• Trawa Regeneracyjna

Trawy regeneracyjne i dosiewkowe opracowywane są z myślą o szybkim i skutecznym wypełnieniu ubytków w murawie trawnika, spowodowanych intensywnym użytkowaniem, chorobami, suszą itp. Do mieszanek tych wybiera się głównie trawy o szybkim tempie kiełkowania i wzrostu, szybko zadarniające zniszczone miejsca trawnika, a więc głównie życicę trwałą.

  • Parametry

Chcąc zachować trawnik w dobrej kondycji, należy się o niego odpowiednio zatroszczyć. Często nadmierna eksploatacja, susza lub choroby traw powodują znaczące ubytki w murawie. Na szczęście mamy na to wygodne rozwiązanie. W naszym sklepie internetowym GardenFlora znajdziesz starannie dobrane mieszanki traw regeneracyjnych, które sprawią, że odnawianie trawnika stanie się banalnie proste.

Jak zregenerować trawnik?

Często po pewnym czasie trawniki rzedną i bledną, co może być następstwem wielu różnych czynników. Chcąc zachować piękny i zadbany ogród czy boisko, warto rozważyć regenerację trawnika – to stosunkowo krótki proces, po którym na nowo będziesz mógł cieszyć się ozdobnym trawnikiem wokół swojej posesji. Jak zregenerować trawnik w możliwie najlepszy sposób? Wystarczy zaopatrzyć się w mieszankę traw szybko kiełkujących, które błyskawicznie uzupełnią ubytki w naszym trawniku, wzmacniając przy tym pozostałe źdźbła zdrowo rosnących traw.

Regeneracja trawnika o każdej porze roku

Wiele osób zastanawia się, kiedy najlepiej zadbać o lepszą kondycję swojego trawnika. Chociaż regeneracja trawnika na wiosnę stanowi jedną z najczęstszych praktyk ogrodniczych, to wiosenne miesiące wcale nie są jedynym zalecanym okresem dla wysiewu traw. Dzięki unikatowej formule nasion dostępnych w asortymencie naszego sklepu trawy można wysiewać właściwie o każdej porze roku.

Regeneracja trawnika latem

W porze letniej z uwagi na podwyższone temperatury oraz nadmierne działanie słońca trawy są narażone na przesuszenie. Nawet regularne nawadnianie trawnika może okazać się niewystarczające. Dlatego regeneracja trawnika latem jest najczęściej stosowana przez naszych klientów.

Regeneracja trawnika po zimie

Również po okresie zimowym trawniki wymagają regeneracji. Warstwa śniegu, mrozy i roztopy, a także niewielka ilość słońca sprawiają, że trawy stają się osłabione i często nie doczekują do wiosennego ocieplenia. Jeśli więc zastanawiasz się, jak zregenerować trawnik po zimie, wystarczy dobrać mieszankę nasion, które są odporne na działanie niskich temperatur (kiełkują nawet przy 4°C). Wówczas wykiełkują nawet przy chłodnej pogodzie.

Regeneracja trawnika wiosną

Dosiew traw po zimie stanowi częstą praktykę ogrodniczą. Kiedy natura budzi się do życia, warto poczynić wiosenne porządki również w obrębie swojego trawnika. Jeżeli zastanawiasz się, jak zregenerować trawnik na wiosnę, to jednym z zalecanych zabiegów pielęgnacyjnych jest wertykulacja. Polega ona na usunięciu obumarłych resztek darni, co pozwala na dotlenienie i lepsze nawilżenie gleby, a także stworzenie przestrzeni dla zdrowych roślin. Regeneracja trawnika po wertykulacji sprawi, że trawnik zazieleni się w mgnieniu oka.

Trawy regeneracyjne

Co sprawia, że trawy regeneracyjne są bardziej polecane od innych mieszanek traw? Nasiona tego gatunku są przystosowane do szybkiego kiełkowania nawet przy niskich temperaturach. Ponadto wielu producentów oferuje nasiona, które są otoczkowane specjalnymi substancjami odżywczymi, zapewniając tym samym lepszy wzrost nawet na niewystarczająco żyznej glebie. Dlatego znacznie szybciej będziesz mógł cieszyć się ozdobnym trawnikiem lub zieloną murawą. Pamiętaj, że nasiona można wysiewać zarówno ręcznie, jak i przy zastosowaniu specjalnego siewnika – w zależności od potrzeb.

Odnowiony trawnik w atrakcyjnej cenie

Jeżeli nie masz pomysłu, jak zregenerować stary trawnik, mieszanki traw dostępne na stronie GardenFlora stanowią idealną odpowiedź na Twoje wątpliwości. Oferujemy wysokiej jakości nasiona szybko kiełkujących traw w wyjątkowo niskich cenach. Pamiętaj, że im większą ilość zamówisz, tym więcej zaoszczędzisz. Warto jednak dostosować ilość zamawianych nasion do indywidualnych potrzeb. Zapoznaj się z naszą ofertą i zamów najlepszą dla siebie mieszankę traw regeneracyjnych. Życzymy udanych zakupów i zielonych trawników!