• Trawa Na Tereny Zacienione

Zaciszne trawniki w cieniu nie tylko świetnie się prezentują, ale również stanowią idealną przestrzeń do spędzania czasu podczas upałów. Dlatego warto o nie zadbać już od samego początku, obsiewając je specjalistycznym gatunkiem trawy. Niewątpliwym atutem traw na tereny zacienione jest to, że nadają się do obsiewu większych obszarów zieleni. Obszary te stanowią często tło architektury, trawniki  osiedlowe lub parkowe, które pozostają częściowo zacienione. Zajrzyj do szerokiej oferty traw na miejsca zacienione, dostępnej na stronie sklepu GardenFlora i znajdź mieszankę idealną dla swoich potrzeb.

  • Parametry

Trawa na zacienione miejsca | Zasiej trawę nawet na słabej glebie czy w trudnym terenie

Niestety nie każde miejsce w ogrodzie sprawdzi się jako przestrzeń dla założenia trawnika. Na szczęście mieszanki  traw do cienia ze względu na różnorodność zastosowanych kostrzew nadają się do zakładania trawników w miejscach mniej nasłonecznionych lub częściowo zacienionych. Trawy rosnące w zacienionych miejscach w znacznie mniejszym stopniu parują, a przez to i oddają wodę, co prowadzi do utraty głębi dawnego koloru. W związku z tym powstała specjalna mieszanka nasion traw cieniolubnych, które wspaniale radzą sobie bez światła promieni słonecznych. Umiejętnie dostosowane gatunki traw posiadają zdecydowanie mniejsze zapotrzebowanie na światło słoneczne, a przy tym wyglądem niemal nie różnią się od tzw. traw światłolubnych. Przewaga kostrzew umożliwiają zastosowanie tej trawy na gruntach słabszych i okresowo suchych. Ponadto mieszanki traw do cienia charakteryzują się dużą odpornością na zmienne warunki siedliskowe.

Do czego przydadzą się trawy cieniolubne?

W każdym ogrodzie znajdują się miejsca, do których promienie słoneczne praktycznie nie docierają. Nie tylko niewiele roślin ozdobnych czy owocowych nadaje się do uprawiania w takiej przestrzeni, ale i organizacja wydawałoby się zwykłego trawnika, okazuje się ryzykowna. Odpowiedzią na to jest wysianie specjalnej trawy do miejsc zacienionych. Takie mieszanki uchronią Twoje estetyczne podwórko przed porastającym go mchem. Trawa do miejsc zacienionych jest również wyjątkowo łatwa w uprawie, ponieważ nie wymaga zbyt wiele uwagi. Trawa do zacienionych miejsc jest prosta w utrzymaniu. Nie trzeba jej zbyt często podlewać (trawa w zacienione miejsca może być nawadniana nawet jedynie raz w tygodniu), ponieważ z uwagi na ograniczone działanie promieni słonecznych, stosunkowo powoli traci wodę ze swoich struktur. Specjalna trawa do cienia nie spowoduje widocznej różnicy pomiędzy nią a trawnikiem, który rośnie w miejscu nasłonecznionym. Trawa na miejsca zacienione sprawi, że Twój ogród będzie się przedstawiać wyjątkowo spójnie oraz estetycznie.

Najlepsza trawa do cienia

Interesuje Cię najlepsza trawa na miejsca zacienione? W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór traw do miejsc zacienionych. Samodzielnie oceń, na jakiej powierzchni ogrodu będziesz chciał/a ją rozsiać – oferujemy opakowania różnej wielkości. Chcesz uzyskać pomoc w doborze trawy do miejsc zacienionych? Nasz zespół chętnie udzieli Ci wszelkich wskazówek oraz pomoże podjąć decyzję. Skontaktuj się z nami — zadzwoń pod numer telefonu +48 888 817 817 lub wyślij wiadomość na e-mail sklep@gardenflora.pl. Zapraszamy na stronę GardenFlory i życzymy owocnych zakupów!
Sprawdź także trawę odporną na suszę, trawę ozdobną i trawę sportową.