• Trawa Na Pobocza Dróg i Parkingi

  • Parametry

 

Trawa na pobocza dróg

Trawy na pobocza dróg tworzone są z myślą o wysiewie w miejscach narażonych na gorsze warunki środowiskowe, m.in. mocno nasłonecznionych, przesuszanych. Darń tworzona przez te mieszanki jest odporna na czynniki stresowe i jest w stanie zadarnić trwale podłoże nawet przy niekorzystnych warunkach klimatyczno — glebowych. Ponadto bezsprzeczna wytrzymałość na wysypywaną sól i wysoka tolerancja na suszę to wybitne cechy mieszanek traw na pobocza dróg. Niskie wymagania stanowiskowe sprawiają, że można ja stosować w różnorodnych miejscach.

Skład traw na pobocza dróg

Poprzez zastosowanie w mieszankach na pobocza dróg niskich gatunków traw wykluczone jest, aby odrost mógł ograniczać widoczność. W skład tych mieszanek traw, oprócz podstawowych gatunków takich jak życice i kostrzewy, wchodzą więc gatunki szczególnie odporne i mało wymagające, m.in. kostrzewa owcza, kostrzewa trzcinowata, mietlica pospolita.Odpowiedni dobór nasion pozwala zapewnić trawie świeży wygląd i dobry wzrost. 

Trawa na pobocza dróg | Nasze rekomendacje 

Wyselekcjonowaliśmy dla Państwa najwyższej jakości trawy na pobocza dróg GF oraz Barenbrug Roadside. Dostępne w pojemnościach 5-50 kg. Zawarta w składzie żywica zapewnia szybkie zazielenienie się pobocza i pomaga zniwelować chwasty pojawiające się w darni. Mocna trawa na parking prezentuje się estetycznie i utrzymuje swój zdrowy wygląd przez dłuższy czas. Trawa na parking GF i Barenbrug Roadside szybko kiełkuje i bardzo dobrze zapobiega erozji. Wyróżnia się wysoką tolerancją na sól i ogranicza rozprzestrzenianie się uporczywych chwastów. Mieszanki składają się między innymi z żywicy trwałej i dwóch rodzajów kostrzewy — trzcinowej i czerwonej. Składy dobierane są przez ekspertów, a także na podstawie przeprowadzonych badań. Skorzystaj z oferty traw na pobocza dróg dostępnej w sklepie GardenFlora.pl. Skontaktuj się z naszymi specjalistami - udzielimy dodatkowych informacji o rekomendowanych przez nas produktach.