• Maszyny Ogrodnicze

  • Parametry

Maszyny ogrodnicze

Maszyny ogrodnicze to szeroka gama różnorodnych urządzeń do wszelkiego rodzaju prac w ogrodach i rozległych terenach zielonych. Proponowane maszyny ogrodnicze to sprzęt wysokiej jakości, dostosowany do potrzeb w małych ogródkach jak i dużych ogrodach. Uzupełnieniem kosiarek spalinowych, elektrycznych, lub akumulatorowych są kosy i podkaszarki, które przydadzą się do wyrównywania trawników w trudno dostępnych miejscach. Dmuchawy sprawdzą się przy porządkowaniu ścieżek po koszeniu trawników, albo jesienią gdy opadną liście z krzewów i drzew. Piły elektryczne, spalinowe zdadzą egzamin podczas przycinania żywopłotów, drzewek i krzewów, dzięki tym zabiegom nadamy im pożądane kształty i poprawimy kondycję oraz wygląd. Glebogryzarki wertykulatory to urządzenia, które spulchniają ziemię, wyrównują glebę, odchwaszcza i napowietrzają ją. Rozdrabniacze i łuparki znajdą zastosowanie przy porządkach po cięciu drzewa i gałęzi, z których można przygotować polana do kominka lub pieca. A gdy zasypie nas śnieg niezbędna będzie odśnieżarka, która ułatwi bez problemowo odśnieżanie obejścia wokół domu. Zabrakło prądu to też nie problem kiedy mamy pod ręką agregat prądotwórczyPompy i hydrofory to doskonałe urządzenia w gospodarstwach domowych i działkach. Do pielęgnacji dużych terenów zielonych niezbędny będzie traktor. Jest to pojazd koszący, który umożliwia szybkie i wygodne koszenie. Nasz sklep proponuje Państwu sprzęt dla amatorów jaki i profesjonalistów takich marek jak AL-KO, WOLF-Garten, MTD. Zapraszamy do zakupów.

Sprzęt ogrodniczy: kosiarki, podkaszarki i kosy

Gdy podejmujemy decyzję o kupnie narzędzi przeznaczonych do koszenia trawnika, zawsze stajemy przed wyborem między kosiarką, podkaszarką i kosą. W jaki sposób te trzy narzędzia różnią się od siebie i jak najlepiej dobrać je do potrzeb swojej działki?

Kosiarki to profesjonalne maszyny ogrodnicze, służące do koszenia trawników. Dzielimy je na dwa typy: spalinowe, elektryczne i akumulatorowe.

Kosiarki spalinowe są wydajne, ale jednocześnie wymagają regularnych przeglądów. Z kolei kosiarki elektryczne są ekologiczne, cichsze i łatwiejsze w obsłudze, ale wymagają podłączenia do gniazdka i mają mniejszą moc. Najważniejszym kryterium wyboru kosiarki jest wielkość trawnika. Jeśli mamy niewielką działkę, to wystarczy nam mała kosiarka elektryczna. Jednak dla większych powierzchni będziemy potrzebowali kosiarki spalinowej.

Kolejnym rodzajem maszyn ogrodniczych są kosiarki akumulatorowe. W przeciwieństwie do tradycyjnych kosiarek, akumulatorowe nie wymagają stosowania benzyny czy oleju, co znacznie redukuje poziom emisji spalin. Ich napęd opiera się na specjalnym akumulatorze, który umożliwia pracę przez kilka godzin bez konieczności ładowania.

Podkaszarki to maszyny ogrodnicze, które pozwalają na precyzyjne koszenie trudno dostępnych miejsc wokół krzewów, drzew i innych elementów ogrodu. Najważniejszym celem podkaszarki jest zadbanie o estetyczny wygląd terenu. Podkaszarki są dostępne w wersji elektrycznej i spalinowej. Wybierając podkaszarkę, należy zwrócić uwagę na wydajność i wydajność silnika.

