• Palisady Ogrodowe

Aby w twoim ogrodzie zapanowały porządek i harmonia, warto oddzielić od siebie poszczególne jego sektory, na przykład trawnik od części uprawnej czy ozdobnej. Dobrym sposobem na zrobienie tego mogą być palisady ogrodowe. Tworzą one estetyczny niski rodzaj ogrodzenia, które nadaje całości ładu i uporządkowania, a na dodatek ozdabia całą przestrzeń. Łatwy montaż i demontaż umożliwia łatwą zmianę aranżacji lub rozbudowanie jej. Wybierz kolor i rozmiar palisady ogrodowej, która będzie odpowiadać twoim potrzebom i stwórz wymarzony, uporządkowany ogród.

  • Parametry

Oddzielanie przestrzeni przy pomocy palisady

Palisady do ogrodu to uniwersalne i proste w montażu rozwiązanie, dzięki któremu szybko i efektownie odmienisz swoją zieloną przestrzeń i uporządkujesz ją.Używając tego typu palisady, bez trudu odseparujesz trawnik lub ścieżkę od ogródka uprawnego czy kącika tematycznego. Palisady ogrodowe dostępne w ofercie sklepu GardenFlora są na tyle elastyczne i pomysłowo zaprojektowane, że możesz przy ich pomocy stworzyć różne zaokrąglone kształty, zamieniając swój ogród w fantazyjną przestrzeń podzieloną na poszczególne sekcje. Oprócz swojej funkcji praktycznej taka palisada pełni też doskonałą rolę ozdobną, a swoim designem wpasuje się w każdy styl budynku i jego otoczenia. Co istotne, aby zamocować palisadę w swoim ogrodzie w dowolnym kształcie czy ułożeniu, nie potrzebujesz żadnych specjalistycznych narzędzi ani wyjątkowych umiejętności.

Wytrzymałe i estetyczne palisady do ogrodu

Oferowane przez nas palisady ogrodowe wykonane zostały z tworzywa sztucznego wysokiej jakości, które idealnie nadaje się do wykorzystania na zewnątrz. Materiał ten odporny jest na promieniowanie ultrafioletowe, dzięki czemu kolor nie blaknie nawet pomimo wieloletniego użytkowania. Trwałość koloru gwarantuje także mrozoodporność, swoją palisadę możesz zatem wykorzystywać w trakcie każdej pory roku, nie martwiąc się o jej specjalną konserwację czy pielęgnację. Wbijanie i stabilne zakotwiczanie palisady w gruncie możliwe jest dzięki specjalnym wbudowanym szpilkom, których innowacyjna konstrukcja zapobiega wyginaniu i łamaniu się podczas wbijania. Dzięki temu możesz w dowolny sposób formować kształt palisady, ciesząc się wyjątkową łatwością jej montażu oraz demontażu.

Estetyczne rozwiązanie dla twojego ogrodu

Nasze palisady ogrodowe są nie tylko praktyczne i wytrzymałe, ale także bardzo estetyczne. Dostępne w różnych kolorach: brązowym, grafitowym, zielonym czy ceglanym idealnie wpasowują się w wystrój otoczenia, wtapiając się w nie lub wręcz przeciwnie — odznaczając w sposób wyraźny od reszty. Imitacja tekstury drewna na powierzchni palisady dodaje jej naturalnego wyglądu, idealni spajając ze sobą motywy drzew i krzewów obecnych w twoim ogrodzie. Na ich powierzchni nie pojawia się grzyb ani pleśń, a dzięki temu, że są odporne na promienie UV, przez cały rok wyglądają tak samo pięknie.

Lekkie palisady ogrodowe — alternatywa dla drewna i betonu

Palisady do ogrodu dostępne w naszej ofercie wykonane są z lekkiego tworzywa sztucznego, które stanowi doskonałą alternatywę dla ciężkich palisad betonowych lub drewnianych. Budowa segmentowa z łatwym sposobem łączenia to ogromna zaleta tych lekkich palisad ogrodowych, które nie wymagają specjalnego przygotowania gruntu i umożliwiają łatwą oraz szybką zmianę aranżacji. Kiedy więc twój ogród rozrośnie się, a rośliny zaczną wykraczać poza wytyczone granice, wystarczy przesunąć palisadę nieco dalej, tworząc zupełnie nowy wygląd swojej przestrzeni zielonej. Jeżeli więc pragniesz, aby twój ogród był zadbany i uporządkowany, a poszczególne jego segmenty odpowiednio wyeksponowane, wybierz lekkie palisady ogrodowe dostępne w sklepie GardenFlora i stwórz piękną przestrzeń w swoim ogrodzie!