• Szpadle

Szpadel i łopata to podstawowe narzędzia wykorzystywane do prac w ogrodzie. Szpadle ogrodowe posłużą do wykopania dołów do zasadzenia roślin, a następnie ich zasypania. Za jego pomocą przygotujesz ogródek do hodowli różnego rodzaju warzyw, roślin i owoców, także tych ozdobnych. Łopata umożliwi sprawne przerzucanie wykopanej ziemi i jej załadunek. Oferta GardenFlora obejmuje szpadle i łopaty różnych rozmiarów, przeznaczonych do rozmaitych prac w ogrodzie — z łatwością dobierzesz je do własnych potrzeb. Produkty dostępne są do zakupu osobno oraz w zestawie. Wybrane modele dostępne są do zakupu z rękawicami ogrodowymi. 

  • Parametry

Szpadle ogrodowe | Jakie wybrać?

Odpowiednio dobrane narzędzia ogrodowe sprawią, że praca stanie się łatwiejsza do wykonania, bardziej komfortowa i przede wszystkim szybsza. Łopaty i szpadle to para narzędzi, które są nieodzowne przy pracach w ogrodzie, działce i innych obszarach zielonych. Szpadlem kopiemy ziemię, a łopatą ją przerzucamy. Dobór odpowiedniej łopaty lub szpadla dostosowujemy do naszych możliwości fizycznych. W naszej ofercie znajdą Państwo różnorodność łopat i szpadli, które zapewnią komfort pracy. Zapraszamy do zakupów. Przed złożeniem zamówienia sprawdź, na które modele szpadli warto zwrócić uwagę. 

Kupując szpadle, porównaj ich kształty — spotkasz się z kształtem ostrym i prostym. Szpadel ogrodowy z ostrym zakończeniem przyda się, gdy pracujesz na niewielkiej ilości ziemi, a przebicie się przez jej kolejne warstwy stanowi spore wyzwanie. Ostrzejsze zakończenie szpadla świetnie nadaje się do mniejszych ogródków, w przypadku których liczy się precyzja. Z kolei szpadla prostego użyj do wykopywania większych warstw ziemi, a następnie ich przenoszenia. 

Materiał, z którego wykonany jest trzonek szpadla, nie pozostaje bez znaczenia. Jego ciężar przekłada się na siłę uderzenia, a tym samym szybkość pracy. Lekkie trzonki z aluminium umożliwiają dłuższą, ale mniej męczącą pracę — nie dźwigamy dużego ciężaru. Natomiast trzonki drewniane i metalowe pozwalają na mocne uderzenia, dzięki czemu mecząca praca szybciej przyniesie swoje efekty. W kwestii trzonka wybór powinien opierać się na preferencjach użytkownika. 

Na ergonomie pracy wpływ ma także kształt uchwytu. Dwa możliwe rodzaje to uchwyt w kształcie litery T lub D. Wykonując prace na mniejszych przestrzeniach, gdzie wymagana jest duża precyzja, wybierz wersję D. W innych przypadkach warto skorzystać z uchwytu T. 

Łopaty | Co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

Forma łopaty sprawia, że nałożona na nią ziemia nie wysypie się. Jej większy rozmiar znacząco przyśpieszy prace ogrodowe. Jeżeli zależy Ci na lżejszej pracy, kieruj się zasadą znaną z budowy trzonków szpadli — wybieraj te o mniejszej wadze wykonane z aluminium. W przypadku łopat, których większa powierzchnia jest w stanie załadować ciężki materiał, niska waga samego narzędzia jest zdecydowanie pożądaną cechą. 

Zwracaj szczególną uwagę na łopaty posiadające regulowany kąt nachylenia. Dopasujesz ułożenie łopat do swojej postawy, co znacząco Cię odciąży. Sama praca będzie dla Ciebie bardziej komfortową. Dodatkowo pracując na małych rabatkach, skorzystaj z mniejszych modeli łopat, które zapewnią większą precyzję. 

Jakie szpadle i łopaty oferujemy? 

W GardenFlora oferujemyłopaty i szpadle ze sztychem prostym oraz zakrzywionym uznanych marek między innymi Cellfast i Wolf Garten. Produkty dobierzesz także pod względem ich wielkości — zadbaliśmy o szeroką ofertę modelów długich i krótkich. Oprócz klasycznych modeli nasi klienci mają okazję nabyć łopaty do piasku z końcówką wykonaną ze specjalnej stali. Trwałe hartowanie zapewnia pełną ochronę przed pęknięciami i odkształceniami. 

Kupując szpadle Cellfast, do zestawu dołączamy takżerękawice ogrodowe — to praktyczny komplet w bardzo przystępnej cenie, który świetnie sprawi się w przypadku wszystkich prac ogrodowych. Rękawice ogrodowe pokryte zostały pianką lateksową, która zapewnia pewny chwyt w trakcie kopania lub przerzucania ziemi. Wykonana z poliestru pozostaje odporna na uszkodzenia. 

Polecamy także zestaw narzędzi ogrodniczych z tworzywa sztucznego, w którego skład wchodzi wąska łopatka, widełki i grabki. Narzędzia przydatne do pielęgnacji małych grządek. Posiadają otwór na końcach, który umożliwia zawieszenie narzędzi w widocznym miejscu i ich organizację. Wymiary to 28 cm x 7 cm. 

Kup łopaty ogrodowe i szpadle w GardenFlora.pl

Złóż swoje zamówienie w sklepie internetowym GardenFlora — każda przesyłka zostanie wysłana w ciągu 2 dni roboczych. Zachęcamy także do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta — doradzimy w wyborze odpowiednich narzędzi ogrodowych. 

 

Zobacz także: motyki, siekiery, widły ogrodowe.