• Trawa Wolnorosnąca


  • Parametry

Trawy wolnorosnące

Trawa wolnorosnąca jest produktem, który w swoim składzie posiada odmiany wolno rosnące. Mieszanki tego typu nadają się na trawniki koszone przy pomocy robotów koszących lub kosiarek z funkcją mulczowania. Trawy te idealnie nadają się również dla osób chcących zaoszczędzić czas na koszenie.

Z myślą o pięknym i zadbanym ogrodzie bądź terenie wokół posesji prezentujemy linię wysokojakościowych nasion traw, które sprawią, że trawnik już zawsze będzie zieleńszy po Twojej stronie płotu. Trawa wolnorosnąca to doskonała propozycja dla miłośników estetycznej przestrzeni w ogrodzie niewymagającej dużego nakładu pracy, a zarazem pozwalającej na aktywny wypoczynek na naturalnym, trawiastym dywanie.

Wolno rosnąca trawa dla rzadszego koszenia

Mieszanka traw gazonowych o specjalnej wolnorosnącej formule dostępna w ofercie naszego sklepu internetowego GardenFlora stanowi prawdziwą gratkę dla osób pragnących cieszyć się zadbanym trawnikiem bez zbytniego wysiłku. Trawa ta pozwala na znacznie rzadsze koszenie, dzięki czemu oszczędzisz czas i pieniądze.

Jak często należy kosić trawy wolnorosnące?

Częstotliwość koszenia traw wolnorosnących spada nawet o 35%! Dzieje się tak, ponieważ według pomiarów traw mieszanka Mow Saver w dwa tygodnie po skoszeniu jest o 30% niższa w porównaniu do standardowych mieszanek. Wolnorosnąca trawa Mow Saver przeznaczona jest również do koszenia przez maszyny koszące oraz kosiarki z funkcją mulczowania. To dzięki wysokiej zawartości traw o nisko umieszczonym węźle krzewienia i niskim pionowym wzroście. Trawa wolnorosnąca ma gęstą darń, która jest wyjątkowo odporna na intensywne koszenie maszynowe.

Trawa wolnorosnąca – zadbaj o kondycję swojego trawnika

Obsianie trawnika wolnorosnącą trawą zapewni liczne korzyści dla Twojego ogrodu bądź boiska. Wybierając mieszankę traw wolnorosnących, zapewnisz sobie bujny i odżywiony trawnik, którego źdźbła z każdym przycięciem będą coraz silniejsze. Powolny wzrost sprawia, że trawa wzrasta mocniejsza od standardowych gatunków. A dla osiągnięcia jeszcze lepszego efektu zalecamy stosowanie specjalistycznych nawozów dostępnych w naszym internetowym sklepie ogrodniczym. Ponadto specyfika tej mieszanki pozwala na mniejszą masę ściętej trawy, co przyczynia się do lepszej kondycji trawnika po koszeniu. Pozostałości uciętych roślin nie przytłoczą rosnącej trawy, zapewniając jej lepsze dotlenienie oraz możliwość nawilżenia i swobodny dostęp do promieni słonecznych.

Wolno rosnąca trawa – jak wysiewać i pielęgnować?

Wysiew trawy wolnorosnącej na trawnik najlepiej rozpocząć między kwietniem a październikiem w ciągu ok. dwóch tygodni od czynności przygotowawczych, do których należy przekopanie gleby, wyrównanie terenu, nawożenie czy opryski przeciw chwastom. Pamiętaj, że jeśli masz stary trawnik, wcześniej należy się go doszczętnie pozbyć. Natomiast bezpośrednio przed samym siewem należy spulchnić glebę przy użyciu grabi. Kiedy nasiona zostaną już rozsiane, należy ponownie zagrabić teren, przykrywając nasiona niewielką warstwą gleby. Wówczas powinno się obficie podlać trawnik i dbać o jego nawodnienie szczególnie do momentu wschodu traw oraz przez okres intensywnego wzrostu. Trawę kosi się w momencie, gdy osiągnie wysokość ok. 8 cm – należy skrócić ją na wysokość ok. 4-5 cm. W okresie wzmożonego wzrostu trawy warto regularnie ją nawozić dla lepszego odżywienia. W przypadku nadmiernego zachwaszczenia trawnika zalecamy stosowanie odpowiednich preparatów chwastobójczych. Dzięki temu trawnik będzie zadbany i zdrowy.

Trawa wolnorosnąca na trawnik duży i mały

Trawa wolnorosnąca na trawnik marki Barenbrug pakowana jest w worki o gramaturze od 1 do 45 kg. Wybierając większe opakowanie, zyskasz korzystniejszą cenę. Jednak przede wszystkim dostosuj ilość nasion do wielkości swojego trawnika.

Trawa bardzo wolno rosnąca w bardzo korzystnej ofercie

Trawa bardzo wolno rosnąca nie tylko uświetni Twoją posesję, ale i znacząco usprawni prace ogrodowe na jej terenie. Mniejszy nakład pracy włożonej w koszenie pozwoli zaoszczędzić cenny czas. Dlatego nie zwlekaj i zamów nasiona już teraz, a następnie w ciągu paru tygodni ciesz się pięknym trawnikiem wokół domu. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu – służymy pomocą. Serdecznie zapraszamy i życzymy udanych zakupów!