• Roboty Koszące

Lubisz widok zadbanej, świeżo skoszonej trawy, ale nie masz czasu używać kosiarki kilka razy w tygodniu? Mamy na to rozwiązanie! Roboty koszące do trawy AL-KO zadbają o Twój trawnik, podczas gdy Ty będziesz mieć czas dla siebie. Poznaj zalety kosiarek automatycznych i zapoznaj się z naszą ofertą, aby wybrać model idealnie odpowiadający Twoim oczekiwaniom.

  • Parametry

Inteligentne roboty koszące

Kosiarki spalinowe, kosiarki elektryczne czy kosiarki akumulatorowe - wszystkie te urządzenia pozwalają Ci zadbać o swój trawnik, ale wymagają jednej istotnej rzeczy: Twojego czasu i zaangażowania. Dlategoroboty koszące trawę to absolutna rewolucja, jeśli chodzi o technologię w branży ogrodniczej. To urządzenia, które odpowiednio zaprogramowane samoczynnie będą krążyć po Twoim ogrodzie, przycinając trawę do pożądanej wysokości. Co istotne, ich praca odbywa się całkowicie niezależnie od Twojej uwagi. Może mieć miejsce także w weekendy i święta, ponieważ nie emituje hałasu ani spalin, dzięki czemu domownicy i sąsiedzi nawet nie zauważą, kiedy Twój trawnik poddawany jest gruntownej pielęgnacji. Co więcej, inteligentne roboty koszące mogą pracować niezależnie od pogody - to Ty decydujesz, czy mają kosić w deszczu, czy też zrobić sobie przerwę.

Jak działają roboty koszące AL-KO?

ALKO roboty koszące z serii Robolinho®to proste w użyciu urządzenia, które ułatwią dbanie o Twój trawnik już po kilku łatwych krokach. Po pierwsze, należy ustawić i zakotwiczyć stację bazową, z której robot koszący będzie wyruszał i do której będzie wracał po każdej sesji koszenia. Następnym istotnym krokiem jest umieszczenie na trawniku lub bezpośrednio pod ziemią przewodu granicznego wokół obszaru koszenia. Będzie on wyznaczał powierzchnię, która ma być poddawana przycinaniu przez kosiarkę automatyczną. Na przejrzystym i czytelnym panelu sterowania wystarczy wówczas zaprogramować czas pracy urządzenia, a następnie cieszyć się widokiem zawsze świeżo skoszonej i wypielęgnowanej trawy.

Kosiarki roboty do zadań specjalnych

Choć mogłoby się wydawać, że roboty koszące to delikatne i powierzchownie działające urządzenia, tak naprawdę wiele modeli radzi sobie nawet z poważnymi wyzwaniami. ALKO roboty koszące posiadają gumowane opony, których przyczepność pozwala im na pracę nawet na zboczach o nachyleniu do 45%. Zintegrowany obwód logiczny gwarantuje także, że robot koszący trawę przytnie ją do równej długości w każdym miejscu - nawet w trudniej dostępnych zakamarkach, gdzie zwykła kosiarka mogłaby mieć problem dotrzeć. Co więcej, dzięki specjalnej aplikacji AL-KO inTouch Smart Garden możesz nie tylko zoptymalizować pracę swojego robota koszącego, ale także połączyć go z innymi inteligentnymi urządzeniami w domu czy znaleźć dodatkowe akcesoria i części zamienne.

Jaki model kosiarki automatycznej wybrać?

Model robota koszącego AL-KO dostosuj przede wszystkim do powierzchni, jaką potrzebujesz regularnie kosić. Roboty koszące do trawy dostępne w ofercie sklepu GardenFlora automatycznie obsługują trawniki o powierzchni od 700 do nawet 2000 metrów kwadratowych. Im większa powierzchnia, tym wydajniejszy powinien także być akumulator urządzenia. Jeśli chodzi o przeszkody czy wzniesienia znajdujące się w Twoim ogrodzie, nie musisz się nimi przejmować - roboty koszące ALKO poradzą sobie z nimi bez przeszkód.

Dlaczego warto kupić roboty koszące AL-KO?

Roboty koszące AL-KO polecane są szczególnie posiadaczom działek o dużych powierzchniach, których koszenie byłoby zbyt czasochłonne. Urządzenia są w stanie wykosić nawet do 1200 m² - znacznie szybciej, niż przy pomocy standardowej kosiarki. Dodatkowo drzewa, wzniesienia i drobne nierówności nie stanowią problemu dla oferowanych kosiarek. Skutecznie omijają przeszkody, a ich duża moc pozwala podjechać wzwyż. Podczas koszenia terenów pochyłych zachowują pełną stabilność. 

