• Wertykulatory Elektryczne

Wertykulatory elektryczne służą do polepszenia warunków wzrostu trawy. Za ich pomocą wykonywane są niewielkie nacięcia w trawniku, co prowadzi do poprawy gospodarki powietrzno-wodnej. Wertykulacja jest także doskonałym sposobem na usuniecie mchu i naruszenie warstwy filcu. Jednym z najczęściej wykorzystywanych typów wertykulatora jest wertykulator elektryczny — podczas jego użycia nie dochodzi do wydzielania się szkodliwych dla środowiska spalin. 


Wertykulator do trawy elektryczny posiada ostrza różnej długości — ich wielkość jest odmienna dla każdego z modeli. Tak duża różnorodność pozwala na znacznie lepsze dobranie produktów do swoich wymagań. W przypadku wersji elektrycznej występują te najkrótsze. Ostrza wykonane są ze stali nierdzewnej, co zapewnia odporność na szkodliwe działanie wilgoci podczas umieszczenia ich w ziemi. 


Oferowane w GardenFlora wertykulatory elektryczne ręczne przeznaczone są do pracy na stosunkowo małych powierzchniach. Urządzenia zasilane są na kabel, co uniemożliwia wykorzystanie ich na dużych przestrzeniach — do przydomowych prac sprawdzą się doskonale. Ich niewielkie, lecz stabilne koła ułatwiają szybkie i sprawne poruszanie się po trawniku. 


Kiedy skorzystać z wertykultywatora? Nacięcia w trawniku oraz zebranie mchu powinno odbywać się zaraz po pierwszym skoszeniu trawy, zaraz na wiosnę. To odpowiedni czas, by umożliwić trawie dobry wzrost i pozbyć się z niej warstwy szkodliwego mchu.

  • Parametry

Wertykulatory a kultywatory — co je różni?  

Kultywatory spulchniają ziemię, posiadają dużą moc, dzięki której praca wykonywana jest efektywnie — do użytku w ogrodnictwie oraz rolnictwie. Składa się z ostrych zębów, które podczas pracy pozostają nieruchome. Po wbiciu w ziemię pozostawia za sobą niewielkie grudki. Podstawową różnicą pomiędzy dwoma rodzajami urządzeń jest teren, na jakim można je wykorzystać. Kultywator znacznie lepiej poradzi sobie na większym terenie. W ofercie GardenFlora oprócz wertykulatorów przygotowaliśmy kultywator z samoostrzącymi ostrzami. Urządzenie zawiera ostrza z hartowanej termicznie stali, a o wygodę pracy zadbały rączki wykładane miękką tkaniną. 

Wertykulatory elektryczne - ceny

Sprawdź, ile kosztują wertykulatory elektryczne. Ceny wertykulatorów elektrycznych rozpoczynają się często od 600 zł, jednak w GardenFlora zadbaliśmy o przystępną cenowo ofertę, dzięki której możesz nabyć wertykulator elektryczny już za kwotę 500 zł. W zależności od modelu, jakim są Państwo zainteresowani i oferowanych przez niego możliwości, cena urządzenia wzrośnie. Wertykulatory o największych możliwościach kosztują 800-1000 zł. W przypadku kultywatorów jest to kwota około 900 zł - świetna inwestycja, dzięki której wzrost trawy ulegnie poprawie. 

Kup grabie elektryczne do trawy w GardenFlora.pl

Zakup topowych kultywatorów i wertykulatorów jest inwestycją na lata, dlatego warto zadbać o ich odpowiedni wybór. Skorzystaj z doradztwa naszych specjalistów — skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta Sklepu online GradenFlora.pl. Odpowiemy na Twoje pytania i udzielimy dodatkowych informacji na temat wyselekcjonowanych urządzeń. Zadbaliśmy o selekcję najwyższej jakości urządzeń pochodzących od topowych producentów, w tym: Al-Ko, MTD oraz Wolf Garten