• Trawa Odporna Na Suszę

  • Parametry

Trawa odporna na suszę

Trawa odporna na suszę to idealne rozwiązanie na terenach gdzie brak wody jest dużym problemem. Mieszanki traw odpornych na susze stosuje się w miejscach mocno nasłonecznionych gdzie ziemia jest sucha i piaszczysta lub w miejscach gdzie założenie systemu nawadniającego jest problemem. Najważniejszym komponentem w tych trawach jest kostrzewa trzcinowa której system korzeniowy jest bardzo rozbudowany i sięga nawet głębokości 60 - 70 cm dzięki czemu trawy te stosuje się również się na skarpach lub do umacniania wałów przeciwpowodziowych.

Kiełkowanie traw odpornych na susze

Nasiona traw przeważnie kiełkują około 2 - 3 tygodni i zależy to od rodzaju gleby, warunków atmosferycznych czy gatunku trawy. W przypadku traw odpornych na susze kiełkowanie rozpoczyna się po 4 -  6 tygodniach. Należy pamiętać że nawet mieszanki odporne na susze w okresie wegetacji potrzebują regularnego nawodnienia. Kiedy już nasiona wykiełkują i nasz trawnik zaczyna się przypominać zielony dywan, wtedy można zacząć ograniczać podlewanie.

Trawa odporna na susze — co oferujemy?

W Gardenflora.pl dostępna jest trawa odporna na susze marek takich jak: GF, Barenbrug i wielu innych. Zadbaliśmy o produkty w kilku wielkościach, dostosowanych do trawników o różnych powierzchniach. Z łatwością dobierzesz wariant dopasowany do posiadanego przez siebie terenu. Mieszanki zapewniają ochronę przed zniszczeniami spowodowanymi deptaniem. Tworzą zbitą darń, która nie ulega łatwym uszkodzeniom. 

Jakość oferowanych przez nas produktów jest dostrzegalna w okresie gdy innego typu trawy wysychają, zyskując nieestetyczny wygląd. Nasza trawa wytrzymała na susze pozostaje zielona niezależnie od czynników atmosferycznych. 

Po okresie suszy trawa szybko regeneruje się i wraca do swojej pierwotnej kondycji. Już po kilku dniach zazielenia się i staje się znacznie bardziej bujna. Wysoka temperatura nie stanowi dla niej żadnego zagrożenia. 

Jaką trawę do ogrodu wybrać? | Trawa odporna na susze 

Ciężko jest wyobrazić sobie przydomowy ogródek bez soczystego, zielonego trawnika. Niekiedy jednak ciężko jest utrzymać jego odpowiedni wygląd oraz kondycję — najczęściej ze względu złe warunki, w jakich zostanie użyta wybrana mieszanka traw. W jaki sposób dobrać trawę do swojego ogrodu? 

Jeśli liczą się dla Ciebie względy jedynie estetyczne, warto postawić na trawę gazonową, czyli dekoracyjną. Jej intensywna zieleń stanowi doskonałe tło do ozdób oraz roślin, jednak warto pamiętać, że jest zbyt delikatna, by przetrwać częste deptanie oraz suszę. Skorzystaj z niej na mniej uczęszczanych obszarach. Zupełnie inny rodzaj trawy wykorzystuje się na boiskach — to mieszanki sportowe, która pozostaną odporne na częste użytkowanie. 

Jaką trawę wybrać, gdy na terenie działki znajduje się sucha, piaszczysta ziemia? Standardowy typ mieszanki może się w tym przypadku nie sprawdzić — dobrym wyborem będzie trawa na susze. Ten rodzaj mieszanki nie wymaga częstego podlewania, a deptanie nie stanowi dla niej dużego zagrożenia. Trawa odporna na susze i deptanie powinna zostać umieszczona w obszarach szczególnie nasłonecznionych. 

Trawa na susze w Gardenflora.pl

Jeżeli interesuje Cię trawa wytrzymała na susze, skorzystaj z oferty Gardenflora.pl. Zadbaliśmy o szeroki wybór traw uznanych marek o mniejszych potrzebach modnych. W ofercie znajdują się także zestawy trawy z nawozem, który dodatkowo zadba o cały trawnik. 

Chcesz uzyskać więcej informacji o naszym asortymencie? Skontaktuj się z nami — zadzwoń na numer telefonu +48 888 817 817 lub wyślij wiadomość: sklep@gardenflora.pl. Pomożemy w doborze najwyższej jakości traw, dobranych do rodzaju posiadanej przez Ciebie gleby. Zachęcamy do składania zamówień!

Sprawdź także trawę na zacienione miejsca, trawę ozdobną i trawę sportową.