• Regulatory Wzrostu

Regulatory wzrostu roślin dostępne w ofercie sklepu internetowego GardenFlora to produkty mające na celu wspomaganie wzrostu roślin — poprawę zawiązywania owoców, stymulowania roślin ozdobnych, drzew i krzewów owocowych oraz polepszenie jakości plonów. Substancje te mogą także przyspieszać wiele procesów życiowych u roślin. Nasz asortyment to gwarancja wysokiej jakości i efektów, które zadowolą każdego hodowcę roślin.

  • Parametry

Co to są regulatory wzrostu roślin?

Środki wspomagające wzrost i rozwój roślin to substancje chemiczne o drobnych cząsteczkach, które mają działanie zbliżone do naturalnych hormonów wzrostu roślin. Regulatory wzrostu i rozwoju roślin to fitohormony, które wpływają na wiele różnorodnych procesów zachodzących w roślinie. Mogą kontrolować jej wzrost między innymi poprzez stymulację (zwiększanie odpowiedzi) bądź inhibicję (hamowanie). Najczęściej jednak ich zadaniem jest pobudzanie rośliny do bardziej intensywnego rozwoju i pięcia się na przykład w górę. W Polsce regulatory wzrostu roślin najczęściej używane są do przeciwdziałania wyleganiu zbóż. W naszej ofercie znajdziesz jednak głównie regulatory wzrostu roślin ozdobnych oraz drzew i krzewów owocowych.

Naturalne stymulatory wzrostu roślin

Wiele produktów dostępnych w ofercie sklepu GardenFlora to naturalne stymulatory wzrostu roślin. Występują one naturalnie w przyrodzie i mają właściwości wzmacniające oraz stymulujące. Do takich preparatów należy między innymi chitozan — substancja budulcowa i wzmacniająca ściany komórkowe niektórych organizmów żywych, na przykład roślin warzywnych czy ozdobnych. W naszym sklepie znajdziesz także naturalny ekstrakt z pokrzywy, który stanowi stymulator wzrostu i rozwoju roślin ozdobnych, krzewów owocowych, warzyw oraz drzew. Tego typu naturalny preparat nie tylko stymuluje wzrost roślin, ale także zwalcza choroby i wzmacnia ukorzenienie.

Regulatory wzrostu roślin ozdobnych i krzewów owocowych

Jeżeli uprawiasz różnego rodzaju krzewy i drzewa owocowe i marzysz o obfitych oraz wysokojakościowych plonach, w naszym sklepie kupisz regulatory wzrostu roślin poprawiające zawiązywanie owoców. Preparaty takie nadają się do uprawy wielu popularnych warzyw, takich jak pomidor, ogórek, marchew, brokuł czy papryka, ale także różnych drzew i krzewów owocowych: truskawki, maliny, porzeczki, śliwki, czereśnie, wiśnie, grusze, jabłonie czy winorośl. Nasze regulatory wzrostu roślin sprzyjają prawidłowemu rozwojowi zawiązków, dzięki czemu plony są bardziej obfite i wartościowe. Co więcej, zaleca się stosować je w trudnych warunkach, niesprzyjających wzrostowi roślin, na przykład podczas suszy, a nawet w przypadku uszkodzenia roślin nawozami lub środkami ochrony roślin.

W naszej ofercie znajdziesz regulatory wzrostu dostosowane do większości roślin, które możesz uprawiać w swoim przydomowym ogródku lub na działce. Wybierz preparat odpowiedni dla rodzaju swoich krzewów, drzew lub roślin ozdobnych, a następnie pomóż stymulować ich wzrost oraz zadbaj o obfite plony razem z GardenFlora.

Regulatory wzrostu roślin

W tej kategorii znajdziecie Państwo środki, które wspomogą wzrost naszych roślin. Regulatory wzrostu to środki chemiczne zbliżone do naturalnych hormonów wzrostu roślin. Mają one za zadanie pobudzić roślinę to bardziej intensywnego rozwoju oraz pięcia się np. w górę. W zależności od wybranego produktu, można je stosować na roślinach młodych lub już skutecznie ukorzenionych.