• Nasiona Lucerny

Choć lucerna to roślina znana od dawnych czasów, nadal jest wysoko ceniona przez swoje niezwykłe właściwości. Znajduje przede wszystkim szerokie zastosowanie wśród producentów mleka, gdyż stanowi idealne uzupełnienie paszy bydła i innych zwierząt gospodarskich. Biorąc pod uwagę zalety, jakie w wielu dziedzinach daje lucerna, nasiona tej rośliny dostępne w ofercie sklepu GardenFlora cieszą się dużą popularnością wśród naszych klientów. Oferujemy opakowania w różnych wielkościach, a także różne rodzaje odmian i mieszanek.

  • Parametry

Wyjątkowe właściwości lucerny siewnej

Lucerna siewna to roślina o wielu zaletach oraz wielorakich walorach użytkowych. Dzięki głęboko sięgającemu systemowi korzeni niestraszna jej nawet susza, gdyż lucerna posiada zdolność pobierania wystarczających ilości wody z głębokich warstw gleby. Jest też bogata we właściwości odżywcze oraz witaminy i minerały, przez co nazywana bywa nieraz naturalną multiwitaminą. Lucerna uważana jest więc za roślinę leczniczą, ale także bardzo cenioną w hodowli bydła czy uprawie innych roślin.

Nasiona lucerny — bogate dla zwierząt i dla gleby

Ze względu na dużą zawartość białka, wapnia oraz karotenu lucerna jest doskonałą rośliną pastewną — pozwala uzyskać paszę o wysokiej smakowitości, która daje wspaniałe rezultaty w żywieniu zarówno krów mlecznych, jak i młodego bydła. Jest to możliwe dzięki bogatej w składniki odżywcze masie zielonej, jaką pozwalają wytworzyć nasiona lucerny. Roślina ta wzbogaca także glebę w substancje mineralne i sprzyja ich przemieszczaniu z głębszych do płytszych warstw gleby.

Lucerna siewna stanowi także jeden z najlepszych nawozów zielonych. Wzbogaca podłoże w azot i jest pod jego względem samowystarczalna. Dzieje się tak dzięki temu, że bakterie żyjące w jej korzeniach wiążą wolny azot z powietrza i magazynują je. Lucerna nie wymaga zatem nawożenia azotowego, a stanowisko po jej uprawie ma wysoką jakość — gleba jest napowietrzona, rozluźniona i wolna od zanieczyszczeń. Lucerna siewna ma zatem pozytywny wpływ na plonowanie roślin następczych w płodozmianie, np. kukurydzy czy też traw.

Lucerna w GardenFlora — nasiona różnych odmian

W ofercie sklepu internetowego GardenFlora znajdziesz nasiona lucerny w różnych odmianach, a także mieszanki z ich licznym udziałem. Jedną z nich stanowi na przykład mieszanka lucerny otoczkowanej z koniczyną aleksandryjską, która jest dla lucerny rośliną ochronną, nie będąc dla niej konkurencją. Oprócz podstawowej lucerny siewnej kupisz u nas takżenasiona odmiany Sanditi Yellow Jacket, którą wyróżnia między innymi wczesne przechodzenie w stadium kwitnienia oraz wysoka wartość pokarmowa. Jest to rodzaj lucerny przystosowany do polskiego klimatu, mrozoodporny i cechujący się wysoką odpornością na choroby. Sprawdź, jakie jeszcze odmiany oraz mieszanki lucerny znajdziesz w naszej szerokiej ofercie i zasiej lucernę, by poprawić jakość gleby oraz uzyskać odżywczą paszę dla bydła.

Lucerna

Lucerna jest znaną od dawnych czasów rośliną uprawną, która w ostatnich latach wzbudza coraz więcej uwagi u producentów mleka. Szczególnie ma to miejsce w rejonach, gdzie w okresie letnim występują niedobory opadów obniżające wydajność użytków zielonych. Z lucerny uzyskuje się paszę o wysokiej smakowitości, która w żywieniu krów mlecznych, jak i młodego bydła daje wspaniałe rezultaty. Lucerna ma bardzo głęboko sięgający system korzeniowy, z tego powodu posiada zdolność pobierania wystarczających ilości wody z głębszych warstw gleby, nawet w okresach suszy.

Dużą zaletą lucerny jest samowystarczalność względem azotu. Dzieje się tak na skutek symbiozy z bakteriami Rhizobium, które żyjąc w brodawkach korzeniowych wiążą wolny azot z powietrza. Z tego powodu lucerna nie wymaga nawożenia azotowego. Inna korzyść lucerny wynika z pozytywnego jej wpływu na plonowanie roślin następczych w płodozmianie, np kukurydzy czy też traw. Dobra jakość stanowiska po lucernie wynika zarówno ze zmagazynowania w glebie dużych ilości azotu, jak i z dostępności składników mineralnych wydobytych z głębszych warstw gleby przez jej system korzeniowy.