• Kwiatowa Łąka

  • Parametry

Łąka pełna kwiatów to fantastyczny pomysł na zagospodarowanie ogrodu lub działki. Stanowi rozwiązanie nie tylko bardzo atrakcyjne wizualnie, lecz także doskonałe z punktu widzenia ekologii. Różnorodne rośliny kwitnące przez cały okres wegetacji dostarczają bowiem pożywienia pszczołom i innym owadom, którym coraz trudniej się żyje, zwłaszcza w miastach. Nie musisz dysponować bardzo dużą powierzchnią, żeby cieszyć się piękną łąką kwietną przy domu.

W sklepie GardenFlora kupisz odpowiednio dobrane nasiona traw – łąka kwiatowa. W ich składzie znajdują się najpopularniejsze kwitnące rośliny kwiatowe, takie jak chabry, maki, jaskry, firletki, stokrotki i wiele innych. Mieszanka roślin sprawia, że przez cały sezon można cieszyć się kwitnącymi roślinami, które wabić będą do ogrodu pszczoły i barwne motyle. Zielona trawa przetykana kolorowymi kwiatami to idealne miejsce na relaks. Stworzysz je w bezpośrednim sąsiedztwie swojego domu.

Dlaczego warto zakładać łąki kwietne?

Idealnie gładkie, zielone trawniki cały czas mają swoich miłośników, jednak coraz więcej ludzi szuka pomysłów na to, jak nadać swojemu ogrodowi pozornej dzikości. Najlepszym sposobem na stworzenie sielskiego otoczenia jest łąka kwiatów. I nie chodzi nam tutaj o równo posadzone piękne tulipany, cynie czy astry, ale raczej o swobodny, niezbyt niski trawnik pełen dzikich kwiatów. Współcześnie coraz rzadziej można spotkać prawdziwe łąki, częściej mamy do czynienia z pastwiskiem niż z łąką, na której można znaleźć, chociażby stokrotki.

Jeżeli więc tęsknisz do sielskiego widoku kojarzącego się z wakacjami na wsi, możesz wyczarować go w swoim ogrodzie. Zyskasz nie tylko piękne otoczenie, lecz także nie będziesz musiał poświęcać zbyt dużo czasu na pielęgnację łąki kwiatowej przy domu. Niewątpliwą zaletą jest też to, że w przeciwieństwie do tradycyjnego trawnika, łąka nie wymaga częstego koszenia ani nawożenia. Z racji tego, że łąka kwiatowa wyrasta z nasion roślin o różnej wysokości, nie wymaga ona również zbyt częstego podlewania. W ostatecznym rachunku może się więc okazać tańsza od zwykłego trawnika.

Wybierz odpowiednie rośliny na swoją łąkę

Szukając pomysłu na niebanalne zagospodarowanie otoczenia domu, często zwracamy uwagę  na wybór drzew i krzewów. Warto jednak pomyśleć także o fragmencie ogrodu, w którym zamiast uporządkowanego trawnika zagości łąka kwiatowa. Umiejscowiona tak, aby móc patrzeć na nią z okna, będzie cieszyła wzrok do późnej jesieni. Zmieniające się kolory kwiatów wprowadzą do Twojego ogrodu sielankową atmosferę.

Wybierając sprawdzone nasiona traw łąki kwiatowej, zapewnisz sobie wielość gatunków, a co za tym idzie faktur, kolorów i zapachów. Nie musisz samodzielnie zastanawiać się nad doborem odpowiednich roślin, gotowa mieszanka to gatunki, które dobrze radzą sobie w różnych warunkach glebowych. W naszej ofercie znajdziesz nasiona pochodzące od sprawdzonych producentów, to gwarancja tego, że uda Ci się stworzyć wymarzoną łąkę kwietną przy domu.

Pielęgnacja łąki kwietnej

Jeśli zależy Ci na natychmiastowym efekcie, zamów gatunki jednoroczne, które szybko kiełkują i gęsto zarastają powierzchnię. Warto wybrać również byliny - sprawią one, że łączka cały czas będzie zielona. W naszej ofercie znajdzie się odpowiednia łąka kwietna, nasiona w mieszance składają się z gatunków jedno i wieloletnich. Nie musisz znać się na kwiatach, żeby cieszyć się ich pięknymi kolorami i zapachem przez cały sezon.

Bezpośrednio po wysiewie łąki kwietnej musisz szczególnie uważnie dbać o to, aby ziemia miała zapewnioną optymalną wilgotność, w innym wypadku rośliny będą miały problem z kiełkowaniem. Przez całe lato pilnuj, aby rośliny były podlewane, zwłaszcza jeżeli przez długi czas nie ma deszczu. Niektórzy twierdzą, że łąkę kwietną można zostawić bez koszenia, jednak lepszym rozwiązaniem będzie skrócenie jej przynajmniej raz w sezonie. Pozbędziesz się w ten sposób zwiędłych roślin, a pozostałe pobudzisz do intensywniejszego wzrostu. Łąka kwietna w ogrodzie nie wymaga właściwie nawożenia, a usuwanie ewentualnych chwastów najlepiej wykonywać ręcznie.