Kosa – maszyna ogrodnicza, służąca do koszenia trawników na niedostępnych miejscach, np. wzdłuż płotów. Kosy są dostępne w wersji ręcznej i mechanicznej. Kosy mechaniczne umożliwiają szybsze i wygodniejsze koszenie, natomiast kosy ręczne dedykowane są do precyzyjnego wykonywania drobnych prac.

Oferujemy kosiarki, podkaszarki i kosy producentów: AL-KO, Cub Cadet, MTD oraz WOLF-Garten o różnej mocy. Kosiarki charakteryzuje niska waga, duża pojemność kosza na skoszoną trawę, a każda z nich zawiera wskaźnik poziomu napełnienia. Z kolei kosy i podkaszarki wyróżniają ergonomiczne, teleskopowe uchwyty.

Poznaj nowoczesne maszyny rolnicze - roboty koszące

Zapomnij o męczącej pracy przy koszeniu trawy w upalne letnie dni. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w inteligentnych pomocników do pielęgnacji trawnika.

Przede wszystkim, roboty koszące to niezwykle wygodne rozwiązanie. Wystarczy wybrać odpowiedni program robota, by systematycznie przemieszczał się po powierzchni trawnika. Bez Twojego udziału i ciężkiej pracy uzyskasz równy trawnik.

Roboty koszące to niezwykle precyzyjne maszyny ogrodnicze. Dzięki zastosowaniu czujników i nawigacji, potrafią określić granice obszaru do koszenia i bezpiecznie poruszać się wśród drzew i innych przeszkód. Przy tym są bardzo ciche, co pozwala na ich pracę w nocy, bez zakłócania spokoju domowników.

Roboty koszące dostępne w Gardenflora.pl posiadają czujnik deszczu. Dodatkowo z łatwością zaprogramujesz czas ich pracy. Podgumowane koła zapewniają dobrą przyczepność do podłoża i są w stanie wjechać na wzniesienia.

Maszyny do ogrodu: wertykulatory i kultywatory

Wertykulatory i kultywatory to maszyny ogrodnicze do pielęgnacji i uprawy gleby. Mimo że wyglądem przypominają siebie nawzajem, ich działanie jest zupełnie różne.

Wertykulator to maszyna ogrodnicza, która poprzez nacinanie gleby ma za zadanie napowietrzyć ją, usuwając zebrane w niej resztki roślinne i wszelkie zanieczyszczenia. Jest niezwykle przydatny w ogrodach, gdzie gleba nie ma odpowiedniego dostępu do powietrza. Wertykulator za pomocą swoich ostrzy tworzy w glebie otwory, dzięki czemu woda, powietrze, a także nawozy bezpośrednio dotrą do korzeni trawy.  

Natomiast kultywator to maszyna wyrównująca glebę i przygotowująca ją do siewu. Dzięki niemu rośliny będą miały lepsze warunki do wzrostu. Kultywatory, podobnie jak wertykulatory, składają się z ostrzy, które wbijają się w glebę i przecinają ją na różne głębokości, a następnie ją spulchniają.

Obie maszyny są niezastąpione w pielęgnacji ogrodu. Dzięki nim, nasze rośliny będą rosły zdrowiej i piękniej. Jednak, ważne jest, aby wertykulatora lub kultywatora nie używać zbyt często, gdyż zbyt częste używanie może uszkodzić naszą glebę. Idealnie jest używać ich wiosną, kiedy to gleba jest najbardziej przesuszona i potrzebuje dodatkowej troski.

Urządzenia ogrodnicze do prac zimą: odśnieżarki

Odśnieżarki wykorzystaj do usuwania śniegu z różnych powierzchni – chodników, podjazdów, dróg, parków i terenów zielonych. Te praktyczne i nowoczesne maszyny ogrodnicze pomagają ułatwić nasze życie w okresie zimowym, gdy wiele osób walczy z niemożliwymi do usunięcia warstwami śniegu i lodu.

