Do każdego zamówienia złożonego na sklepie 5L nawozu GRATIS!
szczeg.png
 
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Lucerna nasiona

Mieszanka lucerny otoczkowanej i koniczyny aleksandryjskiej.
Wysyłka w 2 dni robocze + czas doręczenia przez przewoźnika
Dostępność Mało
Waga 15 kg.
473.54
Lucerna siewna Jarula Lucerna Power 4.2
Wysyłka w 2 dni robocze + czas doręczenia przez przewoźnika
Dostępność Średnia dostępność
Waga 20 kg.
516.24
Wysyłka w 2 dni robocze + czas doręczenia przez przewoźnika
Dostępność Średnia dostępność
Waga 0.15 kg.
645.30
Lucerna Siewna Otoczkowana Barenbrug Sanditi Yellow Jacket Charakterystyka Nasion Lucerny Wiodąca odmiana Lucerny w Europie z technologią otoczkowaną Dla producent...
Ten produkt jest aktualnie niedostępny

Lucerna

Lucerna jest znaną od dawnych czasów rośliną uprawną, która w ostatnich latach wzbudza coraz więcej uwagi u producentów mleka. Szczególnie ma to miejsce w rejonach, gdzie w okresie letnim występują niedobory opadów obniżające wydajność użytków zielonych. Z lucerny uzyskuje się paszę o wysokiej smakowitości, która w żywieniu krów mlecznych, jak i młodego bydła daje wspaniałe rezultaty. Lucerna ma bardzo głęboko sięgający system korzeniowy, z tego powodu posiada zdolność pobierania wystarczających ilości wody z głębszych warstw gleby, nawet w okresach suszy.

Dużą zaletą lucerny jest samowystarczalność względem azotu. Dzieje się tak na skutek symbiozy z bakteriami Rhizobium, które żyjąc w brodawkach korzeniowych wiążą wolny azot z powietrza. Z tego powodu lucerna nie wymaga nawożenia azotowego. Inna korzyść lucerny wynika z pozytywnego jej wpływu na plonowanie roślin następczych w płodozmianie, np kukurydzy czy też traw. Dobra jakość stanowiska po lucernie wynika zarówno ze zmagazynowania w glebie dużych ilości azotu, jak i z dostępności składników mineralnych wydobytych z głębszych warstw gleby przez jej system korzeniowy.