• Kategorie
  • Szukaj
  • Mieszanki pastewne

Brak produktów do wyświetlenia

Mieszanki pastewne

Trawy pastewne to idealne rozwiązanie dla osób posiadające zbiorowiska trawiaste w postaci łąk i pastwisk. Są podstawowym źródłem pasz objętościowych dla zwierząt hodowlanych i stanowią niedrogie i obfite źródło paszy. W naszej ofercie znajdą Państwo mieszanki trawy pastwiskowych które dostarczają wielu cennych mikro i makroelementów dla zwierząt.  

Odpowiednia mieszanka traw pastewnych przed  wszystkim musi mieć w swoim składzie odmiany i gatunki traw które charakteryzują się wysoką zawartością białka i węglowodanów które jest kluczowym czynnikiem w diecie bydła mięsnego i mlecznego. Najlepsze dla pożywienia sprawiają się trawy o wysokie ( tj kostrzewa trzcinowa miękkolistna, kostrzewa łąkowa czy tymotka lub mieszanki traw wysokich i niskich ( np. życica trwała ) Trawy pastewne można stosować w formie świeżej, siana czy sianokiszonki. Ważnym aspektem jest również strawalność sianokiszonek, szybki odrost czy zdolność zakiszania. 

Mieszanki trawy pastewnych są zazwyczaj tak skomponowane, aby dobrze znosiły wszelkie warunki atmosferyczne od obfitych opadów po różnorodność temperaturową czy w ostatnim czasie dłuższe okresy suszy.  Ogromną zaletą mieszankę na tereny pastwiskowe jest niska wymagalność glebowa, wyższa odporność na szkodniki i choroby oraz, że są to mieszanki wieloletnie.

Właściwe opracowana i dobrana mieszanka traw pastewnych zaowocuje brakiem niedojadów na pastwisku co przełoży się nie tylko na zdrowie i kondycję naszej zwierzyny ale także na efekty ekonomiczne i produkcyjne hodowcy.