• Kosiarki Spalinowe z Napędem

Starannie przystrzyżony trawnik nadaje całej przestrzeni harmonii i pięknego wyglądu, wymaga jednak sporo pracy. Aby ją sobie ułatwić, poznaj nasze kosiarki z napędem i wybierz model, który sprawdzi się najlepiej na Twojej działce. W ofercie sklepu GardenFlora znajdziesz szeroki wybór kosiarek do trawy, które wyróżnia wysoka jakość i komfort pracy.

  • Parametry

Kosiarka z napędem | Jakie urządzenia oferujemy?

Oferowane mocne kosiarki spalinowe zostały przystosowane do trawników różnych wielkości - z powodzeniem skorzystasz z nich także posiadając dużą działkę. W zależności od modelu, kosiarki z napędem posiadają funkcje 4 w 1, czyli koszenie, zbieranie, mulczowanie iwyrzut boczny. Kosiarka spalinowa Garden Flora zawiera wygodny uchwyt umożliwiający transport. Jedną z zalet, jaką wyróżniają się kosiarki do trawy z napędem, jest wskaźnik napełnienia zbiornika. 

Kosiarki spalinowe z napędem wyprodukowano przy użyciu trwałej obudowy z blachy stalowej. Decydując się na kosiarki do trawy spalinowe z napędem, sprawdź także zestawy mulczujące do traktora oraz zaczepy. 

Kto powinien wybrać kosiarki z napędem?

Kosiarka spalinowa to urządzenie, które doskonale sprawdza się zarówno na mniejszych, jak i większych powierzchniach trawnika. Zapewnia pełną mobilność, której nie ogranicza długość kabla, a jej praca jest wydajna i efektywna. Jeszcze większy komfort koszenia oferuje jednak model kosiarki z napędem, który pozwala na łatwiejsze manewrowanie urządzeniem bez użycia znacznej siły. Tego typu kosiarki ogrodowe doskonale sprawdzą się więc wszędzie tam, gdzie pojawiają się nierówności terenu lub różnego rodzaju przeszkody - drzewka czy krzewy, budynki lub ozdoby ustawione na trawniku. Napęd do kosiarki znacznie ułatwia manewrowanie nią, dzięki czemu z koszeniem trudnych terenów bez problemu poradzą sobie także kobiety i osoby starsze.

Jak działają kosiarki samojezdne?

Kosiarki ogrodowe z napędem mogą być skonstruowane na różne sposoby, co przede wszystkim zależy od zastosowanego mechanizmu napędzającego koła. Jednym z rodzajów jest na przykład przekładnia ślimakowa wyposażona w wirnik śrubowy (czyli tak zwany ślimak) oraz koło zębate nazywane ślimacznicą. Dzięki sile tarcia koła wprawiane są w ruch. Bardziej popularnym rozwiązaniem jest jednak przekładnia kątowa, której działanie opiera się o dwa koła zębate napędzające pasek. Jest to opcja łatwiejsza w wykonaniu, a co za tym idzie także tańsza, jednak równie efektywna. Rzadziej spotykanym rodzajem napędu jest wał kardana, który cechuje wysoka wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Warto także pamiętać o tym, że do wyboru mamy kosiarki z napędem na tylną lub przednią oś. Gdy napędzane są tylne koła, praca z kosiarką jest jednak z reguły lżejsza i łatwiejsza.

Istotne parametry kosiarki do trawy

Wybierając kosiarkę do trawy z napędem, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, od których zależeć może komfort pracy i wydajność samego urządzenia. Jedną z takich kwestii będzie na pewno regulacja tempa - kosiarka do trawy z napędem sprawi, że będziesz mógł sam zdecydować, z jaką prędkością poruszać będzie się kosiarka, aby bez problemu móc za nią nadążyć. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne w przypadku, gdy z kosiarki korzysta więcej niż jedna osoba. Również możliwość całkowitego wyłączenia napędu oraz włączenia biegu wstecznego może okazać się bardzo przydatna, dlatego warto przemyśleć także ten aspekt. Istotne są też parametry techniczne, takie jak moc silnika czy szerokość ostrza koszącego. W ofercie sklepu GardenFlora znajdziesz szeroki wybór kosiarek spalinowych z napędem, dzięki czemu bez trudu dopasujesz model idealnie odpowiadający Twoim potrzebom i oczekiwaniom. 

Zobacz także: kosiarki elektryczne, kosiarki akumulatorowe