• Nawozy Jesienne i Zimowe

Rośliny wymagają odpowiedniej pielęgnacji przez cały rok. Szczególnie w okresie zmniejszonej aktywności, przyda się im dodatkowe wsparcie. Dlatego oferujemy dobre jakościowo nawozy jesienne i zimowe. Wśród naszych jesiennych nawozów znajdziesz rozmaite rodzaje produktów. Zachęcamy więc do dokładnego czytania wskazówek na opakowaniach, żeby wykorzystać właściwości odżywek jak najlepiej. Znajdziesz tam informacje o ilości, częstotliwości oraz okresie stosowania nawozów jesienno-zimowych.

  • Parametry

Do jakich roślin można używać nawozów jesiennych?

Nasze wysokiej jakości nawozy jesienne można używać do roślin różnego rodzaju. Nawóz jesienny stworzony został z myślą przede wszystkim o roślinach wieloletnich, które mają przetrwać zimę. Oprócz uniwersalnych nawozów jesiennych, przeznaczonych do różnych gatunków roślin, posiadamy także sprofilowane produkty, odpowiednie do specjalistycznej pielęgnacji. Najpopularniejsze pozostają jednak wszelkiego typu iglaki, czyli drzewa i krzewy iglaste, tj. cis, choina, cyprysik, cypryśnik, daglezja, jałowiec, jodła, sosna, metasekwoja, modrzew, świerk czy tuja. Podobnie jest z roślinami zimozielonymi: berberysem, bluszczem, bukszpanem, laurowiśnią, lawendą, mahoniem, trzmieliną, ognikiem szkarłatnym, ostrokrzewem, rododendronem, różanecznikiem oraz wrzosem. Oprócz tego oferujemy także nawozy do trawy. Jesienne i zimowe słoty z niskimi temperaturami nie powinny hamować rozwoju naszych roślin. Nawozy jesienne do trawy chronią ją przed pleśnią śniegową oraz zmarzliną. Natomiast te do pozostałych roślin wyposażają je w niezbędne do przetrwania zimy cenne składniki odżywcze i mikroelementy. Substancje te są z łatwością przyswajalne przez rośliny. Pozwólmy naszym trawnikom i ogrodom pięknie zazielenić się na wiosnę, a także zadbajmy o ich kondycję!

Kiedy stosować nawozy jesienne?

W jesiennych odżywkach dla roślin zdecydowanie nad azotem przeważa fosfor i potas. Dlatego nawozy jesienne można (a przynajmniej niektóre ich rodzaje) stosować przez całą jesień, aż do przymrozków. Pomogą one roślinom wiosną budzić się do życia z pełną mocą i zyskać piękny wygląd. Będą w glebie, gdy tylko zacznie ona odmarzać i zostaną zużyte przez krzew, drzewko, trawę czy bylinę zaraz po zakończeniu stanu hibernacji. Ponadto nawozy jesienne powodują drewnienie pędów, przez co chronią mniej odporne rośliny przed wymarzaniem. Dzięki temu rośliny będą mogły przetrwać zimę, a ich wiosenny wzrost będzie znacznie lepszy.

Forma nawozów jesiennych

W zależności od preferencji naszych klientów oraz klientek oferujemy nawozy jesienne w różnych formach. Najwygodniejsze i najbardziej podstawowe formy znajdziesz u nas: płyn oraz granulat. Forma sypka lub płynna wygodnie się aplikuje zwłaszcza na większych powierzchniach. Dzięki takiej formule można z łatwością równomiernie nawieźć glebę. Ponadto płynne nawozy to często skoncentrowane ekstrakty, a więc należy rozcieńczać je w wodzie. Takie rozwiązanie sprawia, że nawóz do trawy na jesień jest jeszcze bardziej wydajny, a stosując go – zaoszczędzisz..

Dostosuj nawóz do swoich potrzeb!

Od wielkości ogrodu czy trawnika zależeć będzie to, jak dużo nawozu potrzebujesz. Nasz nawóz jesienny sprzedajemy w opakowaniach o różnych rozmiarach. Możesz nabyć u nas niewielkie porcje nawozu, ale i zainwestować w nawet stukilogramowy worek. Od Ciebie zależy, ile nawozu potrzebujesz na jesień. Ze swojej strony gwarantujemy nawozy jesienne do ogrodu, dostarczane wyłącznie od znanych i cenionych producentów, cieszących się zaufaniem i wieloletnim doświadczeniem w branży.

Ciesz się pięknym ogrodem dzięki naszym nawozom jesiennym!

Jeżeli chcesz zadbać o piękny ogród przez cały rok, wypróbuj nasze nawozy jesienne i nawóz do trawy na zimę. Zachęcamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą nawozów, dostępną na stronie GardenFlory– z pewnością każdy znajdzie idealne rozwiązanie dla swoich roślin. Gwarantujemy, że nie tylko jesienią i zimą rośliny odżyją, ale i efekt na wiosnę będzie rewelacyjny. Serdecznie zapraszamy!

Zobacz także: nawozy do iglaków, nawozy do roślin ogrodowych i nawozy do roślin kwitnących