• Środki Na Mole

  • Parametry

Pojawienie się chociaż jednego w pomieszczeniu to fatalny znak. Mole mogą być zagnieżdżone  w szafach z ubraniami albo w szafkach kuchennych. Liczebność moli może być znacznie większa i choć walka z nimi bywa nierówna, to można zakończyć się zwycięstwem. Mamy wiele gatunków moli. Najbardziej nam znane to takie, które żerują w ubraniach lub mole spożywcze, które okupują nasze kuchnie i znajdziemy siedliska w suchych pokarmach np. mące, cukrze, kaszy otrębach itp. Mole ubraniowe mogą znaleźć się w naszym domu różnymi drogami np. przez przewody wentylacyjne, od sąsiada a nawet ze sklepu gdy kupujemy nowe ubrania. Z kolei mole spożywcze mogą zawitać do nas przy zakupie żywności. Mole nie mają najmniejszego problemu z przegryzieniem opakowań papierowych czy kartonowych. Do walki z molami dostępne są różnorodne preparaty w aerozolu lub w postaci koncentratów do rozrobienia w wodzie. Aby pozbyć się tych uciążliwych intruzów trzeba szybko zadziałać. Zapraszamy do zakupów odpowiedniego preparatu do walki z tymi szkodnikami.

Jak poradzić sobie z molami?

Jednym z częstych problemów, z jakim przychodzi mierzyć się w wielu domach i mieszkaniach, są mole. Najczęściej pojawiają się one w szafach i garderobach, jednak upatrują sobie także miejsca w szafkach kuchennych. Wystarczy jeden mol, by konieczne było podjęcie walki z insektami, należy bowiem liczyć się z faktem, iż mogą one przebywać w trudno dostępnych zakamarkach. Właśnie dlatego walka z tymi owadami może być dosyć uciążliwa i wymagać uzbrojenia się domowników w spore pokłady cierpliwości. Warto jednak zaznaczyć, iż istnieją odpowiednie środki, z których pomocą bitwa może zakończyć się wygraną po naszej stronie. Im większa liczebność insektów, z tym większym zaangażowaniem należy podejść do kwestii ich zwalczania. 

Mole spotykane w domach

Najczęściej spotykane w domach owady to mole spożywcze, czyli takie, które  najlepsze warunki do życia znajdują w zakamarkach domowych kuchni. Mowa tutaj głównie o szafkach z produktami mącznymi, cukrem, otrębami czy różnego rodzaju kaszami. Można w nich spotkać nie tylko w pełni rozwinięte motyle, ale również ich larwy, a także „pajęczynki” mogą świadczyć o obecności intruza w pokarmie. Zdarza się, iż owady pojawiają się w domach wraz z przyniesionymi ze sklepu produktami spożywczymi, mogą jednak dostać się do kuchni również przez otwarte okno.

Drugim bardzo często spotykanym gatunkiem są mole ubraniowe. Najczęściej dostają się one do garderoby lub szafy przez szyby wentylacyjne, uchylone okna, choć warto wspomnieć, iż mogą zostać przyniesione do domu również z nowo zakupionymi ubraniami. Bywa także, że niechciani „domownicy” pojawiają się w pokojach „po sąsiedzku”, czyli wędrują z mieszkań sąsiadów mających problem z molami.

Skąd się biorą mole?

Jak widać, przedostanie się moli do domów nie jest trudne i może przytrafić się każdemu. W takiej sytuacji konieczne jest przedsięwzięcie niezbędnych kroków i zaopatrzenie się w środki na mole. Im szybciej zadziała się w kwestii wyeliminowania intruza, tym lepiej. W przypadku pojawienia się owadów w produktach spożywczych warto pomyśleć o innych formach pakowania i przechowywania żywności. Niestety mole są zdolne do przegryzienia opakowań wyprodukowanych z papieru lub kartonu. Nie stanowią one dla nich żadnego problemu. W takiej sytuacji warto zastosować pojemniki szklane lub plastikowe. W międzyczasie konieczne jest skorzystanie z dostępnych preparatów w postaci koncentratów wymagających rozcieńczenia w wodzie bądź środków w formie aerozolu.

Natychmiastowy efekt - preparaty przeciw molom

Im szybciej podejmie się właściwe działania, tym szybciej problem zostanie wyeliminowany. W przypadku moli atakujących szafy i garderoby warto zastosować środki na mole ubraniowe. Preparaty te wystarczy rozprowadzić na wybranej powierzchni, na której znaleziono oznaki przebywania i gnieżdżenia się owadów. Specjalnie opracowana formuła sprawia, iż można korzystać z tychże produktów zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i gospodarczych. Efekty widoczne są natychmiast. Już po kilkukrotnym zastosowaniu środków owady oraz ich larwy przestają pojawiać się w kuchniach i pokojach nawet w ciężko dostępnych miejscach. Warto zaznaczyć, iż preparaty te nie powodują powstawania plam na pryskanych powierzchniach i ich nie brudzą. Omawiane przeciwko molom spożywczym i ubraniowym są łagodne dla otoczenia i skutecznie pomagają w pozbyciu się zarówno moli dorosłych, jak i ich larw.

Decydując się na środek w sprayu, wystarczy potrząsnąć opakowaniem, a następnie rozpylić preparat w miejscu, w którym podejrzewa się występowanie insektów. Jest to jedna z najszybszych i najprostszych form walki z molami w środowisku domowym.