• Kosiarki Akumulatorowe

 

Regularna pielęgnacja trawnika wymaga sporo czasu i wysiłku. Dlatego porządna kosiarka ogrodowa jest absolutnie niezbędna, jeśli często kosisz trawnik. W sklepie internetowym GardenFlora znajdziesz kosiarki zarówno spalinowe, jak i elektryczne. Te ostatnie mogą być zasilane kablem lub akumulatorem. Jakie zalety mają kosiarki akumulatorowe i dla kogo będą dobrym wyborem?

  • Parametry
Brak produktów do wyświetlenia

Zalety kosiarki na akumulator

Kosiarki elektryczne, a więc także akumulatorowe, mają wiele zalet, dzięki którym często wybierane są jako alternatywa dla kosiarek spalinowych. Przede wszystkim kosiarka akumulatorowa to zdecydowanie cichsza praca, co sprawia, że możesz nią kosić trawę nawet we wczesnych czy późnych porach bez zakłócania spokoju sąsiadów. Co istotne, elektryczne kosiarki ogrodowe nie emitują także spalin, a zatem są przyjazne środowisku. Tego typu sprzęt jest także lżejszy i łatwiejszy w obsłudze, dlatego z koszeniem trawy przy jego użyciu poradzą sobie także seniorzy i kobiety. Jednak tym, co odróżnia kosiarkę akumulatorową od elektrycznej, jest brak kabla zasilającego, który potrafi być sporym ograniczeniem i przeszkodą przy dbaniu o trawnik.

Dzięki temu, że kosiarka akumulatorowa nie posiada kabla, wyeliminowane zostaje ryzyko najechania na przewód i uszkodzenia go, co może się skończyć niebezpiecznie. Nie musisz już martwić się o dostęp do gniazdka elektrycznego w zasięgu koszenia. Akumulator zapewnia także pełną mobilność i zdecydowanie ułatwia manewrowanie kosiarką pomiędzy drzewami, krzewami czy innymi ozdobami znajdującymi się w ogrodzie.

Gdzie sprawdzą się kosiarki do trawy z akumulatorem?

Wszystkie zalety kosiarki akumulatorowej sprawiają, że jest ona idealnym wyborem do małych i średnich ogródków, w których znajdują się różnego rodzaju drzewa, krzewy czy inne ozdoby, ale także takich, na których nie ma jeszcze przyłącza prądu. Zasięg akumulatora pozwoli na skoszenie takiej powierzchni na jednym ładowaniu. Jeśli jednak masz większą powierzchnię do skoszenia, wystarczy dokupić dodatkowy akumulator. Taka kosiarka do trawy z akumulatorem będzie też świetnie sprawdzać się na osiedlach domków jednorodzinnych, które postawione są blisko siebie - cicha praca gwarantuje brak zakłócania spokoju sąsiadom. Kosiarki akumulatorowe są doskonałą opcją dla osób starszych i kobiet, które często koszą trawnik.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kosiarkę akumulatorową?

Zakup kosiarki akumulatorowej wiąże się z nieco większym wydatkiem niż w przypadku pozostałych rodzajów kosiarek, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto rozważyć najistotniejsze kwestie. Aby praca z kosiarką była jak najbardziej komfortowa, ważny jest napęd, który ułatwia prowadzenie i manewrowanie sprzętem. Koszenie będzie jeszcze łatwiejsze wtedy, gdy kosiarka będzie urządzeniem lekkim, dlatego warto przed zakupem sprawdzić jej wagę. Istotny jest także kosz na ściętą trawę - powinien być pojemny, a wskaźnik stopnia napełnienia będzie tutaj dodatkowym atutem. Aby pielęgnacja trawnika była jeszcze bardziej precyzyjna, warto zadbać o to, by kosiarka ogrodowa posiadała także regulację wysokości koszenia oraz funkcję mulczowania. Wszystkie te atuty znajdziesz w kosiarkach akumulatorowych oferowanych przez sklep GardenFlora. Zapoznaj się z naszym asortymentem i wybierz model kosiarki idealny dla siebie!