• Siatka na krety

Każdego roku na wiosnę na łąkach i w ogrodach pojawiają się liczne kopce kretów - to znak, że zima ma się zdecydowanie ku końcowi. Jednak posiadacze eleganckich i zadbanych trawników raczej nie cieszą się z tego zwiastun rychłego ocieplenia. Ziemne kopczyki szpecące wypielęgnowany trawnik czy boisko to prawdziwa zmora. Jednak stosunkowo łatwo można sobie z tym poradzić. W ofercie GardenFlora znajdziesz siatki na krety i wszystkie akcesoria potrzebne do jej zamontowania.

  • Parametry

Siatka na krety to rozwiązanie zdecydowanie bardziej ekologiczne niż stosowanie preparatów chemicznych mających na celu odstraszanie kretów. A z racji tego, że siatka wykonana z solidnego materiału posłuży przez kilka sezonów, to jest to rozwiązanie także relatywnie tanie. Odpowiednio zamontowana siatka nie wpływa w żaden sposób na estetykę trawnika, ani na bezpieczne z niego korzystanie. Trawnik z zamontowaną siatką na krety prezentuje się doskonale, a Ty nie musisz martwić się o to, że pojawią się na nim szpecące kretowiska.

Jaka siatka na krety?

Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z naszego pomysłu zabezpieczenia trawnika, to musisz dowiedzieć się jaka siatka na krety sprawdzi się najlepiej. Najważniejszym elementem siatki jest wielkość jej oczek. Optymalnym rozwiązaniem są oczka o wielkości od 10 do 16 mm, przez otwory o takiej średnicy nie przeciśnie się nie tylko kret, ale także większość innych gryzoni. Warto jednak pamiętać, że mniejsze niż wymienione oczka mogą negatywnie wpłynąć na system korzeniowy trawnika i innych posadzonych na nim roślin.

W ofercie GardenFlora znajdziesz siatki na krety o oczkach wielkości 16x18 mm, co jest wielkością optymalną, przy której siatka w 100% spełni swoją funkcję zapobiegającą przedostawaniu się gryzoni do ogrodu. Dodatkowo jest to wielkość, która pozwoli swobodnie rozrastać się korzeniom roślin, a także jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne.

W jaki sposób montuje się siatkę na krety?

Jedynie odpowiednio zainstalowana siatka na krety spełni swoje zadania. Nie można więc zakopać jej zbyt płytko, ponieważ siatka tylko położona na ziemi lub zakopana tuż pod jej powierzchnią nie będzie żadną przeszkodą dla kretów, ani innych gryzoni. Dlatego siatkę należy rozciągnąć na głębokości co najmniej 7-10 cm, w ten sposób uda się zagrodzić kretom drogę na zewnątrz, a jednocześnie taka głębokość będzie bezpieczna, aby można było prowadzić standardową pielęgnację trawnika.

Przed zamontowaniem siatki na krety należy usunąć ziemię na odpowiednią głębokość, a następnie ułożyć siatkę, W przypadku twardej ziemi należy przymocować ją przy użyciu metalowych lub plastikowych szpilek, gdy ziemia jest dość miękka, można posłużyć się kołkami. Następnie można siatkę przysypać ziemią lub ułożyć na niej darń. W przypadku siatki umieszczonej pod rabatkami zaleca się układanie jej na głębokości ok. 30 cm.

Siatki na krety to najłatwiejszy sposób pozbycia się gryzoni z ogrodu

Siatka na krety to najłatwiejszy, a zarazem bezpieczny sposób zabezpieczenia trawnika przed pojawieniem się na nim kretowisk. Można ją zamontować w dowolnym momencie, ale zdecydowanie najłatwiej zrobić to, zanim posadzi się drzewa i krzewy. Dlatego podczas zakładania ogrodu, czy trawnika, warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem. Siatki na krety, w przeciwieństwie do trutek, świec dymnych czy preparatów chemicznych, jest całkowicie bezpieczna dla pozostałych użytkowników ogrodu.

W ofercie GardenFlora znajdziesz siatki na krety wykonane z materiału wytrzymałego na działanie czynników zewnętrznych, zwłaszcza takich jak wilgoć i zmienne temperatury. Dodatkowo odznaczają się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, istnieje małe prawdopodobieństwo, że kret ją przegryzie czy rozerwie pazurkami. W naszym sklepie można kupić siatki na kreta o szerokości 1 lub 1,5 metra w rolkach mierzących od 50 do 400 metrów bieżących o gramaturze od 25 do 45 g/m2. Dodatkowo mamy także szpilki i kotwice pozwalające na wygodne zamontowanie siatki.