Funkcjonowanie odśnieżarek opiera się na zasadzie tłoczenia śniegu i lodu przez ruchomy wałek, który znajduje się na spodzie maszyny. Po przepchnięciu przez wałek, odśnieżarka usuwa śnieg i odkłada go z boku na przykład na trawnik. Ta prosta, ale wydajna metoda oszczędza mnóstwo czasu i energii, jaką człowiek musiałby poświęcić na ręczne odśnieżanie.

Łuparki i rozdrabniacze do drewna – maszyny w ogrodzie ułatwiające prace przydomowe

Ogrodnictwo to nie tylko pasja, ale również ogromne wyzwanie. Trudno sobie wyobrazić, jak wiele pracy i wysiłku wkłada się w utrzymanie pięknego ogrodu. Jednym z najważniejszych elementów jest pielęgnacja drzew, krzewów i innych roślin. Łuparki i rozdrabniacze do ogrodu okazują się zatem prawdziwymi sprzymierzeńcami w tej dziedzinie.

Właściciele ogrodów często spotykają się z problemem odpadków organicznych. Uciążliwe gałęzie, liście, a także pozostałości po cięciu drzew, które zalegają na trawniku lub w przestrzeniach między roślinami, to uciążliwy problem. Manualne usuwanie takich odpadków nie dość, że jest żmudne i czasochłonne, to jeszcze rzadko daje przewidywany efekt. Właśnie dlatego łuparki i rozdrabniacze do ogrodu okazują się nieocenionymi pomocnikami.

Łuparki i rozdrabniacze to urządzenia do ogrodu, dzięki którym zredukujesz objętość odpadów organicznych poprzez ich rozdrobnienie. Łuparki łamią gałęzie na mniejsze kawałki, natomiast rozdrabniacze przerabiają mniejsze fragmenty. Pozwala to na łatwiejsze ich usunięcie z ogrodu i przyspiesza proces ich rozkładu.

Agregat prądotwórczy – profesjonalna maszyna ogrodnicza

Agregat prądotwórczy jest maszyną ogrodniczą, którą zawsze warto mieć w swoim garażu. Mimo że możesz nie skorzystać z niego przez dłuższy czas, w przypadku awarii stanie się niezastąpioną pomocą. Dlaczego warto przygotować się na nagłą awarię prądu i zaopatrzyć się w taki agregat?

·      Bezpieczeństwo – w przypadku braku prądu można mieć pewność, że nie zostaniemy pozbawieni oświetlenia

·      Komfort – brak zasilania może skutecznie zakłócić wiele codziennych czynności, takich jak gotowanie, praca czy korzystanie z Internetu. Dzięki agregatowi prądotwórczemu nie musimy martwić się o to, że zostaniemy pozbawieni zasilania.

Agregat świetnie wykorzystasz podczas organizowania różnego typu imprez w ogrodzie. Użyj go np. do ustawienia nagłośnienia i oświetlenia. Warto skorzystać z niego także na budowie. 

Dmuchawy do liści - profesjonalne maszyny ogrodnicze na jesień

Wraz z nadejściem jesieni, drzewa zaczynają gubić swoje liście. Ten piękny, romantyczny krajobraz jest niewątpliwie jednym z najprzyjemniejszych aspektów tej pory roku. Jednak, gdy trzeba zebrać te liście z trawnika, utrzymanie jego porządku może stać się poważnym problemem. Szczególnie jeśli posiadamy duży ogród. W takich sytuacjach dmuchawy do liści to jedno z najlepszych rozwiązań.

Dmuchawy do liści wykorzystują siłę dmuchu powietrza, aby zbierać liście z trawnika i zanieczyszczenia z powierzchni, takich jak chodniki czy kostka brukowa. Wystarczy skierować rurę dmuchawy w kierunku liści lub innych zanieczyszczeń, a potężny strumień powietrza usuwa wszystko z drogi. Można też regulować prędkość powietrza, aby dostosować ją do rodzaju zdmuchiwanego zanieczyszczenia.

 

Sprawdź te i wiele innych maszyn ogrodniczych w sklepie Gardenflora.pl.