• Siekiery

  • Parametry

 

Siekiery – rozłupujące, uniwersalne, ciesielskie | Gardenflora.pl

Siekiera jest narzędziem bardzo uniwersalnym, niezbędnym do prac w ogrodzie lub działce. Siekiery możemy użyć do różnorodnych czynności związanych z wycinką drzew, krzewów, gałęzi, konarów jak i wycinanie grubych korzeni. Siekierą usuniemy także fragmenty pni po ściętych drzewach. W gospodarstwie domowym siekiera przyda się do przygotowania polan do kominka lub gałązek na ognisko. Wielkość  siekiery dostosowujemy odpowiednio do swoich możliwości fizycznych. W naszej ofercie znajdą Państwo różne rodzaje siekier, które sprostają wymogom przyszłych użytkowników. Zapraszamy do zakupów.

Siekiera rozłupująca

Siekiery rozłupujące idealnie sprawdzają się przy rąbaniu grubych pni. Jest to cięższe narzędzie zaprojektowane specjalnie do rozłupywania drewna na opał. Ma długi trzonek i ciężką głowicę, która zapewnia większą siłę uderzenia.

Znakomicie zbalansowana i doskonale wyprofilowana siekiera do łupania pni jest narzędziem przeznaczonym przede wszystkim dla użytkowników zaawansowanych oraz profesjonalistów. Specjalnie skonstruowana, aby sprostać wyzwaniu, jakim jest rozłupywanie pni o średnicy ponad 30 cm.

Ważnym elementem, który wpływa na komfort i bezpieczeństwo pracy z siekierą, jest technologia SAFETOUCH™. Miękka, antypoślizgowa powierzchnia, pokrywająca znaczną długość trzonka, zapewnia pewny chwyt i komfort podczas długiej pracy.

Siekiera ciesielska

Narzędzie przeznaczone do ścinania gałęzi, krzewów i małych drzew. Za jej pomocą rozłupiesz cieńsze drewno na opał, wykorzystasz do obróbki drewna, prac ogrodowych, budowlanych oraz rzemieślniczych. Głowica siekiery ciesielskiej jest zazwyczaj znacznie cieńsza niż w przypadku siekier do ścinania drzew czy rozłupywania drewna. Cienkie ostrze pozwala na precyzyjne i szczegółowe cięcia. Pewny uchwyt zapewniają wyprofilowane, długie trzonki. Bezpieczną pracę gwarantuje certyfikat TÜV GS.

Jednym z głównych zastosowań siekiery ciesielskiej jest struganie - proces kształtowania i wygładzania powierzchni drewna. Dzięki precyzyjnej budowie, jaką oferuje, można ją używać do dokładnego formowania krawędzi i wycinania detali.  

Siekiera uniwersalna

Rodzaj siekiery o najszerszym zastosowaniu. Toporek o niewielkim trzonku jest lekki i wytrzymały – zabierz go ze sobą na biwaki i obozy. Szybko rąbie drewno różnej grubości, a po zakończonej pracy wygodnie przechowasz siekierę nie stwarzając dużego ciężaru. Możesz także powiesić ja za uchwyt znajdujący na końcu trzonka. Gdy siekiera do łupania drewna straci swoją ostrość, skorzystaj z ostrzałki uniwersalnej producenta Cellfast o ergonomicznym kształcie stabilnymi, gumowymi nóżkami.

Sprawdź także: