• Odstraszanie Gołębi

Gołębie, szpaki czy inne ptaki potrafią być prawdziwym utrapieniem zarówno dla mieszkańców domów oraz bloków, jak i właścicieli ogrodów lub sadów owocowych. Gołębie zakładają gniazda i pozostawiają odchody, które wyglądają nieestetycznie i wydzielają nieprzyjemny zapach. Szpaki z kolei potrafią w ciągu kilku minut ogołocić każde drzewko owocowe. Odstraszanie gołębi ma również związek z kwestią zdrowia i higieny, ponieważ mogą one przenosić wiele groźnych chorób oraz kleszcze wywołujące boreliozę. Na szczęście w sklepie GardenFlora znajdziesz szeroki wybór środków na gołębie i inne ptaki, dzięki którym szybko i skutecznie pozbędziesz się problemu nieproszonego ptactwa na swojej posesji.

  • Parametry

Skuteczny środek na gołębie i inne ptaki

Sposobów odstraszania gołębi, szpaków i innych zwierząt jest wiele. Jednym z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych w użytku jest wielofunkcyjny odstraszacz, który wykorzystuje ultradźwięki, dźwięki lub efekty świetlne. Dzięki temu odstrasza nie tylko gołębie czy szpaki, ale także koty, psy, lisy czy gryzonie, takie jak myszy i szczury. Tego typu środek przeciw gołębiom i innym ptakom nie wydziela substancji chemicznych, dlatego nie stanowi zagrożenia dla ludzi i zwierząt domowych. Wyposażony jest też w czujnik ruchu, zatem uruchamia się tylko wtedy, gdy nieproszony gość znajdzie się w pobliżu, a 5 trybów pracy pozwala dopasować działanie urządzenia do miejsca, w którym jest ono ustawione.

Preparaty na gołębie do różnych powierzchni

Gołębie bardziej niż inne ptaki uwielbiają siadać na parapetach, ławkach, dachach, śmietnikach i innych powierzchniach znajdujących się zarówno na prywatnych posesjach, jak i w centrum miasta. W takich sytuacjach doskonałym rozwiązaniem może być spray na gołębie, którym możesz spryskać całe powierzchnie lub ich poszczególne punkty. Taki płyn na gołębie utrzymuje swoją skuteczność aż do 3 tygodni, a jego regularne stosowanie zniechęca ptaki do powracania w miejsce użycia preparatu. Innym efektywnym środkiem na odstraszanie gołębi jest preparat na gołębie w granulacie. Sprawdzi się w podobnych miejscach jak preparat w płynie, a w użytku profesjonalnym można stosować go także na przykład na placach zabaw dla dzieci.

Pozbądź się ptaków ze swojego otoczenia

Istnieje wiele wizualnych środków na odstraszanie gołębi, które nie są chemiczne ani nie wymagają użycia prądu czy ultradźwięków. W walce z ptakami w miastach często stosuje się na przykład kolce na gołębie ustawiane na parapetach czy balkonach. Skuteczne są także siatki zabezpieczające balkon czy taras przed ptakami. W ogrodzie lub na trawniku takie rozwiązania mogą nie być jednak najlepszym pomysłem. Na otwartej przestrzeni szczególnie dobrze sprawdzają się figurki imitujące inne ptaki, na przykład kruki. Tego typu środek do odstraszania gołębi często zamocowany jest na lince, dzięki czemu możesz powiesić go na drzewie czy balkonie. Skutecznie zniechęca on gołębie i inne ptaki do pojawiania się w Twoim sąsiedztwie.