• Agrowłóknina Wiosenna

  • Parametry

Agrowłóknina biała Wiosenna | Kup w GardenFlora.pl 

Agrowłóknina biała wiosenna 23 g/m2 – służy do okrywania roślin w okresach niekorzystnych klimatycznie. Agrowłóknina wiosenna jest stosowana jako okrycie 

bezpośrednio na rośliny zimujące w gruncie i w nie ogrzewanych tunelach. Agrowłóknina  zapewnia również dodatkową ochronę przed gryzoniami, owadami i ptakami, wahaniami temperatur, opadami atmosferycznymi oraz poparzeniami słonecznymi.

Agrowłóknina biała 23 g | Co to jest?

Oferowana agrowłóknina biała wiosenna przeznaczona jest specjalnie do okrywania roślin. Charakteryzuje się niewielką gramaturą - jedyne 23g/m2. Jej biała barwa również nie jest przypadkowa. Kolor biały odbija promienie słoneczne, które szkodzą hodowanym roślinom. Agrowłóknina 23g zapewnia temperaturę odpowiednią do wzrostu. Chociaż rekomenduje się używanie agrowłókniny w szczególności wiosną, jest to produkt całoroczny, chroniący przed wahaniami temperatur w okresie dużych upałów za dnia i zimnych nocy. Dodatkowo zabezpiecza przed silnym wiatrem, uszkodzeniami przez gradobicie, gryzoniami oraz ptakami. 

Agrowłóknina biała 23g | Jak zamontować? 

Pierwszym krokiem jest docięcie agrowłókniny do długości odpowiadającej naszym roślinom. Przymocuj ją szpilkami do podłoża i dokładnie okryj rośliny. Następnie połącz ze sobą parte agrowłókniny i ponownie zepnij szpilkami. Innym i szybszym sposobem użycia jest otoczenie kwiatów dociętym kawałkiem agrowłókniny i związanie go — ta metoda sprawdza się w przypadku kwiatów doniczkowych. 

Agrowłóknina 23g | Zalety 

Agrowłóknina 23g łączy skuteczną ochronę roślin przed mrozem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi z dobrą przepuszczalnością powietrza. Jej struktura pozwala na przenikanie wody, czego niestety nie są w stanie zapewnić inne tworzywa - przykładowo folia.