• Trawa samozagęszczająca

Nasiona traw samozagęszczających to unikalna nowość na rynku. Trawy te charakteryzują się że z jednego ziarna wyrasta jedna roślina (kępa). Kępa się zagęszcza i równocześnie kępa wypuszcza w poziomie nowe rozłogi, z których wyrastają kolejne małe kępy traw. Proces ten trwa tak długo dopóki nie zostanie zadarniona każda wolna powierzchnia. Trawy samozagęszczające podobnie działają przy regeneracji trawnika samo zagęszczenie traw dopóki nie wypełnią się wszystkie ubytki.


Zastosowana w tych mieszankach traw życica rozłogowa RPR do tej pory stosowana była jedynie na profesjonalnych boiskach piłkarskich i polach golfowych, dzisiaj ta technologia dostępna jest dla każdego.

 

Trawy samozagęszczające zostały stworzone do zakładania nowych trawników, renowacji trawnika oraz wykonywania dosiewek na trawniku.

  • Parametry

Trwałość traw samozagęszczających

W porównaniu do standardowych traw, nasiona traw samozagęszczających zaczynają kiełkować już w temperaturze 2 – 4 stopni C niższych oraz kiełkują zacznie szybciej bo już po około 7 dniach. Dzięki tym właściwością wysiew można przeprowadzić wcześniej i w mniej sprzyjających warunkach.
Dodatkowo dzięki szybkiemu wzrostowi trawy powoduje ciągłe odmładzanie trawnika o sprawia że wygląda on wspaniale przez długie lata. Dzięki nisko położonym międzywęźlą trawnik może być nisko koszony. Mieszanki z życicą RPR w przypadku uszkodzeń trawnika, kiedy wokół zrobi się nieco miejsca rozłogi zaczynają wypełniać niezadarnioną powierzchnie.
Właśnie te wszystkie właściwości traw smozagęszczjacych z życicą RPR powodują że trawniki są odporna na intensywne użytkowanie.

Trawa samozagęszczająca - zalety 

Trawa samozagęszczająca jest coraz częściej wybierana do tworzenia trawników przydomowych oraz w miejscach publicznych. Często wykorzystuje się ją do renowacji istniejących już trawników oraz do zagęszczenia prześwitów pomiędzy istniejącymi już kępami. Doskonale sprawdza się na zniszczonych powierzchniach, które wymagają odnowy i trawy o natężonej, zielonej barwie. Trawa samozagęszczająca Substral tworzy zwartą murawę, która pięknie prezentuje się i zdobi ogród. Trawa Substral samozagęszczająca może zostać z powodzeniem użyta w miejscach, gdzie swoją obecność w widoczny sposób zaznaczyły krety. Niestety kretowiska występują w niespodziewanych dla nas miejscach i wpływają negatywnie na wizerunek każdego ogrodu. Użycie trawy samozagęszczającej pozwala na ukrycie rozkopanej ziemi w krótkim czasie i zyskanie eleganckiego trawnika. 
Biopon trawa samozagęszczająca jest odporna na uszkodzenia powstałe po częstym deptaniu. Szybko regeneruje się, dzięki czemu trawnik przez wiele lat zachowa świeży wygląd. Trawa samozagęszczająca Biopon sprawia, że w Twoim ogrodzie znacząco obniży się poziom zachwaszczenia. Stanie się barierą dla chwastów, przez którą nie będą miały możliwości przebicia się. To z kolei jest cenną informacją dla osób chcących uniknąć stosowania w ogrodzie środków chemicznych — odchwaszczacze nie będą już potrzebne! 

Trawa samozagęszczająca Substral, Barenbrug - poznaj ofertę GardenFlora.pl 

W ofercie sklepu GardenFlora znalazły się różnego typu trawy samozagęszczające uznanych producentów, przeznaczone do rozmaitych trawników - często o wyjątkowych potrzebach. Na uwagę zasługuje trawa samozagęszczająca sportowa, przeznaczona do miejsc intensywnie użytkowanych. Sprawdza się także doskonale na trawnikach przydomowych. To wyjątkowo silny rodzaj trawy, tworzący zwartą murawę. Nie bez powodu mówi się o niej odporna niczym stal — cechują ją możliwość szybkiej regeneracji i odporności na intensywne użytkowanie. 
Najlepsza trawa samozagęszczająca do renowacji istniejących już trawników pochodzi od producenta BarenBrug. Trawa samozagęszczająca BarenBrug powinna zostać użyta w przypadku istniejących już trawników - nie do wysiewu nowych. Składa się z nasion o odmianach szybkokiełkujących, które rosną także przy niższych temperaturach. Trawa regeneracyjna samozagęszczająca zmniejsza również ilości wiechliny rocznej na trawniku. Zachęcamy do sprawdzenia pełnej oferty producentów!