• Termometry

  • Parametry

Termometry i stacje pogody

Chcąc na bieżąco znać pogodę i temperaturę powietrza warto zainwestować w dobry termometr lub stacje pogody. Dzięki tym urządzeniom będziemy wiedzieć jak się ubrać na dany dzień. Termometry można podzielić na wewnętrzne jak i zewnętrzne tak zwane zaokienne. Termometry zewnętrzne pokazują na skali w stopniach Celsjusza od minimalnej (-) do maksymalnej (+). Zazwyczaj na podziałce mamy max -50 do max +50 stopni. Stacje pogody mają większy zakres funkcji, polega to na tym, że oprócz temperatury wewnętrznej i zewnętrznej dodatkowo pokazują wilgotność powietrza, siłę wiatru i z której strony wieje, kalendarz, godzinę, fazy księżyca itp. Stacje pogody bardziej rozbudowane mogą mieć tych funkcji znacznie więcej. Oprócz termometrów ogólnego użytku dostępne są w handlu termometry do żywności, który doskonale sprawdza się w gastronomi i w gospodarstwie domowym, oraz termometry doglebowe, które maksymalnie umieszczone w ziemi na głębokości 13cm dokonują pomiaru temperatury gleby. Termometry oferowane przez nasz sklep internetowy są w pełni bezpieczne, ponieważ nie posiadają szkodliwej rtęci do wskazań temperatury. Zapraszamy do zakupów. 

Termometry | Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Termometry to urządzenia, po zamontowaniu których niezbędna jest stabilność. W przypadku ich upadku i stłuczenia na zewnątrz wydostanie się niebezpieczna dla ludzi rtęć, która może powodować zatrucie. Dlatego decyduj się na zakup jedynie na modele o silnym mocowaniu do podłoża. 

Jedną z najważniejszych cech, jaką powinny posiadać termometry rtęciowe, jest dokładność. Upewnij się, że wybrane przez Ciebietermometry zewnętrzne mierzą temperaturę z dokładnością do 0,1°. Ma to szczególne znaczenie w przypadku termometrów wykorzystywanych w przemyśle — np. spożywczym. 

Jeśli decydujesz się na termometr elektroniczny, ich istotną cechą, wpływającą na komfortowe użytkowanie, jest podświetlany ekran i wskaźnik stanu baterii. 

Termometr do żywności — sprawdź temperaturę przygotowywanych posiłków 

Termometry do żywności to gadżet niezbędny w każdej kuchni. Przydatny jest szczególnie pasjonatom gotowania, którzy doskonale wiedzą, jak przy zachowaniu odpowiedniej temperatury przyrządzić znakomite posiłki. Urządzenie będzie przydatne między innymi podczas pieczenia mięsa lub pizzy. Korzystając z termometru sprawdzisz, czy Twoja potrawa jest już upieczona. Oferowane termometry do kuchni wyprodukowane zostały ze stali nierdzewnej, dzięki której łatwo utrzymać je w czystości oraz zachować pełną higienę podczas gotowania. 

Do czego dokładnie wykorzystać tego typu termometry? Wbijając je do mięsa, dowiesz się, kiedy dokładnie należy wyjąć je z piekarnika. Co za tym idzie, uzyskasz soczystą potrawę, która nie zostanie przesuszona poprzez działanie zbyt wysokiej temperatury. Podobna zasada tyczy się przygotowania ciasta, które dzięki sprawdzeniu temperatury nie okaże się zakalcem. 

Termometry pokojowe ozdobne

Wśród produktów z naszej oferty szczególną popularnością cieszą się termometry pokojowe ozdobne. Produkty dostępne są w wersji podłużnej oraz okrągłej. Na przedniej części termometru umieszczone zostały kwiaty oraz motywy zwierząt. Termometr zewnętrzny ozdobny to wyjątkowy produkt stworzony z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Z powodzeniem zastosujesz go także wewnątrz pomieszczeń. Przygotowaliśmy także termometr ozdobny, który przymocujesz do szyby przy pomocy przyssawek. Z łatwością zdejmiesz go, gdy zechcesz umyć okna. Przyssawka po zdjęciu nie pozostawia nieestetycznych śladów. 

Kup termometry zaokienne, wewnętrzne i stacje pogodowe w GardenFlora.pl

Sprawdź szeroką ofertę sklepu GardenFlora.pl, w której przygotowaliśmy wysokiej jakości termometry rtęciowe, elektroniczne oraz stacje pogodowe. Produkty pozostają odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i zapewniają dokładny pomiar temperatury. Zachęcamy do kontaktu z Działem Obsługi Klienta i składaniem swoich zamówień. 

Zobacz także: artykuły AGD, chemia gospodarcza i akcesoria do domu