• Ukorzeniacze

  • Parametry

Ukorzeniacz | Kup narzędzia ogrodowe w GardenFlora.pl

Ukorzeniacze to popularna nazwa substancji w formie pudru lub tabletek do sporządzania roztworu, zawierającej auksyny, fungicydy i inne. Auksyny pobudzają ukorzenianie. Fungicydy mają zabezpieczyć sadzonki przed gniciem i wpływają na zdrowotność roślin. Do innych zaliczyć możemy talk jako wypełniacz, żele utrzymujące wilgoć w miejscu ukorzeniania, witaminy i środki chroniące auksyny przed utlenianiem.

Ukorzeniacz to preparat przyśpieszający ukorzenienie się roślin oraz wspomagający ich szybki wzrost. Swoje cenne właściwości zawdzięcza zawartym w każdym specyfiku hormonom roślin, środkom grzybobójczym, witaminom oraz mikroelementom. Produkt występuje w formie żelu, proszku, pudru lub tabletek. Sprawdź wszystkie ukorzeniacze producentów Substral, Himal, Agrecol oraz Target dostępne w ofercie GardenFlora — skutecznie wspomóż wzrost swoich roślin. 

Jak wybrać ukorzeniacz do roślin?

Ukorzeniacz do roślin wybierz spośród 4 typów tego produktu. Zauważ, że na każdym z opakowań oferowanych produktów znajduje się jedno z następujących oznaczeń: A, B, AB lub B2. Odnosi się ono do rodzaju sadzonek, w przypadku których możemy zastosować konkretny typ ukorzeniacza. Dowiedz się więcej o czterech typach ukorzeniaczy. 

Ukorzeniacze do roślin typu A — przeznaczone są do sadzonek zielnych i półzdrewniałych. Rośliny, w przypadku których warto zastosować ten ukorzeniacz to przede wszystkim drzewa i krzewy. 

Ukorzeniacz do roślin typu B — użyj go do sadzonek zielnych doniczkowych i szklarniowych. Produkt najlepiej sprawdza się w przypadku roślin hodowanych na balkonie i w szklarni. 

Ukorzeniacz do iglaków i kwiatów typu AB — wspomoże w ukorzenieniu się i wzroście sadzonki zdrewniałe i półzdrewniałe. Produkt powinien zainteresować każdego hodowcę np. świerków, magnolii bądź winorośli. 

Ukorzeniacze do sadzonek typu B2 - to produkty uniwersalne do sadzonek zielnych i półzdrewniałych. 

Jak stosować ukorzeniacze do sadzonek?

Wybór odpowiedniego typu ukorzeniacza do sadzonek jest kluczowym etapem w procesie sadzenia roślin. Jeśli posiadasz już swój wybrany preparat i chcesz dobrze go zastosować, kieruj się zaleceniami producenta, znajdującymi się na opakowaniu. Istnieje jednak podstawowa reguła ukorzeniania sadzonek, do której należy się zastosować. 

Ukorzeniacz w proszku stosuje się wraz ze zwilżoną wcześniej dolną częścią sadzonki. Tak przygotowaną roślinę obficie zanurza się w preparacie, a następnie otrząsa z jego nadmiaru. Kolejnym krokiem jest umieszczenie rośliny w podłożu. Podobną zasadę należy stosować, jeśli posiadamy ukorzeniacze do drzewek i roślin w żelu. 

Powierzchnię ziemi przysyp cienką warstwą mieszaniny zawierającą ziemię, kermazyt i perlit. To jednak nie koniec — pamiętaj o regularnym podlewaniu swojej rośliny i dostarczeniu jej niezbędnych do wzrostu minerałów. 

Jaki ukorzeniacz do kwiatów i drzewek oferujemy?

Oferta sklepu GardenFlora obejmuje ukorzeniacze różnego typu, w tym nawozy uniwersalne z dodatkowym ukorzeniaczem oraz skoncentrowany stymulator wzrostu. Produkty są świetnie przyjmowanie przez liście i korzenie. Zawierają cenne składniki, takie jak fosfor, azot, cynk i witaminę B1. Co więcej, produkty ograniczają stres roślin związany z przesadzaniem. Zadbaj o swoje rośliny w skuteczny sposób, zapewniając im wysokiej jakości ukorzeniacz. Sprawdź ofertę GardenFlora i złóż swoje zamówienie — przesyłka zostanie wysłana w ciągu 2 dni roboczych. Skorzystaj z pomocy naszych specjalistów i skontaktuj się z nami — zadzwoń pod numer telefonu +48 888 817 817 lub wyślij wiadomość na e-mail sklep@gardenflora.pl. Zapewnij roślinom i drzewkom szybki wzrost w naturalny sposób dzięki ukorzeniaczom GardenFlora.pl. 

Zobacz także: środki grzybobójczeregulatory wzrostu i regulatory zakwaszenia