarza. Wszelkie artykuły pszczelarskie, które mogą być niezbędne w trakcie pracy z pszczołami, można przechowywać w 4 pojemnych kieszeniach, znajdujących się po bokach bluzy. W razie potrzeby istnieje możliwość odpięcia kapelusza od całości bluzy. 

Bezpieczne ubrania i artykuły dla pszczelarzy

Jedną z kluczowych kwestii dla każdego pszczelarza, szczególnie początkującego, jest kwestia bezpieczeństwa. Choć pszczoły są bardzo pożyteczne, potrafią być także niebezpieczne, na przykład wtedy, gdy zdarzy im się użądlić osobę uczuloną na ich ukąszenia. Dlatego tak istotny jest odpowiednistrój pszczelarski, który ma za zadanie chronić przed użądleniami.

Koniecznością jest przede wszystkim zabezpieczenie okolic twarzy. Dlatego każdy pszczelarz powinien być wyposażony w profesjonalny kapelusz z siatką. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest jednak bluza pszczelarska wraz z odpinanym kapeluszem i siatką. Oprócz twarzy i głowy ochroni ona także tułów i ręce, a na dodatek posiada przydatne kieszenie, w których zmieści się najważniejszy podręczny asortyment pszczelarski. Kolejny niezbędny element ubioru to oczywiście rękawice. Powinny być wykonane z wysokiej jakości miękkiej skóry, która zapewni skuteczną ochronę, ale także wygodę i wyczucie podczas użytkowania. Rękawice pszczelarskie muszą być także długie i trwałe. Właśnie takie akcesoria dla pszczelarstwa znajdziesz w sklepie internetowym GardenFlora.

Akcesoria pszczelarskie - sklep online

Oprócz odpowiedniego stroju, do hodowli pszczół potrzebne są także różnego rodzaju akcesoria do pasieki, które pozwolą na bezpieczną pracę z ulami czy ramkami na każdym etapie. Będzie to między innymi zmiotka pszczelarska do omiatania plastrów i ścian ula. Wybierając jej szerokość, weź pod uwagę rozmiary ramek, jakie znajdują się w Twoich pasiekach. Bardzo przydatny będzie także chwytak ułatwiający wyciąganie ramek - najlepiej metalowy, wyposażony w sprężyny. Kolejne niezbędne akcesoria dla pszczelarzy to sito do miodu, które ułatwi skuteczną filtrację miodu z drobnych nieczystości, oraz drut pszczelarski. Ważne, aby drut był nierdzewny, ocynkowany i wytrzymały, gdyż będzie konieczny przy montażu węzy pszczelej. W naszym sklepie online dostaniesz drut pszczelarski o różnorakiej średnicy i wadze, abyś mógł jak najlepiej dostosować go do swoich potrzeb. W każdej pasiece muszą się także znaleźć zasuwki pszczelarskie pozwalające na zamknięcie pszczół w ulu.

Pszczelarstwo - akcesoria do dokarmiania

Szczególnym rodzajem artykułów pszczelarskich jest pokarm dla pszczół. Przydaje się on do podkarmiania wiosennego, dokarmiania okładów czy zakarmiania zimowego. Gotowy pokarm dla pszczół w postaci ciasta cukrowego jest tańszy niż miód, dlatego dokarmianie pszczół w ten sposób jest bardziej opłacalne. Odpowiedni sposób zapakowania pokarmu gwarantuje jego idealną wilgotność i konsystencję.

 

Zobacz także: Artykuły BHP, opryskiwacze ogrodowe, odstraszacze zwierząt