• Miotły

  • Parametry

Miotła – z myślą o każdym domu | GardenFlora.pl

Miotła to niezbędne narzędzie w każdym gospodarstwie domowym, działce, ogrodzie lub zakładzie pracy. Ich wybór może się wydawać kwestią oczywistą, jednak nie zawsze tak jest! Miotły w zależności od przeznaczenia mają różne włosie i kształt, dzięki czemu lepiej lub gorzej sprawdzą się w różnych przestrzeniach i na różnych typach nawierzchni. Przy wyborze miotły należy kierować się tym do jakich czynności będziemy ją wykorzystywać. Przy porządkowaniu przydomowego obejścia, ogrodu, ulicy, wnętrza mieszkalnego lub warsztatu musimy wybrać inny rodzaj miotły. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo różne rodzaje mioteł, które spełnią oczekiwania kupującego. Zapraszamy do zakupów.

Miotły – jakie są ich rodzaje?

Miotły możemy znaleźć tak naprawdę w każdym gospodarstwie domowym. Służą do sprzątania różnych powierzchni – od podłogi w mieszkaniu, aż po kostkę brukową. Na rynku możemy spotkać różne rodzaje mioteł – każda z nich będzie miała nieco inną specyfikę i przeznaczenie. Podstawowym rozróżnieniem będzie podział na:

Miotły zewnętrzne

Miotła do zamiatania na zewnątrz jest jednym z niezbędnych narzędzi do utrzymania czystości w ogrodzie. Możemy je podzielić na miotły uliczne, gospodarcze, sorgo oraz miotły brzozowe. Miotła ulicówka będzie charakteryzowała się szerokim obszarem roboczym oraz sztywnym, gęstym włóknem. Tego typu miotła do zamiatania kostki brukowej najczęściej wykonana jest z tworzywa sztucznego. Dobrze sprawdzi się na twardych posadzkach. Miotła gospodarcza z kolei dobrze sprawdzi się do ogrodów i obejść. Miotła ogrodowa tego typu posiada włókna ze sztywnego tworzywa sztucznego, dzięki czemu doskonale sprawdzi się do wymiatania wilgotnych i nieutwardzanych powierzchni. W ofercie różnego rodzaju producentów znajdziemy także miotły sorgo, które dobrze sprawdzą się do zamiatania suchych podłoży. Miotła do kurzu sorgo najczęściej wykonana jest ze słomy, dzięki czemu wymiecie każdy kurz, pył, suche liści lub okruszki. Ostatnim typem są miotły do zamiatania brzozowe. Dzięki wykonaniu z naturalnych gałązek dobrze sprawdzą się w przypadku większych, wilgotnych zanieczyszczeń na twardych posadzkach lub ubitej ziemi.

Miotły domowe

Miotły domowe powinny cechować się zdecydowanie bardziej miękkim włosiem, niż miotły zewnętrzne – w innym przypadku mogą one doprowadzić do porysowania delikatnej powierzchni, takiej jak drewniane panele lub ceramiczne płytki. Do dokładnego zbierania kurzu i pyłu najlepszym wyborem będą miotły z długim i miękkim włosiem – syntetycznym lub naturalnym. Dobrym wyborem będą także miotły gumowe, które łatwo wyłapują wszystkie zabrudzenia.

Miotły budowlane

Miotły budowlane cechują się dużą sztywnością włosia – dzięki temu są w stanie doczyścić zabrudzenia powstałe w wyniku prac budowlanych i remontów.

Miotły uniwersalne

Tego typu miotły sprawdzą się zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Najczęściej wybieranym modelem jest miotła z włosiem o średniej sztywności, wykonana z tworzywa sztucznego. Klasyczny kształt i wysokość szczeciny sprawia, że tego typu miotła dobrze sprawdzi się do zamiatania podłóg w domu, całego tarasu a także podjazdu i przydomowej kostki brukowej.

Miotły do zamiatania i nie tylko | bogata oferta w GardenFlora.pl

Wybór odpowiedniej miotły jest bardzo ważny, jeśli zależy nam na szybkim, efektywnym i wygodnym sprzątaniu bez obaw o zniszczenie zamiatanej powierzchni. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na miotły ogrodowe, ze względu na różnorodne powierzchnie, które przyjdzie nam sprzątać. Jeśli szukasz odpowiedniej miotły dla siebie, już dziś zapoznaj się z bogatą ofertą na naszej stronie internetowej. Posiadamy wysokiej jakości sprzęty w atrakcyjnych cenach. Znajdziesz u nas miotły idealne do ogrodu, kostki brukowej i nie tylko. Przekonaj się sam – zapraszamy do zakupów!

Zobacz także: grabie, siewniki ogrodowe i widły