• Kosy Spalinowe

 

Kosa spalinowa znajduje zastosowanie przy pielęgnacji trawy w trudno dostępnych miejscach. Kosa spalinowa poradzi sobie również na nierównych powierzchniach w ogrodzie. Kosa spalinowa daje radę przy porządkowaniu zaniedbanego mocno zarośniętego terenu. Ważną rolę przy koszeniu trawy wokół rabat, krzewów, drzewek oraz roślin rozproszonych na trawniku spełni kosa spalinowa. Kosa spalinowa wyposażona w tarczę tnącą z powodzeniem poradzi sobie z korzeniami twardych roślin, oraz mniejszych krzewów i drzew. Dużą zaletą kosy spalinowej jest to, że można nią wykonywać różnego rodzaju prace z dala od źródła prądu, co też pozwala na swobodne poruszanie się na rozległych terenach. Zapraszamy do zakupów.

  • Parametry

Kosy spalinowe - Co warto o nich wiedzieć?  

Kosy spalinowe to wygodny sposób do wykaszania trudno dostępnych obszarów i niewielkich obszarów — do ich zasilania nie jest potrzebny przewód. Pracują poprzez benzynę połączoną z olejem silnikowym. Do cięcia trawy wykorzystywane są żyłki bądź ostrza, które świetnie radzą sobie także z najmniejszymi źdźbłami trawy. Kosy spalinowe są umieszczane na ciele przy pomocy dołączonych do nich pasów — dzięki nim praca kosą jest znacznie łatwiejsza, a mięśnie zostają odciążone. Mimo że waga kosy nie przekracza 15 kg, jest to urządzenie przeznaczone dla osób o większej sile. 


Droższe i tanie kosy spalinowe świetnie poradzą sobie z wysokimi trawami, które są zdecydowanie trudne do skoszenia przy pomocy tradycyjnej kosiarki. Sprzęt uniesiesz na wybraną przez siebie wysokość, dzięki czemu doskonale poradzisz sobie z gorzej dostępnymi miejscami. 


Profesjonalne kosy spalinowe są możliwe do użycia także na terenach podmokłych bądź o dużej wilgotności. Ich szczelna obudowa nie dopuszcza do zniszczeń wywołanych przez wilgoć, a brak przewodu lub akumulatora umożliwia bezpieczny kontakt z wodą. 


Mocne kosy spalinowe warto wykorzystać do ścinania skarp i rowów. Jeśli istnieje potrzeba usunięcia zbędnej trawy z obrzeży chodników i skalniaków, urządzenie świetnie sprawdzi się do tego celu. 

Kosy spalinowe - Zalety i wady 

Kupując kosę spalinową, warto zdawać sobie sprawę z charakterystyki jej działania. W pierwszej kolejności należy pamiętać o jej głośnym działaniu — aby odpowiednio chronić słuch, przy zakupach kosy należy wyposażyć się także w ochraniacze na uszy. Mocne kosy spalinowe mogą powodować odrzut ostrych elementów z trawników, które z dużym prawdopodobieństwem przedostaną się do oczu osoby koszącej — zadbaj o swoje bezpieczeństwo i skorzystaj także z okularów ochronnych. 


O czym warto pamiętać — skoszenie całej trawy nie oznacza końca pracy. Kosy spalinowe nie posiadają zbiornika na świeżo skoszoną trawę, dlatego należy ją później dokładnie zebrać. Nie zawsze jest to jednak obowiązkowe — trawa może być przydatna, jeżeli mamy zamiar stworzyć z niej kompost. 


Kosa spalinowa pracuje z dużą mocą, a jej kształt pozwala na szybkie operowanie. To zdecydowanie jeden z najwygodniejszych sposobów na wykoszenie zakamarków i miejsc, do których tradycyjna kosiarka nie miałaby dostępu. 

Jak działa kosa spalinowa?

Działanie kosy spalinowej rozpoczyna się w momencie uruchomienia jej za pomocą rozrusznika. Istnieją dwa typy rozruszników — elektryczne oraz na lince. Korzystając z rozruszników linowych, zależy energicznie za nie pociągnąć. W przypadku wersji elektrycznej wystarczy jedynie nacisnąć przycisk — to zdecydowanie wygodniejsza opcja. 


Rozruszniki pozwalają na uruchomienie się głowicy, która składa się z ostrza oraz żyłek. Praca kosy spalinowej może zostać bezpiecznie zakończona poprzez naciśnięcie przycisku STOP, o który zadbało wielu topowych producentów kos. 


Jednym z najważniejszych parametrów, na jaki należy zwrócić uwagę kupując kosę, jest moc oraz szerokość robocza. To właśnie one będą miały wpływ na to, jak szybko uda Ci się wykonać pełne i dokładne koszenie. Warto wybierać kosy spalinowe z jak największą mocą. Jeżeli zależy Ci na skoszeniu jedynie niewielkich elementów, wybierz kosę o małej szerokości roboczej. W celu jak najlepszego dobrania kosy spalinowej sprawdź markę silnika, pojemność cm3, szerokość i rodzaj ostrza, a także rodzaj systemu żyłkowego. 


Zachęcamy do sprawdzenia pełnej oferty sklepu Garden Flora. Skorzystaj z pomocy naszych specjalistów i dobierz kosę dopasowaną do Twoich potrzeb