• Podkaszarki Elektryczne

Choć do pielęgnacji trawnika najczęściej używa się kosiarki spalinowej lub elektrycznej, to jednak nie zawsze tego typu urządzenie pozwala na dokładne skoszenie trawy w każdym zakamarku. W miejscach trudno dostępnych konieczne może być skorzystanie z elektrycznej podkaszarki. W ofercie sklepu internetowego GardenFlora znajdziesz szeroki wybór podkaszarek na prąd, które ułatwią Ci dbanie o ogród i uprzyjemnią pracę przy przycinaniu trawy

  • Parametry

Poznaj podkaszarki elektryczne GardenFlora.pl

Oferujemy podkaszarki elektryczne marek Wolf Garten, MTD oraz AL-KO w korzystnych cenach. To wygodne i poręczne urządzenia, których obsługa przebiega bez utrudnień. Poznaj modele podkaszarek elektrycznych najchętniej wybieranych przez naszych klientów. 

Podkaszarka elektryczna Wolf Garten posiada półautomatyczną regulację długości żyłki tnącej. Dodatkowym atutem jest funkcja krawędziowania. Kosiarkę elektryczną możesz ustawić pod kątem 90 stopni, przez co staje się wygodnym narzędziem do dokładnego przycinania krawędzi trawnika. Regulacja kąta pracy pozwala na wybranie pozycji głowicy podkaszarki, która stanie się najbardziej dogodna dla użytkowników i ułatwi dotarcie do trudno dostępnych miejsc. 

Zadbaliśmy również o ciekawą propozycję dla właścicieli niewielkich trawników. Elektryczna podkaszarka 25cm 250W ET MTD to proste w użyciu urządzenie przydatne w trakcie podkaszania niewielkich przydomowych powierzchni. Jej niewątpliwą zaletą jest niewielka waga, wpływająca na komfort użytkowania oraz szybką regulację żyłki poprzez delikatne naciśnięcie głowicy tnącej o podłoże. 

Sprawdź te i wiele innych modeli dostępnych w asortymencie sklepu internetowego GardenFlora.pl. Zaufaj naszemu doświadczeniu — wyselekcjonowaliśmy najwyższej jakości kosy elektryczne, które przydadzą się do częstych prac w ogrodzie. 

 

Komu najlepiej sprawdzi się podkaszarka elektryczna?

Elektryczna podkaszarka do trawy sprawdzi się wszystkim posiadaczom małych działek, którzy chcą zachować w ich obrębie idealny porządek. Na urządzenia mogą zdecydować się także właściciele dużych trawników, którzy zamierzają dokładnie docinać wszystkie ich krawędzie, by uzyskać perfekcyjny efekt. 

Kiedy warto skorzystać z podkaszarki na prąd?

Kosiarka spalinowa lub elektryczna pozwala szybko i skutecznie skosić trawę na większej, w miarę równej powierzchni. Nie wjedzie jednak blisko każdego drzewka, blisko płotu czy do rowu. Właśnie w takich trudno dostępnych miejscach konieczne może być użycie podkaszarki elektrycznej. To lekkie, łatwe w obsłudze urządzenie, które poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi przypadkami trawy wymagającej przycięcia. Jeśli więc w Twoim ogrodzie znajduje się co najmniej kilka drzewek i krzewów, ogrodzenie, do którego zwykła kosiarka nie jest w stanie blisko podjechać, krawężnik czy rów przed posesją, podkaszarka ogrodowa będzie idealnym wyborem, pozwalającym na precyzyjne i skuteczne skoszenie trawy także w tych miejscach.

Jaką podkaszarkę ogrodową wybrać?

Podobnie jak w przypadku kosiarek, również podkaszarki dostępne są w różnych wariantach i modelach. Przede wszystkim dzielą się jednak na podkaszarki elektryczne, akumulatorowe oraz spalinowe. Podkaszarki na prąd są niezwykle popularne dzięki temu, że są ekologiczne (nie emitują szkodliwych spalin) oraz lekkie i bardzo łatwe w eksploatacji. Wystarczy podłączyć je do gniazdka i nie zamartwiać się o wlewanie paliwa lub ładowanie akumulatora. To idealne urządzenie do szybkiego i efektywnego koszenia trawy w trudno dostępnych miejscach.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Wybierając podkaszarkę ogrodową, warto zwrócić uwagę na to, by była jak najlżejsza - szczególnie wtedy, gdy korzystać z niej będą kobiety lub osoby starsze. W przypadku, gdy ze sprzętu korzystać będzie więcej niż jedna osoba, przydatna jest także regulowana teleskopowo rękojeść. Wówczas można ją łatwo dostosować do wzrostu osoby koszącej, co zdecydowanie podnosi komfort pracy. Istotną kwestią jest także rodzaj “ostrza” tnącego. Najczęściej jest to żyłka nylonowa, która wprawiona w bardzo szybki ruch tnie trawę niczym najostrzejszy nóż. Zdarza się jednak też, że w podkaszarce miejsce żyłki zajmują plastikowe lub metalowe noże tnące. W modelach z żyłką warto też zwrócić uwagę na rodzaj głowicy, która może być ręczna, automatyczna lub półautomatyczna - od tego zależy bowiem sposób i komfort ustawiania żyłki.

Wysokiej jakości podkaszarki elektryczne

W ofercie sklepu GardenFlora znajdziesz szeroki wybór podkaszarek elektrycznych od renomowanych producentów, takich jak AL-KO, MTD czy WOLF-Garten. Stawiamy na najwyższą jakość, dzięki czemu sprzęt zakupiony w naszym sklepie jest wytrzymały i skuteczny dla uzyskania jak najlepszych efektów. Zapoznaj się z dostępnymi modelami i wybierz podkaszarkę, z którą dbanie o piękny trawnik stanie się przyjemnością.