• Sekatory Jednoręczne

  • Parametry

Sekator ogrodniczy jednoręczny

Sekator 1 ręczny  to narzędzie, które będzie bardzo przydatne dla amatorów ogródków przydomowych i działek. Tego typu sekator spełni swoją rolę przy przycinaniu drobnych gałęzi drzew, winorośli, krzewów oraz kwiatów. Sekator 1 ręczny może mieć również zastosowanie w kwiaciarniach do modelowania wiązanek kwiatowych. Dobry sekator zapewni roślinności lepsze gojenie się ran po cięciu oraz zmniejszy ryzyko infekcji. Szeroka gama sekatorów dostępna jest w naszym sklepie internetowym, który zaprasza do zakupu odpowiedniego sekatora do Państwa potrzeb

Sekatory jednoręczne | Jakie wybrać?

Sekatory jednoręczne jest podstawowym narzędziem wykorzystywanym przez ogrodników. Poręczne i tanie, a jednocześnie niezastąpione. Pozwalają na szybkie usunięcie drobnych gałęzi, a swoją prace wykonują z niezwykłą precyzją. Lekkie urządzenia niestanowiące dużego obciążenia podczas pracy. Oferowane przez GardenFlora.pl sekatory jednoręczne posiadają kilka rodzajów ostrzy, a ich uchwyty zostały perfekcyjnie wyprofilowane. Warto zauważyć, że w zależności od konkretnego modelu, sekator jednoręczny pokryto miękką gumą. Zapobiega ona ślizganiu się dłoni i sprawia, że narzędzie jest komfortowe w trzymaniu. Jak wybrać najlepszy sekator jednoręczny nożycowy?

  • Profesjonalny sekator jednoręczny posiada ostrza pokryte warstwą antyadhezyjną. Powłoka chroni ostrza przed sklejaniem się sokami roślinnymi. Zmniejsza także siłę nacisku wymaganego podczas pracy. 
  • Bezpieczne sekatory zawierają specjalne miejsce na kciuk, które chroni palec przed uszkodzeniem w trakcie pracy. Delikatne żłobienia na rączce stworzone zostały z myślą o wygodzie użytkownika i pomagają odciążyć dłoń. 
  • Kąt pracy sekatora 30 stopni ułatwia przycinanie gałęzi i innych drobnych elementów w ogrodzie. 
  • Warto decydować się na sekatory jednoręczne Wolf Garten z wymiennymi ostrzami — kupisz je w GardenFlora.pl

Sekatory jednoręczne kowadełkowe i nożycowe | Różnice 

Sekator kowadełkowy składa się z jednego ostrza. Tnąc gałęzie, styka się z kowadełkiem umieszczonym po przeciwnej stronie. Z kolei w sekatorze nożycowym gałęzie tanie się przy pomocy ostrza i przeciwostrza. Który rodzaj sekatorów wybrać — kowadełkowy czy nożycowy? 

Sekatory ręczne kowadełkowe użyj do suchych gałęzi i ich najtwardszych elementów. Posiadają najmocniejsze ostrza, które z pewnością sprostają wyschniętym częściom krzewów, a także gałęzi. Sekator jednoręczny nożycowy posłuży w przypadku miękkich gałązek, najczęściej w młodych drzewkach i pędach. 

Sprawdź także:sekatory dwuręczne, sekatory do żywopłotu, sekatory do ziół