• Widły

  • Parametry

Widły | Kup w GardenFlora.pl 

Oferta sklepu GardenFlora.pl obejmuje widły w różnych wielkościach i długościach, dostępne pojedynczo oraz w zestawach. Istnieje możliwość nabycia także wideł z wysokiej jakości rękawicami, które warto wykorzystać podczas pracy. Widły amerykańskie zawierają wygodne uchwyty, które nie męczą rąk. Wyprodukowane z lekkich, a jednocześnie wytrzymałych tworzyw. Zachęcamy do sprawdzenia pełnej oferty dostępnej GardenFlora. 

Widły ogrodowe | Co warto o nich wiedzieć?

Widły to bardzo popularne narzędzie rolnicze również używane przez działkowiczów i ogrodników. Widły ze względu na ilość i kształt zębów mają różnorodne zastosowanie. Widły z szerokimi, płaskimi zębami tzw. amerykańskie wykorzystuje się do rozdrabniania większych brył ziemi, oczyszczania jej z korzeni i chwastów. Widły o cienkich i ostrych zębach służą do przerabiania kompostu, napowietrzania trawników i rozprowadzania nawozów organicznych na rabatach. Widły dwuzębne posłużą do przerzucania snopków, siana itp. Szeroka gama wideł dostępna jest w naszym sklepie internetowym, który zaprasza do zakupów.

Jakie widły ogrodowe przygotowaliśmy w naszej ofercie?

Widły ogrodnicze dostępne są w wersjach o różnym rozstawie zębów, dzięki czemu wykorzystać je można o rozmaitych prac. Przykładowo widły do obornika to modele o cienkich i ostrych zębach, które świetnie wbiją się w materiał. Widły do siana można wyróżnić poprzez najszerszy rozstaw zębów, natomiast widły do kopania, spulchniania, sadzenia i pielenia zawierają kilka grubszych zębów. 

Na co zwrócić uwagę kupując widły amerykańskie, do obornika i kopania?

Kupując widły do gnoju lub innego przeznaczenia, zwracaj uwagę nie tylko na rodzaj oraz ilość posiadanych przez nich zębów, ale także tworzywo wykonania trzonka. Lekkie trzonki z tworzywa sztucznego pozwolą na lekką i mniej męczącą pracę, jednak długą. Spowoduje to mniejszą siła, z jaką widły zostaną wbite w ziemie. Z kolei widły zawierające cięższy trzonek drewniany lub metalowy zostaną wbite w dany materiał mocniej, przez co praca okaże się bardziej męcząca, jednak uda się ją zakończyć w krótszym czasie. 
Na wygodę pracy wpływ ma profilowanie zębów. Wiele rekomendowanych przez nas modeli posiada je lekko zakrzywione, przez co dużo wygodniej jest podnosić, a następnie przenosić zebrany materiał. 
Sprawdź, jakie widły amerykańskie i inne wideł przygotowaliśmy w GardenFlora. Skorzystaj z pomocy naszych specjalistów i skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta — doradzimy podczas zakupu i wskażemy, które widły do obornika lub kopania sprawdzą się u Ciebie najlepiej. 
Zobacz także: trzonki, piły ręczne, grabie i motyki