• Podkaszarki Akumulatorowe

Zadbany trawnik wymaga nie tylko powierzchownego koszenia dużej powierzchni, ale także precyzyjnego przycięcia trawy w trudno dostępnych miejscach: przy rabatach, drzewach, krzewach, ogrodzeniu czy krawężnikach. Skuteczne dotarcie w takie zakamarki ułatwiają podkaszarki akumulatorowe. Są zwinne, lekkie i łatwe w obsłudze, dzięki czemu pozwalają osiągnąć w ogrodzie efekt perfekcyjnej harmonii. Sprawdź szeroką ofertę podkaszarek do trawy dostępnych w sklepie GardenFlora.

  • Parametry

Akumulatorowe podkaszarki ogrodowe - gdzie się sprawdzą?

Choć głównym narzędziem używanym do koszenia trawy jest zazwyczaj tradycyjna kosiarka spalinowa lub elektryczna, to jednak często nie daje ona możliwości precyzyjnego przycięcia trawy w miejscach trudno dostępnych. Jednak zbyt długie źdźbła trawy wzdłuż ogrodzenia, krawężnika czy rabatki potrafią skutecznie zepsuć wizualny efekt, jaki daje koszenie zwykłą kosiarką. Dlatego podkaszarkę akumulatorową powinien posiadać każdy, kto w swoim ogródku zauważa takie trudno dostępne miejsca i zakamarki. Dzięki temu, że urządzenia te są lekkie i łatwe oraz bezpieczne w obsłudze, mogą z nich korzystać także seniorzy czy kobiety.

Największe zalety podkaszarki z akumulatorem

Podobnie jak w przypadku kosiarek, również podkaszarki dostępne są w różnych wariantach i modelach. Przede wszystkim dzielą się jednak na podkaszarki elektryczne, akumulatorowe oraz spalinowe. Podkaszarki na prąd są niezwykle popularne dzięki temu, że są ekologiczne (nie emitują szkodliwych spalin) oraz lekkie i bardzo łatwe w eksploatacji. Zwykłe kosy elektryczne wymagają jednak podłączenia do gniazdka oraz stwarzają konieczność uważania na ciągnący się za nimi w trakcie pracy kabel. Podkaszarki na akumulator są więc najwygodniejszą propozycją - zapewniają pełną mobilność i nie potrzebują dostępu do prądu w bliskim sąsiedztwie koszonego obszaru. Wystarczy zamocować naładowany akumulator i zabrać się do pracy bez martwienia się o kabel.

Wybór podkaszarki ogrodowej - na co zwrócić uwagę?

Wybierając podkaszarkę akumulatorową, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów. Jednym z nich będzie na pewno szerokość koszenia czy typ silnika - szczotkowy lub bezszczotkowy. Aby zadbać o jak najwyższy komfort pracy, należy także rozważyć kwestię pojemności i mocy akumulatora. To od niej zależy bowiem to, jak często będzie konieczne ładowanie akumulatora lub wymiana rozładowanego na naładowany. Istotna jest też głowica i rodzaj regulacji długości żyłki tnącej. W przypadku, gdy ze sprzętu korzystać będzie więcej niż jedna osoba, przydatna jest także regulowana teleskopowo rękojeść. Wówczas można ją łatwo dostosować do wzrostu osoby koszącej, co zdecydowanie podnosi komfort pracy. W ofercie sklepu internetowego GardenFlora znajdziesz wytrzymałe podkaszarki akumulatorowe od renomowanych producentów, które spełnią Twoje oczekiwania i pomogą zadbać o piękny trawnik.