• Moskitiery

  • Parametry

Moskitiery | GardenFlora.pl

Siatki przeciw owadom (moskitiera) są bez wątpienia najskuteczniejszym sposobem ochrony. Otwórz okno i wpuść do domu świeże powietrze nawet wieczorem, przy włączonych światłach. Oferujemy Państwu różne rozwiązania, które można dopasować do każdego okna. Prosty montaż, łatwe usuwanie, wielokrotność użytku siatki - te cechy zapewniają skuteczną ochronę domu, patio czy samochodu kempingowego.

Moskitiery do okien | Rodzaje 

Moskitiery różnią się między sobą wyglądem oraz sposobem montażu. Niektóre modele moskitier są bardziej dyskretne. Poznaj wszystkie rodzaje moskitier do okien. 

Moskitiery rolowane przypominają wyglądem klasyczną roletę. Po złożeniu chowają się nad oknem. Elegancki model, który po montażu nie zaburzy estetyki mieszkania. 

Moskitiery magnetyczne lub na rzepy nie są na stałe przytwierdzone do okien i mogą zostać zdemontowane w momencie, gdy nie są wykorzystywane. Cechuje je łatwy montaż — wystarczy przypiąć je do kasety za pomocą magnesu lub rzepy. 

Moskitiery harmonijkowe to kolejny elegancki rodzaj zabezpieczenia przed owadami. Po złożeniu układają się w drobną harmonijkę i stają się niemalże niewidoczne. 

Moskitiery ramkowe montowane są na brzegach ramy okiennej. Posiadają delikatną, aluminiową ramkę, a montowane są przy użyciu uchwytów i śrub. Moskitiera ramkowa jest po założeniu niemalże niewidoczna. 

Jak założyć moskitiery na okna? 

W zależności od rodzaju moskitiery jej montaż może zostać przeprowadzony samodzielnie lub przez profesjonalistę. Wersję na magnes i rzep z łatwością przytwierdzisz bez pomocy innych, jednak w przypadku pozostałych modeli konieczne będzie wsparcie. 

Pierwszym etapem montażu moskitiery jest pomiar ram okiennych. Zdjęcie wymiarów powinno zostać przeprowadzone z uwzględnieniem detali takich jak kształt profilu i jego grubość — dlatego do tej pracy warto zatrudnić specjalistę. Dobrym rozwiązaniem jest także zakup moskitiery większej niż wymiary Twoich okien i docięcie ich do odpowiedniego rozmiaru. 

Każda siatka na okno posiada instrukcję montażu, według której należy postępować. Należy skorzystać z dołączonych do zestawu elementów montażowych, takich jak rzepy i uchwyty. Przyczep moskitierę na ramie okiennej, ścianie bądź wnęce. 

Pamiętaj — jeśli posiadasz parapet w dużym rozmiarze, co utrudnia poprawne zamontowanie moskitiery na ramie okna, wykorzystaj sposób montażu na wnęce. 

Jakie moskitiery do okien oferujemy? 

Oferujemy moskitiery na okna producentów BROS, Biogród oraz Graden Line w kilku wymiarach. Gwarantują najwyższy stopień ochrony przed owadami. Do wykorzystania na okna i drzwi wykonane z PCV, aluminium, lub drewna. Odporne na zabrudzenia, a także możliwe do prania w temperaturze 30 stopni Celsjusza. W przypadku zagnieceń siatka na owady może zostać rozprasowana — podczas prasowania pamiętaj o nałożeniu na moskitierę dodatkowego materiału. 

 

Siatka na komary może zostać wykorzystana w domach oraz domkach letniskowych. Siatki magnetyczne wyróżnia możliwość automatycznego zamykania. Zadbaliśmy o szeroki wybór modeli w kolorze białym oraz czarnym, które dopasujesz do kolorystyki swoich okien i wystroju mieszkania. 

Sprawdź także:Siatki ogrodzeniowe, siatki rabatowe i siatki na kreta