• Środki Grzybobójcze Fungicydy

Ochrona roślin przed chorobami, w tym także różnego rodzaju grzybicami, to bardzo istotny element prawidłowej ich opieki i pielęgnacji. W naszej ofercie znajdziesz najlepsze środki grzybobójcze o działaniu leczniczym, dzięki którym możesz zadbać o idealne zdrowie swoich roślin i zapobiegać ich groźnym chorobom. Sprawdź, jakiego rodzaju fungicydy możesz wykorzystać w swoim ogrodzie i jak należy je stosować.

  • Parametry

Co to są środki grzybobójcze?

Chemiczne środki grzybobójcze, zwane inaczej fungicydami, stanowią najczęściej związki organiczne siarki oraz miedzi. Preparat grzybobójczy ma działanie lecznicze, polegające na wyniszczaniu skupisk namnażających się grzybów lub zapobieganiu im. Dzięki temu pomagają w walce z takimi problemami jak między innymi: szara pleśń, mączniak zwyczajny, brunatna zgnilizna czy kędzierzawość liści. Preparaty antygrzybiczne dostępne w ofercie sklepu internetowego GardenFlora występują w różnych wariantach, co pozwala na precyzyjne dostosowanie konkretnego rozwiązania do różnorodnych potrzeb. Fungicydy można podzielić na środki kontaktowe (powierzchniowe), wgłębne oraz systemiczne (układowe).

Jak dobrać preparaty pleśniobójcze

Odpowiedni dobór preparatu grzybobójczego to kluczowa kwestia w walce chorobami roślin. Zbyt duże stężenie może bowiem zaszkodzić roślinie bardziej, niż jej pomóc. Dlatego istotne jest dobranie środka grzybobójczego dostosowanego do rodzaju roślinyoraz zapoznanie się z ulotką, wyjaśniającą jak stosować środki grzybobójcze. W naszym sklepie dostępne są środki grzybobójcze w różnych formach, takich jak: pałeczki nawozowe, proszek do sporządzania zawiesiny wodnej czy koncentrat. Środek grzybobójczy do roślin w formie sprayu będą dobrym wyborem do stosowania interwencyjnego na pojedynczych roślinach ozdobnych w przydomowych ogrodach. Jeśli jednak pragniesz ochronić całe uprawy lub sady przed chorobami pochodzenia grzybiczego, lepszą propozycją mogą być środki skoncentrowane, które po rozcieńczeniu w wodzie stworzą efektywny i wydajny oprysk.

Preparaty antygrzybiczne dla roślin ozdobnych

Grzyby atakują nie tylko drzewa i krzewy owocowe czy inne rośliny uprawne, ale także często rośliny ozdobne rosnące w przydomowych ogródkach. Do roślin takich zaliczamy na przykład Tuje, róże czy rododendrony. W naszej ofercie znajdziesz środki do zwalczania grzybów atakujących rośliny, które skutecznie radzą sobie między innymi z brązowieniem Thuji, ale warto je także stosować profilaktycznie, szczególnie w przypadku nowych nasadzeń. Jeżeli chcesz ochronić kwiaty i krzewy kwitnące w swoim ogródku, wybierz dedykowany preparat grzybobójczy służący do zapobiegania i interwencji w zwalczaniu chorób grzybowych. Preparat grzybobójczy do roślin zwalcza nie tylko problemy takie jak plamistość liści, rdze i mączniaki prawdziwe, ale także pomaga walczyć z owadami niszczącymi kwiaty, na przykład mszycami. Wypróbuj oferowane przez nas środki ochrony roślin grzybobójcze i zapewnij zdrowy wzrost swoim roślinom.

Fungicydy dla roślin sadowniczych oraz warzywnych

O ile w przypadku roślin ozdobnych choroby pochodzenia grzybiczego wpływają głównie na ich wygląd, o tyle w przypadku roślin sadowniczych i warzywnych skutkiem może być słaba jakość plonów, a nawet zamieranie całych części rośliny. Dlatego tak istotne jest dobranie odpowiedniego preparatu grzybobójczego dla tych roślin. W naszym sklepie znajdziesz skutecznie działające preparaty grzybobójcze w formie koncentratu, które pozwolą ci zwalczać choroby między innymi owoców takich jak: truskawka, jabłoń, czereśnia, wiśnia, śliwa, grusza, porzeczka, borówka czy inne drzewa oraz krzewy zarówno owocowe, jak i ozdobne.

Tego typu fungicydy, czyli środki grzybobójcze do roślin, są także bezwzględne dla chorób roślin warzywnych, m.in.: cebuli, fasolki szparagowej, grochu, kapusty, kalafiora, marchwi, sałaty, pomidora, pora czy papryki. Środki grzybobójcze dostępne w naszej ofercie mogą być stosowane zarówno interwencyjnie, jak i zapobiegawczo. Wybierz preparat odpowiedni dla swoich roślin i pozbądź się groźnych chorób pochodzenia grzybiczego ze swojego sadu i ogródka.

Środki grzybobójcze

Fungicydyto chemiczne środki grzybobójcze (najczęściej związki organiczne siarki i miedzi) mające zastosowanie w zwalczaniu grzybów atakujących rośliny. Środki grzybobójcze ochrony roślin mają szerokie zastosowanie w ochronie upraw m.in. rolniczych, sadowniczych i warzywniczych. W tym dziale ochrony roślin najczęściej wykorzystywane są związki chemiczne takie jak: siarka, wielosiarczki oraz nieorganiczne związki miedzi. Środek grzybobójczy może być stosowany zapobiegawczo (profilaktycznie) lub interwencyjnie. Nowoczesne preparaty odznaczają się dobrą selektywnością działania. Stosuje się je zazwyczaj w postaci wodnych zawiesin, emulsji i roztworów. Często bywają również stosowane wraz ze środkami na insekty.

Fungicydy są również bardzo popularne jako środki do zaprawiania nasion przed siewem. Zabieg ten ma na celu zniszczenie patogenów znajdujących się na powierzchni lub wewnątrz nasion oraz ochronę nasion przed ich porażeniem w trakcie kiełkowania, oraz podczas wczesnych etapów wzrostu roślin.

Zobacz także: ukorzeniacze, środki na mszyce, środki owadobójcze