• Trzonki

  • Parametry

Trzonki do narzędzi ogrodniczych

Trzonki mogą być wykonane z takich materiałów jak aluminium, tworzywo sztuczne lub drewno. Trzonki aluminiowe maja tą zaletę, że są lekkie i nie poddają się korozji. Tą samą właściwość mają trzonki z tworzywa sztucznego, które używane są do obsadzenia małych narzędzi ogrodniczych. Drewniane trzonki znajdują zastosowanie przy oprawianiu dużych i ciężkich narzędzi ogrodniczych np. łopaty, szpadle, grabie, motyki, widły, siekiery, młotki itp. W trzonek należy się zaopatrzyć w momencie zakupu narzędzi nieoprawionych. Szeroki asortyment trzonków jest do nabycia w naszym sklepie internetowy. Zapraszamy do zakupów.

Jakie trzonki oferujemy w GardenFlora?

Nasza oferta obejmuje trzonki drewniane, aluminiowe i wykonane z innego typu tworzyw sztucznych. Zaprojektowane zostały z myślą o małych i dużych narzędziach — z łatwością dobierzesz produkty do własnego zestawu ogrodniczego. Przygotowaliśmy trzonki teleskopowe oraz wygodne uchwyty do narzędzi. 


Trzonki do narzędzi teleskopowe to uniwersalne narzędzia, które pozwalają na regulację swojej długości. Szeroki zakres długości trzonków umożliwia wygodne wykonywanie pracy ogrodniczej na drzewach oraz wyższych krzewach. Aluminiowy trzonek z zasięgiem do 400 cm lub więcej odciąża mięśnie ramion i pleców, co zdecydowanie przekłada się na komfort pracy i brak urazów. Trzonki aluminiowe teleskopowe pozwalają na pracę bez drabiny. Za ich pomocą zyskujesz bezpieczeństwo podczas wykonywania prac ogrodowych — drabina ułożona nawet na stabilnym gruncie może w każdej chwili zachwiać się i spowodować wypadek. W przypadku korzystania z trzonka nie ma żadnego ryzyka, co ma znaczący wpływ także na jakość Twojej pracy. 


Trzonek do małych narzędzi Wolf Garten idealnie sprawdza się do użycia z narzędziami systemu multi-star®. Zawiera wbudowaną blokadę, dzięki której narzędzie nie wysunie się z trzonka, niszcząc rośliny i utrudniając prace ogrodowe. Powierzchnia uchwytu została delikatnie wyprofilowana i bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu dłoni. Tworzywo sztuczne jest łatwe w czyszczeniu po zakończonych porządkach w ogródku. 


Dlaczego warto kupić trzonki drewniane lub aluminiowe?

Prace w ogrodzie wymagają użycia niezbędnych narzędzi — niezastąpionymi akcesoriami jest np. łopata oraz grabie. Aby korzystać z nich wygodnie, a praca stała się efektywna, należy umieścić w nich specjalne trzonki. Może okazać się, że trzonek aluminiowy lub drewniany znajdujący się w gotowym zestawie narzędzi ogrodniczych nie spełnia Twoich oczekiwań — jest zbyt ciężki bądź posiada zły rozmiar. W takim przypadku warto wymienić go na odpowiedni model dostępny w GardenFlora.pl. 


Przygotowaliśmy aluminiowy trzonek oraz wersję drewnianą, dzięki którym praca w ogrodzie stanie się efektywna i wygodna. Posiadają wyprofilowane powierzchnie, a ich niska waga odciąża plecy i mięśnie ramion. Niezależnie czy pielęgnujesz małe rabatki, czy może duże grządki, zawsze warto decydować się na wygodne narzędzia ogrodnicze


Jak wybrać trzonki?

Wybierając trzonki do narzędzi, zwróć uwagę na tworzywo, z którego zostały wykonane — rodzaj przekłada się na jego wagę. Trzonki drewniane są znacznie cięższe niż modele wyprodukowane z aluminium, jednak ich ciężar sprawia, że mocniej wbijają się w twardą ziemię. Trzonki aluminiowe sprawdzą się w przypadku osób niechcących pracować za pomocą bardzo ciężkich narzędzi. W przypadku wersji teleskopowej istnieje także możliwość ich wydłużania dostosowania do wzrostu użytkownika. 


Trzonek w kształcie litery D najlepiej umieścić w łopacie lub szpadlu. Może stać się praktyczny przy załadunku cięższego materiału. Z kolei trzonek typu T warto użyć podczas kopania i przerzucania ziemi. 

Interesują Cię trzonki aluminiowe lub trzonki drewniane? Producent Wolf Garten i KARD przygotowali szeroką ofertę wysokiej jakości produktów, którą zgromadziliśmy w naszym asortymencie. Zachęcamy do składania zamówień. 

 

Zobacz także: siewniki ogrodowe, motyki, siekiery i grabie