• Narzędzia Ogrodnicze

  • Parametry

Niezależnie od tego czy jesteś właścicielem niewielkiej działki, czy też posiadaczem sporej plantacji, aby właściwie zająć się swoją ziemią, musisz wyposażyć się w niezbędne narzędzia ogrodnicze. W sklepie internetowym GardenfFora znajdziesz duży wybór narzędzi ogrodniczych marek takich jak Wolf GartenCellfast, Bellota czy KARD. To sprawdzone marki dostarczające narzędzi sprawdzających się nawet podczas bardzo intensywnego ich użytkowania. Jeżeli dopiero zastanawiasz się jakie narzędzia ogrodnicze ręczne powinieneś kupić do swojego ogrodu, to jesteś w odpowiednim miejscu. W sklepie GardenFlora oferujemy całkiem spory wybór łopat i szpadli, wideł, grabi i motyk różnej wielkości, piły, sekatory i wiele innych. Dla właścicieli większych areałów mamy także różnego rodzaju siewniki oraz walce pomocne w trakcie zakładania trawników.

Jakie narzędzia ogrodnicze przydadzą się na małej działce?

Wybierając odpowiednie narzędzia ogrodnicze ręczne, należy dostosować ich ilość i rodzaj do planowanego zagospodarowania działki. Jeśli decydujesz się na uprawę wielu roślin ozdobnych i spożywczych, to z pewnością przyda Ci się sporo różnych narzędzi. Część z nich przyda Ci się głównie na wiosnę, należą do nich np. sadzarki do cebulek, dzięki którym ozdobisz ogród tulipanami, żonkilami i innymi pięknymi kwiatami cebulowymi. Podczas sadzenia i pikowania przydadzą Ci się także dołkowniki czy poręczne łopatki rozsadowe. Trudno też wyobrazić sobie uprawę ogrodu bez użycia solidnej łopaty i wideł. Przez cały sezon niezbędnym elementem wyposażenia Twojego ogrodu okażą się narzędzia ogrodnicze do usuwania chwastów. W naszej ofercie znajdziesz wygodne wycinacze na długim trzonku oraz pielniki wahadłowe, które pozwolą pielić chwasty na twardym lub sypkim podłożu. Poza nimi mamy tradycyjne motyczki, w tym sercówka, oraz motyki dwustronne, czyli wyposażone dodatkowo w grabki lub widełki. Także przez cały sezon przydadzą Ci się różnego rodzaju spulchniacze i niewielkie grabki, którymi łatwo dotrzeć blisko rośliny bez obawy o jej uszkodzenie.

O czym jeszcze pamiętać wyposażając ogród?

Niezależnie od tego czy Twoja działka służy głównie rekreacji, czy też uprawiasz na niej rośliny i warzywa, nie możesz zapomnieć o zakupie narzędzi ogrodniczych takich jak grabie. W ofercie sklepu GardenFlora znajdziesz duży wybór grabi różnego rodzaju w różnych rozmiarach. Mamy standardowe grabie na długim trzonku służące do wyrównywania ziemi, oprócz nich mamy specjalne grabie do sprzątania liści, a także specjalne grabie do trawy. Do porządkowania działki oprócz grabi przydadzą się także narzędzia ogrodnicze ręczne takie jak na przykład miotły, które pozwolą efektywnie oczyścić chodnik, ogrodową ścieżkę czy wjazd do garażu. Zimą za to przydadzą się z pewnością szufle lub łopaty do śniegu. Mamy specjalne łopaty do odgarniania śniegu z dachu, a także poręczne skuwacze do lodu. Dzięki skuwaczowi szybko oczyścisz oblodzoną ścieżkę, albo usuniesz lód gromadzący się w pobliżu rynny.

Skorzystaj z naszej oferty, wybierz odpowiednie narzędzia ogrodnicze

Wśród narzędzi ogrodniczych dostępnych w ofercie GardenFlora znajdziesz także różne rodzaju sekatory, które pozwolą Ci nie tylko pozbyć się uschniętych części roślin, ale także nadawać kształt krzewom czy drzewom. Mamy zarówno sekatory ręczne przydatne np. podczas ścinania kwiatów do wazonu, jak i nożyce do cięcia żywopłotu oraz ręczne piły ogrodowe o różnych rozmiarach. Do ścinania gałęzi przydadzą Ci się wygodne sekatory teleskopowe. Kompletując narzędzia ogrodnicze, możesz kupować pojedyncze egzemplarze lub możesz zdecydować się na gotowy zestaw podstawowych narzędzi takich jak łopatka, grabki i widełki, który przyda się do prac na niewielkiej działce. To także doskonały pomysł jeżeli zdecydujesz się na uprawę roślin na balkonie lub tarasie. Pełnowymiarowe grabie czy szpadel zupełnie sprawdzają się w przypadku upraw w skrzynkach, czy doniczkach.