• Środki Na Krety

  • Parametry

Walkaz kretami i nornicami

 Krety i nornice to jedne z najbardziej denerwujących stworzeń — szkodników na naszych posesjach, a szczególnie w zadbanych ogrodach. W zasadzie jeszcze kilka lat temu przegrywaliśmy walkę z tymi gryzoniami. Jednak czas się zmienił. W obecnej dobie mamy sporo preparatów i odstraszaczy przeznaczonych do walki z kretami i nornicami.

GardenFlora proponuje Państwu szereg środków, które skutecznie pozwolą pozbyć się tych niechcianych gości. Preparaty te występują w różnych formach, pasty, płyny, granulat czy też proszek. Dla osób niechcących stosować środków chemicznie przetwarzanych mamy w swojej ofercie pułapki, działające podobnie jak łapki na myszy, jednak przystosowane do zwalczania większych szkodników takich jak krety i nornice.

 

Środki na krety i nornice | Jakie wybrać?

Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z kretami oraz nornicami. Choć w wielu przypadkach jest to długa i żmudna walka, istnieje wiele metod, dzięki którym można skutecznie odstraszyć uporczywe gryzonie. Nowoczesne środki na krety i nornice są w stanie odstraszyć je, zamiast zabijać. Jednym z najczęściej wybieranych środków odstraszających jest granulat. Sposób jego użycia jest bardzo prosty — wystarczy wsypać go do dziury wykopanej przez kreta i delikatnie zasypać ziemią. Produkt zaczyna reagować pod wpływem wilgoci, przez co wydziela się acetylen — związek o szczególnie nieprzyjemnej woni, która zniechęca szkodniki do przebywania w korytarzach. Co ważne — zapach nie jest wyczuwalny ani szkodliwy dla ludzi!

W podobny sposób działają także środki na krety w formie proszku — w GardenFlora przygotowaliśmy wersję przeznaczoną do użycia na terenie lotnisk, ziemnych konstrukcji hydrotechnicznych oraz obiektów sportowych. Produkt wykazuje dużą skuteczność również w przypadku psów i kotów. 

Środki na nornice i krety w formie oprysku działają na układ pokarmowy szkodników. Składniki tego typu produktów powodują problemy żołądkowe, przez co zwierzęta udają się w inne miejsce po szukanie pożywienia. 


Inne środki na krety | Siatki i odstraszacze solarne 

Jeżeli do odstraszania szkodników nie chcesz stosować środków chemicznych, warto zdecydować się na siatkę lub odstraszacz zasilany energią słoneczną. 

Profesjonalne środki na krety typu siatki zapobiegają powstawaniu na trawnikach kopców. To wytrzymały produkt z tworzywa sztucznego, które uniemożliwia przebicie się przez niego kretów oraz nornic. Natomiast odstraszacze solarne to ekologiczne środki na krety i nornice, które emitują fale dźwiękowe uciążliwe dla szkodników. Nie niszczą gleby substancjami chemicznymi oraz nie wymagają ładowania przy pomocy dodatkowych urządzeń — do działania niezbędna jest im jedynie energia słoneczna. Poprzez ładowanie w ciągu dnia, są w stanie działać bez przerwy, także nocą. 

 

Zobacz także: odstraszacze gryzoni, odstraszacze gołębi, odstraszacze dzikich zwierząt