Zaletą, jaką posiada robot koszący AL-KO jest cicha praca umożliwiająca jego działanie zarówno w dzień, jak i w nocy. Zawiera czujnik deszczu, dzięki czemu niekorzystne warunki atmosferyczne nie będą mu zagrażań. 

 

Jeżeli posiadasz niewielką działkę i zakup największych kosiarek jest nieopłacalny, postaw na model AL-KO ROBOLINHO 700 ESBY A. To kompaktowy robot koszący zawierający czujniki bezpieczeństwa chroniące przed urazami i kradzieżą. 

 

Jak wybrać robot koszący AL-KO?

Na jakie cechy robota koszącego należy zwracać uwagę podczas jego zakupu? 

  • Powierzchnia koszenia trawy

Każdy z robotów koszących posiada teren o określonej wielkości, na którym praca urządzenia będzie najbardziej wydajna, a trawa zostanie odpowiednio ścięta. Do dużych działek (około 1200 metrów) zaleca się model AL-KO ROBOLINHO 3100, natomiast te o mniejszej powierzchni wymagać będą kosiarki np. AL-KO ROBOLINHO 700 ESBY A — świetnie poradzi sobie z trawą na 700 m². 

 

Zakup kosiarki niedobranej do powierzchni może sprawić, że użytkownik będzie niezadowolony z jej pracy — podczas gdy ta wykorzysta pełnię swoich możliwości. 

  • Czujnik przeszkód

Rzadko zdarza się, że działka posiada zupełnie płaską powierzchnię, bez najmniejszych przeszkód. I na Twojej z pewnością znajdują się drobne pochylenia, drzewa, krzewy. Warto by wybrana przez Ciebie kosiarka wykrywała tego typu obiekty i omijała je podczas swojej pracy. Dzięki temu dokładnie skosi całą działkę i nie przerwie swojego działania, wpadając na napotkany element. AL-KO robot koszący posiada taką możliwość, dzięki czemu jest chroniony także przed uszkodzeniami. 

  • Kąt nachylenia terenu 

Sprawdź maksymalny kąt nachylenia terenu, przy jakim może pracować kosiarka. Jeśli będzie zbyt duży, urządzenie może nie poradzić sobie podczas wjazdu, a tym samym skosić teren niedokładnie. W najgorszym przypadku przerwie swoje działanie. Jednym z najczęściej spotykanych kątów nachylenia jest 25 stopni. 

  • Robot koszący w strefach 

Niekiedy pewne odcinki trawnika pokryte są kostką brukową, lub ścieżką doprowadzoną do drzwi wejściowych. Robot bez funkcji koszenia w strefach uzna tę część jako koniec trawnika i zakończy swoją pracę. Dlatego też warto postawić na modele, które umożliwią koszenie w wyznaczonych obszarach. 

  • Poziom dźwięku podczas pracy robota do koszenia 

Zaletą posiadania robota koszącegojest możliwość jego pracy zarówno w dzień, jak i w nocy - należy więc zadbać, by wybrany model działał możliwie najciszej. Jest to szczególnie wygodne, jeśli preferujemy koszenie porą wieczorową, gdy cisza jest pożądana najbardziej. Najczęstszy poziom dźwięku osiągany przez roboty-kosiarki osiąga maksymalnie 80 dB. Należy jednak więc na uwadze, by cicha praca nie była związana z mniejszą wydajnością. Koniecznie porównaj moc wybranych modeli i wybierz największą z nich. 

  • Czujnik deszczu 

Czujnik deszczu sprawi, że roboty koszące AL-KO wykryją rozpoczynającą się ulewęi powrócą do stacji dokującej. Dzięki szybkiej reakcji opady nie spowodują ich zniszczenia, a ponadto urządzenia wykonają swoją pracę zdecydowanie dokładniej. Zbyt wilgotna trawa przylega zbytnio do ziemi, przez co ostrza kosiarki nie są w stanie ich uchwycić. Koszenie zostanie kontynuowane w momencie, gdy trawnik wyschnie i powróci do swojego pierwotnego stanu. 

Sprawdź także kosiarki i podkaszarki AL-KO