• Kratki Trawnikowe

  • Parametry

Kratki trawnikowe to jeden z produktów, który cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na prostotę montażu i możliwość estetycznego utwardzenia nawierzchni. Charakteryzujące się dużą wszechstronnością zastosowania i wytrzymałością kratki na trawnik to produkty, które zamówisz w naszym sklepie internetowym. Sprawdź naszą aktualną ofertę!

Zalety i wady krat trawnikowych

Jedną z największych zalet, jaką wyróżniają się kratki do trawy, jest ich uniwersalność zastosowania i znacznie tańsze rozwiązanie w porównaniu do kostki brukowej. Można z powodzeniem stosować je pod wymiar danej powierzchni - bez względu na to, czy mowa tutaj o niewielkim ogródku, wytyczeniu ścieżek, wzmacnianiu terenu otaczającego oczka wodne, czy podjazdu parkingowego. Kolejnym atutem, którym się charakteryzują, jest bardzo duża wytrzymałość, dlatego można z powodzeniem zastosować je w miejscach przeznaczonych na parkowanie samochodu. Nasze produkty są ponadto odporne na zmienne warunki atmosferyczne, wytrzymałe nawet na duże obciążenia, dobrze przepuszczają wodę i można wypełnić je także innymi surowcami, jak ozdobny kamień.

Należy jednak pamiętać o prawidłowym montażu i przygotowaniu podłoża pod kratki. W razie przedostania się między kamienie ziemi, z czasem mogą pojawiać się chwasty. Z kolei nieprawidłowe, nierówne rozmieszczenie może powodować pękanie całej struktury w najbardziej newralgicznych miejscach.

Jak wybrać kratę trawnikową?

Naszym Klientom oferujemy kraty w kolorze zielonym i czarnym. Najczęściej stosowane kraty to kratka trawnikowa wbijana lub kratka trawnikowa bez obudowy. Decydując się na takie rozwiązanie warto postawić na jakość i upewnić się co do elastyczności i gęstości zastosowanego do produkcji krat tworzywa. Przed zakupem należy sprawdzić wytrzymałość na dane obciążenie, w szczególności jeśli miejsce, na którym będą znajdować się kraty, ma służyć jako miejsce postojowe. Im więcej oczek w kracie, tym większa jej wytrzymałość.

Jak układać nawierzchnię z kraty?

Pierwszy krok do ułożenia nawierzchni z kraty to przygotowanie podłoża. Konieczne będzie wyznaczenie terenu pod kratę, wybranie odpowiedniej ilości ziemi, zasypianie wykopu właściwą ilością żwiru i tłocznia, który następnie poddawany jest ubiciu i zagęszczeniu. Zwieńczenie stanowi warstwa z piasku, na której następnie ustawia się kraty. Jeśli ukształtowanie terenu tego wymaga, kratę można przyciąć do pożądanych wymiarów. W zależności od preferencji, kraty wypełnia się żyzną ziemią, kamieniem, żwirem. Zdecyduj się na zakup wysokiej jakości kratek trawnikowych i zaaranżuj swój ogród, podjazd, podwórko zgodnie ze swoimi oczekiwaniami i potrzebami!