• Producent - GAMIX Chemia basenowa

Utrzymaj czystą wodę w basenie bez szkodliwych związków i na odpowiednim poziomie pH. Gamix chemia basenowa to najwyższej jakości preparaty, naturalne olejki eteryczne i tabletki, dzięki którym kąpiel w basenie nie przyniesie groźnych dla zdrowia skutków. 

Chemia basenowa jest niezbędna do utrzymania czystości i bezpieczeństwa w basenie. Działanie chemii basenowej polega na utrzymaniu odpowiedniego poziomu pH, chloru i alkaliczności w wodzie.

Gamix chemia basenowa - Dlaczego należy ją stosować?

Poziom pH jest ważny, ponieważ oznacza stopień zakwaszenia lub zasadowości wody. Optymalny poziom pH dla basenu to 7-7.4, co oznacza, że woda jest lekko zasadowa. Jeśli poziom pH jest zbyt niski, woda jest zbyt kwaśna i może prowadzić do uszkodzenia powłoki basenu oraz podrażnienia skóry i oczu. Natomiast, jeśli poziom pH jest zbyt wysoki, woda jest zbyt zasadowa i może prowadzić do rozwoju glonów oraz osadzania się kamienia. Chemia basenowa Gamix utrzymuje pH na odpowiednim poziomie. 


Chlor jest najczęściej stosowanym środkiem do dezynfekcji wody w basenie. Jego działanie polega na zabijaniu bakterii, wirusów oraz innych mikroorganizmów, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Optymalny poziom chloru w basenie to 1-3 ppm (cząstki na milion). Z kolei alkaliczność, inaczej zwana twardością wodą, oznacza ilość jonów wapnia i magnezu w wodzie. Optymalny poziom alkaliczności w basenie to 80-120 ppm.

Olejki, tabletki, chlor do basenu Gamix 

Wypróbuj chlor tabletki Gamix do ciągłej dezynfekcji wody, wolno rozpuszczające się. Chemia do basenu Gamix dostępna jest także w formie dozownika pływającego. Wlej do wody olejki eteryczne, aby dodatkowo uzyskać piękny, świeży zapach. 

  • Parametry