• Kategorie
  • Szukaj
  • Opryskiwacze

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z ogrodem to opryskiwacz hobby™ będzie dla Ciebie idealny. Czerpie on ze wszystkich naszych najbardziej zaawansowanych rozwiązań, a możliwość zamontowania do niego każdej naszej lancy sprawia, że jest najlepszym wyborem na start.
Wysyłka w 2 dni robocze + czas doręczenia przez przewoźnika
Zatowarowanie: Mało
Waga 1.51 kg.
202.37
szt. Do przechowalni
Nasz największy opryskiwacz jest po prostu imponujący. Ponadprzeciętna pojemność, wyjątkowa mobilność, długi wąż, a przede wszystkim wydajna pompa.
Wysyłka w 2 dni robocze + czas doręczenia przez przewoźnika
Zatowarowanie: Mało
Waga 11.5 kg.
1503.36
szt. Do przechowalni
Od samego początku chcieliśmy stworzyć opryskiwacz, który będzie lekki i zasilany z akumulatorów. FX to nasz najbardziej zaawansowany produkt i jesteśmy pewni, że go pokochasz i odkryjesz z nim nowy wymiar pracy. Waży niecałe 3,50 kg i wystarcza na ponad 3 godziny pracy. A jego baterie możesz łatwo wymienić na następną i ruszać dalej.
Ten produkt jest aktualnie niedostępny
Jeżeli szukasz profesjonalnego opryskiwacza, który jest niesamowicie wygodny, zasilany nowoczesnymi akumulatorami a do tego trwały i odporny jak żaden inny, to rx™ jest opryskiwaczem dla ciebie.
Ten produkt jest aktualnie niedostępny

Opryskiwacz jest niezbędnym urządzeniem, które ma zastosowanie w ogrodnictwie, sadownictwie, uprawach polowych, w ogrodach przydomowych, działkach,balkonach tarasach oraz w mieszkaniu. Opryskiwacze można sklasyfikować, na ręczne, naramienne, plecakowe i wózkowe. Przy wyborze opryskiwacza warto wziąć pod uwagę na jakiej powierzchni będziemy robić opryski. Opryskiwacze ręczne są najbardziej popularne, przeznaczone do pielęgnacji roślin doniczkowych. Dodatkowo często stosowane są do zraszania liści. Możemy podzielić je na dwa rodzaje: opryskiwacz pulsacyjny, który po naciśnięciu dźwigni następuje rozpylenie cieczy, oraz ciśnieniowe wyposażone w pompę ręczną, która po kilku ruchach powoduje wzrost ciśnienia wewnątrz opryskiwacza i po naciśnięciu spustu następuje rozpylenie płynów. Opryskiwacze naramienne są większych rozmiarów, posiadają zbiornik na ciecz, który zawieszamy na ramieniu. Ta dodatkowa funkcja pozwoli na swobodne poruszanie się po terenie. Tego typu opryskiwacze będą dobrym rozwiązaniem dla posiadaczy ogrodów. Opryskiwacze plecakowe jak sama nazwa sugeruje zakładane są na plecy. Ich pojemność jest znacznie większa w granica 12L do 20L litrów, co pozwala na oprysk dużych powierzchni upraw. Opryskiwacze wózkowe są bardzo wygodne w użyciu ze względu tego, nie musimy dźwigać pojemnika z roztworem i mają największą pojemność ze wszystkich modeli opryskiwaczy.  Dodatkowym walorem opryskiwaczy wózkowych jest swobodne przemieszczanie się po bardzo dużych powierzchniach. Dodatkowym urządzeniem do opryskiwaczy są lance, które ułatwiają opryski przy mniej dostępnych miejscach. Lanca jest jakby przedłużeniem ręki. Po czynności opryskiwania należy pamiętać, że nawet dokładne, kilkukrotne płukanie opryskiwacz nie usunie wszystkich chemikaliów z jego wnętrza. Dlatego też nie używamy opryskiwaczy do innych celów w gospodarstwie domowym, w którym poprzednio znajdowały się różnorodne środki chemiczne. Aby opryskiwacze działały niezawodnie przez długi czas, należy zadbać o odpowiednią konserwację usuwając pozostałości używanych cieczy, oczyścić dysze, oraz części mechaniczne smarować odpowiednimi olejami czy smarami.