• Środki Chwastobójcze Herbicydy

Powracające co sezon chwasty to utrapienie każdego ogrodnika. Gdy już raz pojawią się na trawniku lub w ogrodzie, ciężko się ich ostatecznie pozbyć. Dlatego w sklepie internetowym GardenFlora oferujemy skuteczne środki na chwasty różnego rodzaju, dzięki którym usuniesz problem chwastów ze swojej posesji w łatwy i efektywny sposób.

  • Parametry

Herbicydy - skuteczne preparaty na chwasty w ogrodzie

Mechaniczne usuwanie chwastów jest oczywiście skuteczne, ale jedynie na chwilę. Dlatego do gry powinny wkroczyć herbicydy – środki na chwasty w trawie i nie tylko. Preparaty te są całkowicie bezpieczne dla gleby i otoczenia, jednak skutecznie zabijają chwasty lub inną roślinność, w zależności od rodzaju wybranego środka walki z chwastami. Można bowiem usuwać je selektywnie, czyli działać na konkretną grupę roślin, lub nieselektywnie. Ten drugi sposób działania sprawdzi się przede wszystkim tam, gdzie chcesz całkowicie pozbyć się roślinności – na przykład przed założeniem zupełnie nowego trawnika.

Środki na chwasty w trawniku w formie oprysków

Jednymi z najskuteczniejszychśrodków na chwasty w trawie są preparaty w płynie do sporządzania roztworu wodnego. Są to środki do stosowania nalistnego, które skutecznie zabijają chwasty jedno- i dwulistne. Oznacza to, że liście chwastów pobierają środek chwastobójczy, który hamuje ich wzrost lub powoduje różnego rodzaju deformacje, a w końcu obumieranie. Chwasty, które są wrażliwe na działanie tego typu preparatów, to między innymi: mniszek lekarski, stokrotka polna, koniczyna biała, jaskier rozłogowy, babka zwyczajna czy krwawnik pospolity. Są to chwasty najczęściej występujące właśnie w trawach. Preparaty na chwasty w płynie są nie tylko skuteczne w ich zwalczaniu, ale także całkowicie bezpieczne dla trawnika. Idealnie sprawdzą się więc w miejscach takich jak boiska sportowe, pola golfowe lub na przydomowych trawnikach.

Ekologiczne środki na chwasty

Jeśli zależy Ci na stosowaniu ekologicznych sposobów zwalczania niechcianych roślin, wybierz nasze naturalne środki na chwasty. Wyprodukowano je w na bazie naturalnej substancji aktywnej – naorganicznym kwasie pelargonowym, który ulega biodegradacji w glebie. Działa on na zielone, nadziemne części roślin, jednak najskuteczniej na chwasty znajdujące się we wczesnych fazach rozwojowych, dlatego w tym przypadku warto działać szybko i zdecydowanie. Tego typu herbicydy są już gotowe do użytku i świetnie sprawdzą się na wszelkich powierzchniach przepuszczalnych, na przykład ścieżkach, podjazdach, tarasach czy drogach dojazdowych, a także wokół krzewów i drzew ozdobnych lub na nieużywanych grządkach.

Preparaty na chwasty do szerokiego zastosowania

Do powierzchni większych niż przydomowe ogródki czy trawniki warto sięgnąć po mocniejsześrodki na chwasty, takie jak na przykład Roundup 360 SL. Chemia na chwasty sprawdzi się między innymi na polach uprawnych, w uprawie jabłoni i porzeczki czarnej, na torach kolejowych, a także innych terenach nieużytkowanych rolniczo. Działanie tego preparatu sięga aż do korzeni roślin, dlatego jest on tak skuteczny. Używając tego typu produktów, warto jednak zachować szczególne środki bezpieczeństwa i dokładnie zapoznać się ze sposobem użytkowania.

 

Jakie środki na chwasty rekomendujemy?

 

Chwasty to najczęściej występujące w ogrodzie zagrożenie dla roślin. Aby usunąć je w 100%, należy zastosować szybkie i sprawdzone metody. Jedną z nich jest Roundup AntyChwast Total Ultra Substral Spray - naturalny, gotowy do użycia środek chwastobójczy, działający już po 24 godzinach od odprysku. Wygodna forma aplikacji ułatwia jego nanoszenie i sprawia, że jest ono bardziej precyzyjne. Co ważne — pierwsze efekty zauważalne są już po 2 godzinach. 

 

Środki na chwasty przydatne są również na boiskach i polach golfowych. Do ich likwidacji z tego wymagającego obszaru warto wykorzystać preparat na chwasty w formie płynu. Możliwy do użycia za pomocą opryskiwaczy ręcznych i polowych. Preparat na chwasty w trawie usuwa chwasty wrażliwe, takie jak jaskier rozłogowy, koniczyna biała, mniszek lekarski, stokrotka polna oraz średniowrażliwe, czyli babkę zwyczajną. 

 

Mech oraz glony znikają, gdy zdecydujesz się środki do zwalczania chwastów np. marki Sumin Bio. To preparaty działające kontaktowo, których efekty zauważalne są po kilku dniach. Co ciekawe - środek do zwalczania chwastów mchów i glonów warto nakładać w godzinach porannych, gdy tego rodzaju narośla oddychają.

 

Kup preparat na chwasty w trawie w GardenFlora.pl

Sprawdź pełną ofertę środków na chwasty w Gardenflora.pl. Tanim sposobem pozbędziesz się zbędnych chwastów, które szkodzą roślinom i niekorzystnie prezentują się na obiektach architektonicznych. 

Tanie preparaty na chwasty to nasza specjalność, dlatego skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta, by uzyskać więcej informacji o dostępnych produktach. Doradzimy, jaki środek na chwasty dwuliścienne i inne ich rodzaje dobrać, a także wskażemy, który oprysk trawy na chwasty sprawdzi się u Ciebie najlepiej. 


Skompletuj preparaty na chwasty w ogrodzie dzięki ofercie GardenFlora.pl. Zachęcamy do kontaktu i składania zamówień!

 

Zobacz także: środki grzybobójcze, regulatory wzrostu, maści ogrodnicze