• Nasiona Trawy

  • Parametry

Marzy Ci się zielony dywan w ogrodzie? Miękka trawa, po której można chodzić boso? A może szukasz sposobu na zagospodarowanie fragmentu ogrodu dla dzieci?  Zrealizowanie takich wizji jest łatwiejsze, niż Ci się wydaje. Wystarczy, że wybierzesz nasiona trawy dostosowane do Twoich potrzeb. W ofercie sklepu GardenFlora znajdziesz bardzo szeroki wybór wyselekcjonowanych nasion trawy. Z nami zadbasz o swój ogród, stworzysz bajecznie kwitnącą łąkę albo przygotujesz wytrzymały trawnik, w sam raz do grania w piłkę.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru nasion traw?

Zadbany trawnik to nie tylko ozdoba, lecz także niezbędny element aranżacji każdego ogrodu. Jeśli chcesz cieszyć się pięknym trawnikiem, musisz o niego odpowiednio zadbać. Jednak na nic zda się podlewanie, koszenie i nawożenie, jeżeli dobierzesz niewłaściwe nasiona trawy - muszą być one dostosowane do warunków, jakie panują w Twoim ogrodzie. Inna trawa sprawdzi się w cieniu, a inna w pełnym słońcu. Zupełnie innych nasion potrzebujesz do stworzenia przydomowego boisko, a jeszcze innych, jeżeli Twój trawnik ma być głównie ozdobą, po której prawie nie będziesz chodzić.

Jeżeli nie masz zbyt dużo czasu na pielęgnację trawnika, postaw na gatunki wolniej rosnące, które nie wymagają częstego koszenia i podlewania. Gdy wiesz, że po trawie będą biegały psy i zwierzęta, koniecznie poszukaj mieszanek dających zwartą murawę - nie poddają  się one łatwo wydeptywaniu. Tu doskonale sprawdzą się trawy przeznaczone na boiska i stadiony czy nawet na wybiegi dla koni.

Trawniki jak miękkie dywany

Zachwycają Cię ogrody w stylu angielskim, w których szmaragdowa trawa ściele się miękko, okalając ozdobne drzewa i krzewy? Nie jest to łatwe, ale wykonalne, jeżeli poświęcisz na to nieco czasu i wybierzesz odpowiednie nasiona trawy, z pewnością odniesiesz sukces. W naszej ofercie znajdziesz mieszanki traw gazonowych, które rosną powoli i równomiernie tworząc soczyście zielone kobierce. Doskonałym wyborem będą tu mieszanki, zawierające w swoim składzie gatunki, takie jak kostrzewa czerwona, zarówno kępowa jak i rozłogowa, mietlica pospolita oraz kostrzewa owcza.

W ofercie GardenFlora znajdziesz odpowiednie kompozycje nasion, które pozwolą Ci na stworzenie wymarzonego trawnika. Jeśli w Twoim ogrodzie znajduje się dużo drzew i krzewów, mogących okresowo zacieniać trawniki, to wybierz trawę reprezentacyjną - równie dobrze poradzi sobie ona w słońcu, jak i w umiarkowanym cieniu. Mieszanki takie ma w swoim asortymencie na przykład marka Barenbrug.

Trawa łąkowa w ogrodzie i na łące

Coraz więcej osób decyduje się na projektowanie ogrodów w stylu rustykalnym. Wiejska sielanka kojarzy się często z kwitnącą w trawie koniczyną. Jeżeli więc znudziły Ci się idealnie zielone trawniki, możesz sięgnąć po nasiona trawy łąkowej. Obsiejesz nią zarówno przydomowy ogródek, jak i klasyczną łąkę. Posiadacze większej ilości ziemi niejednokrotnie decydują się na hodowlę zwierząt gospodarskich, w takiej sytuacji łąka jest im wręcz nieodzowna.

W naszej ofercie znajdziesz nasiona trawy łąkowej marki Polska Łąka, która zapewnia wartościową paszę przez cały okres wegetacji. Trawy tego rodzaju nadają się do jedzenia nie tylko dla krów i owiec. Możesz je wysiać także w swoim ogródku, zapewnisz w ten sposób odpowiednie miejsce do zabaw i pokarm dla swojego królika czy świnki morskiej.

Nie zapomnij o odpowiedniej pielęgnacji trawnika

Odpowiednie nasiona trawy to dopiero początek. Aby trawniki cieszyły wyglądem i spełniały swoje funkcje, należy o nie właściwie zadbać. Chcąc zapewnić odpowiednie rozrastanie się i zagęszczanie trawy, trzeba ją regularnie kosić. Częstotliwość zależy od gatunku trawy, ale żaden trawnik nie może być pozostawiony sam sobie. Większość rodzajów trawy dobrze znosi czasowy brak wody, jednak nie można zupełnie zrezygnować z nawadniania trawnika, zwłaszcza w czasie letnich upałów.

Trawniki powinny być także właściwie nawożone, po raz pierwszy robimy to podczas zakładania trawnika, a potem regularnie dostarczamy mu niezbędnych składników odżywczych. W przypadku, gdy trawa zacznie się przerzedzać, warto jak najszybciej sięgnąć po mieszanki służące do dosiewania, w ten sposób unikniesz powstawania nieestetycznych „dziur” w trawniku.