• Sekatory Dwuręczne

  • Parametry

Sekator ogrodniczy dwuręczny

Każdy ogród wymaga ciągłych prac, jeśli ma zachwycać swoją aranżacją i pięknem. Do tego typu prac możemy z całą pewnością zaliczyć na przykład przycinanie gałęzi krzewów i drzew. Mocny sekator dwuręczny to jedno z niezbędnych narzędzi, które wykorzystamy podczas codziennych prac pielęgnacyjnych w przydomowym ogrodzie. Na rynku możemy spotkać różnego rodzaju sekatory – do najpopularniejszych wyborów możemy jednak zaliczyć dwuręczny sekator. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię sekator kowadełkowy czy nożycowy, na naszej stronie internetowej znajdziesz modele wykonane z najwyższej jakości materiałów, które pomogą Ci zapanować nad Twoim ogrodem. Zapraszamy do zakupów!

Sekator dwuręczny – czym jest i jak działa?

Sekator to nic innego jak specjalne narzędzie ogrodnicze, które służy do przycinania gałęzi o różnej grubości. Na rynku możemy spotkać sekatory jednoręczne, które – jak sama nazwa wskazuje – obsługuje się za pomocą jednej dłoni. Doskonale nadają się do przycinania krótkich gałązek oraz pędów. Możemy nimi przecinać gałęzie o maksymalnej grubości 30 mm. W przypadku większych gałęzi, doskonałym wyborem będzie sekator dwuręczny. Inną nazwą, pod którą można go spotkać jest sekator długi. Do jego obsługi potrzebujemy obydwu rąk. Tego typu sekator najlepiej sprawdzi się do przycinania gałęzi o grubości do 50 mm. 

Sekatory dwuręczne – jakie są ich rodzaje?

Sekatory dwuręczne można podzielić na dwa rodzaje – sekatory dwuręczne nożycowe i sekatory kowadełkowe. Sekator kowadełkowy to doskonały wybór do każdego ogrodu. Przy cięciu grubszych gałęzi zalecane jest użycie sekatora kowadełkowego, który zdecydowanie ułatwia cięcie, ponieważ posiada ostrze i tzw. przeciwostrze, zwane inaczej ostrzem tnącym i kowadełkiem, które przytrzymuje gałęzie. Niektóre sekatory kowadełkowe dwuręczne skonstruowane są teleskopowo, dzięki czemu można z łatwością przedłużyć ich zasięg. Drugim rodzajem sekatora dwuręcznego jest sekator nożycowy. Można go spotkać również pod nazwąsekatora dwuostrzowego, ze względu na jego budowę – składa się on z dwóch ostrz tnących, z czego jedno jest lekko zgięte. Wklęsłe ostrze jest elementem, który podpiera ciętą gałąź, natomiast ostrze wypukłe, które najczęściej jest cienkie i bardzo ostre, stanowi element tnący. Sekator nożycowy działa podobnie jak nożyce – ich ostrza nie stykają się, a jedynie mijają bardzo blisko siebie. Ten rodzaj sekatora sprawdza się przy cięciu mokrego i miękkiego drewna. Wykorzystamy je wszędzie tam, gdzie potrzebne jest bardzo precyzyjne cięcie.

Dwuręczne sekatory – do czego sprawdzą się najlepiej?

Sekatory dwuręczne znajdą swoje zastosowanie w praktycznie każdym ogrodzie. Posługując się sekatorami dwuręcznymi można bez większego trudu wycinać grubsze gałęzie drzew i krzewów. Dzięki temu z łatwością utrzymamy nasz ogród w należytym porządku. Dzięki sekatorom dwuręcznym – szczególnie tym posiadającym teleskopowe rękojeści – możemy z łatwością dotrzeć do nawet trudnodostępnych miejsc. Dzięki dużej różnorodności i dostępności sekatorów w naszym sklepie internetowym, każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do zakupów.

Sekatory dwuręczne – wybierz wygodę w swoim ogrodzie

Sekator jest jednym z podstawowych narzędzi ogrodniczych. Ze względu na swoje szerokie zastosowanie znajdziemy go każdym ogrodzie. Warto zatem zadbać o to, by wybrany przez nas model cechowała wysoka jakość wykonania – dzięki temu będziemy przez długi czas cieszyć się wygodą i funkcjonalnością, jaką oferują sekatory dwuręczne. Już dziś zapoznaj się z bogatą ofertą dostępną na naszej stronie internetowej i wybierz sekatory dwuręczne w atrakcyjnych cenach. Jeżeli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami – pomożemy Ci wybrać produkt, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Zapraszamy do zakupów!

Zibacz takze: sekatory do żywopłotu oraz sekatory do ziół