• Kosiarki Spalinowe

Wypielęgnowany i równo przycięty trawnik to wizytówka działki i jej właścicieli. Koszenie trawy to zadanie, w którym doskonale sprawdzają się kosiarki spalinowe. Nadają się zarówno do mniejszych, jak i większych powierzchni, gdyż mają nieograniczony zasięg i są wyjątkowo wydajne. W ofercie sklepu internetowego GardenFlora znajdziesz szeroki wybór kosiarek ogrodowych spalinowych, jak i elektrycznych oraz akumulatorowych.

  • Parametry

Gdzie sprawdzą się spalinowe kosiarki do trawy?

 Z pewnością kosiarki ogrodowe spalinowe będą dobrym wyborem wszędzie tam, gdzie jest zbyt duża powierzchnia dla kosiarki elektrycznej. Gdy długość kabla nie wystarcza, by efektywnie skosić cały trawnik, to właśnie kosiarka spalinowa poradzi sobie najlepiej, gdyż zapewnia pełną mobilność bez ograniczeń. Najczęściej tego typu sprzęt używany jest na powierzchniach większych niż 500 metrów kwadratowych. Kosiarki spalinowe są też z reguły mocniejsze od elektrycznych czy akumulatorowych, dzięki czemu nawet bujna i wyższa trawa nie będzie dla nich stanowić problemu. Taka kosiarka sprawdzi się więc zarówno przy częstym koszeniu większego obszaru, jak i wtedy, gdy trawa jest koszona zaledwie raz na jakiś czas - na przykład na działce za miastem. Koszenie trawnika przy użyciu kosiarki spalinowej jest zatem rozwiązaniem wygodnym i komfortowym, a same urządzenia cechuje wysoka żywotność uzależniona od odpowiedniej konserwacji i serwisowania.

Wybór kosiarki spalinowej - na co zwrócić uwagę?

 Kosiarki do trawy spalinowe występują w różnych wariantach i modelach, dlatego warto wziąć pod uwagę kilka najistotniejszych parametrów, aby odpowiednio dopasować kosiarkę do swoich potrzeb. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy urządzenie posiada napęd. To właśnie kwestia napędu decyduje bowiem o tym, jak łatwe będzie manewrowanie kosiarką i jakiej siły trzeba będzie do tego użyć. Kosiarka z napędem z pewnością będzie dobrym wyborem dla kobiet i osób starszych, które często koszą trawnik. Kolejnym istotnym czynnikiem jest rodzaj rozrusznika, który może być ręczny bądź elektryczny. Warto także wziąć pod uwagę parametry techniczne, takie jak moc silnika czy szerokość ostrza. Wszystko to będzie bowiem miało istotny wpływ na komfort pracy i efektywność koszenia.

 Kosiarki ogrodowe wysokiej jakości

 W sklepie internetowym GardenFlora znajdziesz szeroki wybór kosiarek spalinowych od renomowanych producentów w konkurencyjnych cenach. Stawiamy na najwyższą jakość, dlatego dostępne u nas modele cechuje wysoka wytrzymałość i precyzja wykonania. Sprzedajemy między innymi kosiarki firmy AL-KO, która szczyci się ponad 50-letnim doświadczeniem w branży ogrodniczej. Również oferowany przez nas sprzęt niemieckiej firmy WOLF-Garten to urządzenia, które są innowacyjne, a ich nadrzędny cel to zadowolenie klienta. Poznaj naszą ofertę i wybierz model kosiarki spalinowej, który idealnie odpowiada Twoim potrzebom.

Kosiarki spalinowe | Zalety 

Kosiarki do trawy spalinowe służą do jak najszybszego skoszenia trawników na dużych połaciach terenu. Sprzęty przygotowane do dłuższej i wydajnej pracy, a także zapewnienia doskonałych efektów. Kosiarka do trawy spalinowa wykonana jest z wytrzymałych materiałów odpornych na częste użytkowanie, a po latach wciąż działa bez zarzutu i nie posiada widocznych ubytków. Dodatkowo mimo tworzywa wykonania zachowują najniższą możliwą wagę, która przekłada się na komfort użytkowania. 


Jedną z największych zalet, jaką posiada kosiarka spalinowa do trawy, jest możliwość pracy bez potrzeby podłączania do zasilania. Do swojej pracy nie potrzebuje żadnych przewodów i działa zupełnie niezależnie. Decydują się na nią głównie właściciele dużych działek, w przypadku których koszenie kosiarką elektryczną byłoby niemożliwe. 


Kosiarka spalinowa do trawy - jaką wybrać?


Kosiarki do trawy spalinowe wykonane są zwykle ze stali, metalu lub tworzywa sztucznego. Oczywiście najbardziej polecanymi modelami są urządzenia o korpusie metalowym lub stalowym — te najwyższej jakości znajdują się w asortymencie GardenFlora.pl. 


Podczas zakupów zwracaj uwagę na moc kosiarki - to ona wpływa na szybkość koszenia w ogrodzie. Ponadto upewnij się, że wybrany przez Ciebie produkt posiada odpowiednią szerokość pracy — zwłaszcza jeżeli posiadasz dużą działkę. Dzięki temu trawa zostanie usunięta w znacznie krótszym czasie. 


Zachęcamy do sprawdzenia pełnej oferty kosiarek w ofercie sklepu GardenFlora.pl.