• Kwietniki i Rabaty

  • Parametry

Kwietniki i rabaty ogrodowe | Gardenflora.pl

Kwietniki ogrodowe i rabaty mają za zadanie wyeksponować kwiaty i ochronić je. Same w sobie są ozdobą każdego ogrodu i balkonu. W Gardenflora.pl przygotowaliśmy kwietniki i rabaty prostokątne i podłużne, w kolorze czarnym i brązowym (drewnopodobne). Kwietniki metalowe i stalowe dostępne również w wersji stojącej. Zapraszamy do zakupów!

Kwietnik i rabaty ogrodowe – jak wykorzystać je w ogrodzie?

Kwietnik oraz rabata to dwa popularne i praktyczne akcesoria ogrodowe, które wizualnie odmieniają każdy ogród. Zasadź w nich kwiaty i wyodrębnij je od reszty ogrodu – nie tylko wyeksponujesz je, ale także zabezpieczysz przed zdeptaniem.

W kwietniku i rabacie umieszcza się różnego rodzaju rośliny – od niskich bylin po wyższe krzewy. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą stworzyć w swoim ogrodzie miejsce pełne zieleni i kolorów. Kwietnik można umieścić na centralnej części trawnika lub dyskretnie postawić na jednym z boków ogrodu. W kwietniku zasadzisz rośliny sezonowe lub te, które kwitną przez cały rok.

Eleganckie kwietniki, które dodadzą szyku każdemu ogrodowi

Każdy z naszych kwietników jest wykonany z najwyższej jakości materiałów, gwarantujących trwałość i estetykę przez wiele lat. Metal przez wiele lat zachowa pierwotny wygląd. Nie wpłynie na niego bardzo niska temperatura oraz promienie UV.

Wszystkie kwietniki wykonane są w podobnej stylistyce, możesz skomponować ze sobą kilka z nich, tworząc elegancką kompozycję. Prosta konstrukcja i klasyczne kolory pasują do każdego ogrodu i balkonu. Kwietnik to ciekawy element dekoracyjny, który przyciągnie uwagę i dodatkowo urozmaici przestrzeń.

Kwietnik na balkon – jak zaaranżować?

Chyba nie ma niczego piękniejszego niż widok kwitnących roślin na balkonie. Kwietniki są idealnym sposobem na udekorowanie swojej przestrzeni na zewnątrz, zarówno dla miłośników roślin, jak i dla tych, którzy chcą w elegancki sposób urządzić swój balkon.

Jak wybrać i zaaranżować kwietnik na balkonie? Wystarczy tylko kilka kroków, aby stworzyć piękny i przyjazny dla roślin klimat dla naszego balkonu.

Na początek wybierz kolor i kształt swojego nowego kwietnika. W Gardenflora.pl do dyspozycji pozostawiliśmy Ci wersję kwadratową i podłużną. Możesz zdecydować się na kwietniki metalowe nowoczesne w kolorze czarnym lub klasyczne, brązowe modele.

Rozmiar kwietnika dobierz do miejsca, w którym zostanie on wykorzystany. O ile w ogrodach i na tarasach możemy pozwolić sobie na większe kwietniki, które zajmą więcej miejsca, na balkonach o wiele lepiej sprawdzą się mniejsze modele.

Na niewielkich przestrzeniach warto wykorzystać mały kwietnik metalowy w wielkości 20x50x50 cm. Natomiast w większych ogrodach umieść duży model 40x50x200 cm. Interesuje Cię wysoki kwietnik, który ochroni rośliny i krzewy? Wypróbuj model 60x50x200

Pomyśl także o drobnych dodatkach do Twojego kwietnika. Dodaj do niego ozdoby, np. kamienie, osłonki lub figurki, które dodadzą mu uroku.

Kwietniki a ochrona kwiatów

Kwietnik metalowy chroni rośliny przed silnymi podmuchami wiatru oraz zabezpiecza przed uszkodzeniami. Dodatkowo jeśli posiadasz ogród, w którym dzieci często grają w piłkę, kwietnik ochroni rośliny i warzywa przed uderzeniem podczas zabaw.

Warto pamiętać, że kwietniki stanowią ochronę dla dzieci, blokując ich dostęp do niektórych roślin, które mogą być dla nich szkodliwe. Dzięki nim możemy zapewnić bezpieczeństwo dla naszych najmłodszych, bez rezygnacji z przyjemności związanych z hodowlą kwiatów.

Wiele roślin nie lubi być dotykanych – kwietnik zapewni im stałą izolację, dzięki czemu wzrost kwiatów nie jest zaburzony. Wysoki kwietnik nie dopuści także do kontaktu zwierząt domowych z naszymi roślinami.

Kwietniki stojące i warzywniki – hoduj warzywa na balkonie

Masz balkon i chcesz go w pełni wykorzystać? Marzysz o świeżych, smakowitych i zdrowych warzywach, bez szkodliwych pestycydów? Nie musisz mieć dużego ogrodu, by uprawiać swoje ulubione warzywa! Poznaj stojące warzywniki uprawy warzyw na balkonie i ciesz się pysznymi i zdrowymi plonami!  

Warzywniki swoim wyglądem przypominają standardowy kwietnik – jedyną różnicą są nóżki, dzięki którym uzyskujemy lepszy dostęp do znajdujących się wewnątrz kwiatów lub warzyw. To innowacyjne produkty, dzięki którym zyskujesz możliwość uprawy nawet na balkonach, bez posiadania ogródka. Duże warzywniki pomieszczą wiele ulubionych warzyw, które możesz hodować na balkonie i stale doglądać.

 

Dzięki hodowli na balkonie masz pewność, że Twoje warzywa są świeże i pełne smaku. Po drugie, masz kontrolę nad stosowanymi środkami i nawozami - możesz zdecydować się na ekologiczne rozwiązania, bez chemii i szkodliwych substancji. Co więcej, nie musisz ograniczać się tylko do warzyw - na balkonie możesz również wyhodować zioła oraz owoce.

Sprawdź także: