• Kosiarki

  • Parametry

Kosiarka do trawy

Wybór między kosą, podkaszarką czy kosiarką jest bardzo prosty, wszystko zależy od tego jaki obszar mamy do skoszenia. Podkaszarka poradzi sobie w miejscach trudno dostępnych, takich jak wokół rabat, krzewów, drzewek lub wzdłuż krawężników. Kosa natomiast jest urządzeniem wielofunkcyjnym, oprócz tego, że skosi trawę, to można przyciąć drobne gałązki krzewów. Kosypolecane są do dużych ogrodów o nierównej powierzchni lub z innymi przeszkodami. Kosy są  cięższe od podkaszarek, a funkcję tnącą może spełniać żyłka, tarcza tnąca lub noże. Kosiarki dzielimy na elektryczne, spalinowe i roboty samokoszące. W zależności od naszych potrzeb i wygody koszenia oraz powierzchni trawnika wybieramy odpowiedni rodzaj kosiarki. Duży wybór kosiarek, kos i podkaszarek znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym, który zaprasza do zakupów.

Kosiarki | Jak wybrać?

Kosiarki to najszybszy sposób na wyrównanie trawy i pozbycie się jej z dużego terenu. To podstawa prac ogrodniczych i urządzenie znajdujące się w każdym domu z ogrodem. Ilość kosiarek dostępnych na rynku pozwala dobrać model w pełni odpowiadający warunkom ogrodu. Sprawdź, na co zwrócić uwagę kupując kosiarki do trawy. 

W pierwszej kolejności warto zdecydować się na jeden z dostępnych rodzajów kosiarek. Trzy główne typy to spalinowa, elektryczna oraz ręczną.

Kosiarki spalinowe wyróżniają się dużą mocą, dzięki czemu korzysta się z nich głównie w przypadku dużych powierzchni. Użyć ich można również po deszczu, kiedy trawa jest mokra — wilgoć nie spowoduje w ich przypadku żadnych zniszczeń. Modele spalinowe pracują bez kabla, dlatego koszenie nimi jest bardzo wygodne i nie ogranicza posiadaczy dużych działek. Swoboda w koszeniu staje się zaletą również w przypadku wielu trudno dostępnych miejsc, do których zdecydowanie trudniej dotrzeć urządzeniem zasilanym na kabel.

Kosiarki elektryczne zalecane są posiadaczom małych i średnich działek. Sprawdzą się klientom szukającym ekologicznych urządzeń. Jeżeli dotychczas hałas powodowany głośną pracą kosiarki sprawiał Ci dyskomfort, model elektryczny będzie trafnym wyborem — działa wyjątkowo cicho. W zależności od modelu posiadają wbudowany zbiornik na trawę, który skraca czas pracy i pomaga w zachowaniu porządku. 

Kosiarki ręczne to zdecydowanie najtańszy wariant — do zakupu zachęca niska cena samej kosiarki, jak i brak potrzeby użycia prądu oraz paliwa. Polecana jest osobom o bardzo dobrej kondycji i sile, ponieważ podczas koszenia urządzenie musi pozostać stale mocno dociśnięte do podłoża. Polecane posiadaczom małych działek. 

W ofercie GardenFlora dostępne są te oraz wiele innych kosiarek, w tym akumulatorowe oraz z napędem. 

 

Zachęcamy do sprawdzenia pełnej oferty GardenFlora. Wybierz nowe kosiarki i zadbaj o swój ogród. Zobacz także: podkaszarki elektyczne, podkaszarki akumulatorowe, kosy spalinowe i kosy elektryczne